Hasonló termékek
A III. szibillakönyv
Vallás és hagyomány
Ez a könyv vallás és hagyomány kapcsolatáról szól. A vallási alakzatok történeti formái mindenkor hagyományosak: alapításra hivatkoznak, szentnek tekintett iratok gyűjteményét használják, kultikus és gyakorlati tradíciót őriznek, tanaikat mindezek alapján és egységében határozzák meg. Másfelől a hagyomány fogalma ugyancsak vallási jellegű.
Pasztorálteológia
A lelkészi hivatás nagyban különbözik más hivatásoktól - a lelkésznek hivatásos hívőként az élete a hivatása, a többiek elé éli és tanítja is, hogy mit jelent Krisztust követni a világban.
A homiletikai aptum
A homiletikai aptum az igehirdetés inkarnációs pontja.
A könyvben a következő kérdésekre keressük a választ: Miért nem maradunk inkább csöndben? Milyen kapcsolatban van a klasszikus retorikai aptum a homiletikai aptummal? Mi a kapcsolat az inkarnáció, az igehirdetés és a beszéd között? Mit jelent az a reformátori tanítás, hogy Isten Igéjének hirdetése Isten Igéje? A kalcedóni dogma tükrében hogyan elválaszthatatlan, oszthatatlan, elkülöníthetetlen az igehirdetésben az isteni és emberi? Miért lehet és kell őszinte, akár megválaszolatlan kérdéseket feltenni az igehirdetésben?
Református templomok
2010 - 2020
A kötet a Magyarországon 2010 és 2020 között épült református templomok tizenöt szép példáját mutatja be.
Az erkölcsi nevelés új perspektívái
"A különböző nézőpontú pedagógiai-szakmai viták erőterében igen fontosnak és szükségesnek tartom azt, hogy a társadalom jövőjét is formáló erkölcsi nevelés kérdéseiben az Olvasót egy szerteágazó és izgalmas szellemi kalandra hívjam."
Dr. Pálvölgyi Ferenc
Vallásfilozófia és vallástörténet
Nehéz és hálátlan feladat egyetlen vékony kötetben foglalni össze a vallási jelenségek, a vallási kultúra világával összefüggő legfontosabb történeti,elméleti és gyakorlati ismereteket. Ám még egy ilyen szűkre szabott áttekintés sem kezdődhet másképpen, mint a vallási jelenségek világának rendszerező áttekintésével és leírásával, hiszen ez a fenomenológiainak nevezett váz az egyedül lehetséges alapja a vallási jelenségek sokasága rendszerezésének és áttekintésének.
Leírás
Szigeti Jenő évtizedek óta írja a kisegyházak történetével, vallási néprajzzal, irodalomtörténettel kapcsolatos könyveit és tanulmányait, kezdetben e műfajok egyik úttörőjeként, ma már sokat idézett és forgatott munkák iskolateremtő szerzőjeként. E kötetben szereplő munkái is reprezentálják az egyház- és vallástörténeti témakörök széles körét, melyekből megismerhetjük, hogy egykori neves irodalmárok, egyházi személyek vagy éppen ismeretlen kisemberek hogyan viszonyultak a keresztyén hithez, kisebb vagy nagyobb egyházakhoz. Saját korukban olykor veszedelmes, felforgató szektásoknak tartott mozgalmakról mutatja be, hogy azokat leginkább jámbor, “bibliás” emberek alkották, akik olykor különös, de ma sem ismeretlen módon élték meg Isten-hitüket. Tanulmányainak sokrétű tanulságai közül csak egyet említenék: e múltat dokumentáló tanulmányokból többek között megtudhatja az olvasó, milyen sokan értelmezték, vagy legalábbis olvasták elődeink között a Szentírást, sőt következtetésként azt is megállapíthatjuk: milyen sokaknak kellett volna még.
Fazekas Csaba
egyetemi docens Egyháztörténeti Szemle, főszerkesztő
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Szigeti Jenő |
Megjelenés | 2020 |
Terjedelem | 248 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 9789634146520 |
Sorozat | Vallástudományi Könyvtár sorozat |