Hasonló termékek
Jakab, az Úr testvére. Jakab az ősgyülekezet és az ősegyház kontextusában
Galsi Árpád könyve hézagpótló a hazai tudományos életben, ugyanakkor a nemzetközi kutatás viszonylatában is újat hoz azáltal, hogy újszövetségi teológiai szempontból kívánja újragondolni Jakab szerepét. Emellett a szerző nem titkolt szándéka, hogy előmozdítsa a Szentírás jobb megértését és megélését.
Az apostolok hagyománya - II. javított kiadás
Szabados Ádám könyve két nagy kérdésre keresi a választ: beszélhetünk-e történetileg igazolható normatív hagyományról az egyetemes egyház életében, és ha igen, hogyan lehet körülhatárolni ezt a hagyományt. A szerző szerint mindkét kérdésre az apostoli tekintély adja meg a választ.
Hungarian–English Linguistic Contrasts
A practical approach
Egyház és egyéniség
Tanulmányok a régi magyar irodalomról és művelődésről
Egyéni panaszénekek a Zsoltárok könyvében
A panaszzsoltárok írói vágynak az Istennel való közösségre. Az ő példájuk a mai ember számára is mély üzenetet hordoz, amelyhez útmutatást nyújt ez a könyv.
Az egyházi év
Pap Ferenc könyve az egyházi év fogalmának értelmezésébõl kiindulva páratlan részletességgel, hitelesen és körültekintõen tárja fel az egyházi év ünnepeinek, ünnepi ciklusainak eredõit, gyökereit, összefüggéseit, valamint különös hangsúllyal annak protestáns–református adaptációját európai és magyar kontextusban. A kezünkben tartott kiadvány egyszerre kézikönyv, adatbázis és tankönyv, megannyi képzési szinten, formában alapmûként használható. Jelen van benne az ismeretek összefoglaló–szintetizáló–tanító szándékú összefoglalása, de a tényeken és történeti összefüggéseken túl adottságainkat és a történeti utat elõremutatóan elemzi. Célkitûzése, hogy az olvasókkal közösen az együttgondolkozáson keresztül eljusson a közös cselekvésig, az elõrelépésig, a paradigmaváltásig és az önkritikus reflexió megszületéséig.
Poimenika
A három szakaszból építkező egyetemi jegyzet a lelkigondozás elméletébe vezeti be az olvasót. Elsőként bemutatjuk a poimenikai ismeretelmélet világát, ismertetjük a legfontosabb fogalmakat, valamint a keresztény lelkigondozás történetének sajátosságait.
Az emberáldozattól az istennév kimondhatatlanságáig
Az Ószövetség gondolatvilágának kétféle megközelítése, a vallástörténeti és a teológiai, igen közel áll egymáshoz, mégsem azonos. A vallástörténeti a vallási gondolatok kialakulását, azok hátterét és a gyakorlatban való megjelenését, a vallásgyakorlatot vizsgálja, míg a teológiai magukra a gondolatokra, azok tartalmára és összefüggésrendszerére koncentrál.
Leírás
Füzetünk a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola 2021. március 20-án rendezett online tudományos konferenciáján elhangzott előadások szerkesztett szövegeit tartalmazza.
2021. március 20-án a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola online rendezte meg hagyományos tavaszi rendezvényét, a Sapientia-napot, amely ezúttal egy patrisztikus seregszemlének adott otthont a virtuális térben. Ennek a konferenciának az anyagából született meg ez a konferenciakötet.
Nagy öröm és büszkeség volt számunkra, hogy kiváló előadóink a magyar patrisztikus kutatás legjobbjai közül kerültek ki. Őket hallhattuk ezekben a rövid, impulzusszerű előadásokban: Baán István, Kendeffy Gábor, Perendy László SchP, Vassányi Miklós, Heidl György, Pásztori-Kupán István, D. Tóth Judit, Boros István, Perczel István, Baán Izsák OSB, Geréby György, Bugár István és Takács László.
Nagy szeretettel és tisztelettel nyújtjuk át most ezt a kötetet a kedves Olvasónak. Ahogyan a konferencia a résztvevők és az előadók számára, úgy a kötet az Olvasók számára legyen a szellemi felfrissülés tápláló és felüdítő forrása.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Perendy László SchP ,Vida Márta |
Megjelenés | 2022 |
Oldalak száma | 112 |
ISBN | 9789634143260 |
Sorozat | Sapientia Füzetek sorozat |