Hasonló termékek
Kérdéstilalom
A könyv egy sötét időben élő filozófus politikai filozófiájának rekonstruálására tesz kísérletet. Eric Voegelin \(1901-1985) volt az a politikai filozófus, aki a modernség válságát diagnosztizálva legfőbb céljának tekintette, hogy a politikatudományt megrendült helyzetéből helyreállítsa. Voegelin saját feladatának a válság leküzdését, a rend helyreállítását,a valóság és egyben a politikai visszaszerzését tekintette. Ezt a feladatot egyenértékűnek gondolta a politikatudomány megújításával. A megújuláshoz azonban Voegelin szerint nem előre, hanem vissza kell lépni, egészen a klasszikus politikai filozófia szemléletmódjáig.
A Kisebbségi területi autonómia elmélete és gyakorlata.
Az emberi nagyság elemei
Két esszé
Rudolf Kassner annak a múlt század végén induló írónemzedéknek volt egyik jeles képviselője, amelyik olyan nagy humanista szellemeket adott Európának, mint Paul Valéry, André Gide, Rainer Maria Rilke, Thomas Mann, Hermann Hesse, T. S. Eliot…
Magyarország a nemzetközi környezetpolitikában
Hogyan születnek a kormányzati döntések? Miért teszi a kormányzat éppen azt, amit? A kötet a közpolitika ezen alapkérdéseiből indul ki, konkretizálva azokat a nemzetközi környezetpolitika területére. Elemzésünk azt igyekszik feltárni, hogy milyen motívumok, tényezők hatására döntött úgy a magyar kormányzat, hogy részt vesz és éppen olyan módon vesz részt, ahogy tette a globális környezetvédelmi együttműködésben, egészen pontosan az éghajlat-változási és a biodiverzitási rezsim munkájában.
Leírás
"Ez a könyv idegen elemnek számít a könyvkiadásban: nem szigorú értelemben vett szociológiai vagy filozófiai mű, de nem is kizárólag pamflet vagy aktivista írás. Olyan pamfletelemeket felhasználó politikai mű, amely egyaránt támaszkodik szociológiai, filozófiai és történettudományi forrásokra, és amely egy aktuális ideológiai és politikai kérdést vizsgál: a közhangulat ultrakonzervatív oldalát és azt, hogy milyen komoly veszélyt jelent a francia politikai térre a "posztfasizmus". (...) A pamfletszerűség azt a célt szolgálja, hogy ráirányítsa a figyelmet a nem kellőképpen hangsúlyozott veszélyekre és fokozza az éberséget. Ha azonban túlzásba visszük, akkor a pamfletnek hátrányai is lehetnek, mivel nem fordít kellő figyelmet az ellentmondásokra és az apró különbségekre. Ebből az okból kifolyólag igyekszem majd a pamfletszerűséget a kérdések és a valóság részletes vizsgálatával ellensúlyozni, miközben a megfigyelhető tények tömegéből azért kiemelek fontos csapásirányokat."
PHILIPPE CORCUFF (1960) francia filozófus és szociológus, a Lyonban működő Politikai Tanulmányok Intézetének tanára, valamint a CERLIS labor (Centre de Recherche sur les Liens Sociaux, Université Paris Descartes / CNRS) kutatója. A politikai baloldal elkötelezett képviselője, aki magát "globalizáció-ellenes és libertárius aktivistaként" definiálja. Tudományos pályájának kezdetén a szocio-etnográfiai megközelítés volt rá legnagyobb hatással, és szerteágazó kutatásokat végzett a szakszervezeti mozgalom fejlődésének és történetének témájában. Posztmarxistának vallja magát, és intenzív kritikával fordul szembe Marx "marxista" olvasataival.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Philippe Corcuff |
Megjelenés | 2020 |
Terjedelem | 156 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634146995 |
Fordította | Fáber Ágoston |