Hasonló termékek
Klasszikus egzisztencializmus
A kötet írásai az egzisztencializmushoz sorolt szerzőket tárgyalnak. E gondolkodókat egyaránt jellemzi az egzisztencia „klasszikus” értelmezése, álláspontjuk közös nevezője az egyéni emberi létezés, az egyénként való létezés tematizálása.
Kánságtól a köztársaságig
Mongólia története a mandzsu kortól a 21. századig
Összetörve
Őszinte válasz az összeomlásra
(fordította: Stumpf-Biró Balázs)
Spontán értelemképződés módosult tudatállapotokban
Trauma, álom és pszichedelikus élmény
A látható és a láthatatlan
„A hús nem anyag, nem szellem, és nem szubsztancia. Régi szóval »elemnek« nevezhetnénk, ahogy a víz, a levegő, a föld, és a tűz a négy elem. Elem: általános létminőség, félúton a tér-idő lokalitások és az ideák között, egyfajta megtestesült princípium, aminek bárhol jelenjék is meg akár egy kicsiny darabkája, mindent átitat a környezetében a létezésnek csak rá jellemező stílusával.” Maurice Merleau-Ponty a huszadik század második felének egyik legnagyobb hatású francia filozófusa. Kései, torzóban maradt főműve először válik magyar nyelven hozzáférhetővé.
Utcakő, barikád, mámor
Az 1968-as párizsi diáklázadás és legfőbb külpolitikai vonatkozásai
Kőkorszak
ariella Mehr könyve egyszerre lírai önvallomás, emlékirat és regény. Az írónő azok közé a svájci cigányok közé tartozott, akiket még csecsemőként elvettek anyjuktól, hogy – a legkülönbözőbb intézetekben – derék polgárokká neveljék őket \(a megfelelő jogszabály csak 1973-ban vesztette érvényét).
Keletkezés és végtelen
Első pillantásra e könyv mind formailag, mind tartalmilag két teljesen különböző részből áll. Aki azonban elolvassa, megértheti, miként kapcsolódhatnak össze egymással – elsősorban a tapasztalatfolyamon belül – radikálisan különböző jellegű elemek.
Leírás
A bűn, a vétek mindig is megmozgatta az emberek fantáziáját. A mára már kulturális ikonná vált hét főbűn hosszú évszázadok óta kísérti az emberi képzeletet, s számos alkotás létrejöttéhez szolgált inspirációul.
E könyv valódi időutazásra hívja az olvasót. Nem csupán a hét halálosnak bélyegzett vétek megszületését tárja elénk, de az emberiség hajnaláig visszanyúló eredetükre is rávilágít. Megtudhatjuk belőle, hogy a régmúltban miképp szolgálták őseink túlélését, s hogy a még napjainkban is vadászó-gyűjtögető életmódot folytató népcsoportok hogyan tekintenek az emberi természet ezen hét aspektusára.
Elkalauzol bennünket az európai kultúrkör bölcsőjének számító ókori görög világba, s elénk tárja, hogyan vélekedtek a korabeli gondolkodók e hét vétekről. Ezt követően a Római Birodalom mindennapi életébe és e bűnöket illető értékítéletébe nyerhetünk bepillantást, mígnem elérkezünk a kora középkor időszakáig, a hét főbűn megszületésének idejéig.
Innen egyenesen vezet utunk a keresztény tanításoktól a reneszánszon, majd a felvilágosodás eszméin át egészen napjainkig, miközben megismerjük azokat a történelmi mérföldköveket, melyek az idők folyamán előbb az újkor, majd modern világunk normarendszerét formálták
MIRKÓ ERIKA
A szerző elsőként a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán szerzett mesterfokozatú diplomát, majd az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán folytatta tanulmányait, ahol etológia szakirányban szerzett doktori fokozatot. Legfőbb célkitűzései közé tartozik, hogy az emberi viselkedés működési elveit új perspektívákból mutassa be a viselkedéstudományok iránt érdeklődők számára. Kiemelt érdeklődést mutat emellett a kognitív vallástudomány iránt, Magyarországon elsőként ő indított egyetemi kurzust e tárgykörben a Debreceni Egyetemen.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Mirkó Erika |
Megjelenés | 2024 |
Terjedelem | 250 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 978-963-646-091-4 |