Hasonló termékek
Logisztika
Tegnap, ma és holnap
Jelen kötet több mint öt év logisztikai témájú tanulmányait fogja össze Vásárhelyi Árpád tollából a szállitmányozási szerzödésektöl kezdve, a multimodális megoldásokon keresztül, egészen a digitalizációig.
Geopillanat
Fúziók korában élünk, hálózatok világában és minél több oldalról közelítünk meg egy-egy kihívást, annál könnyebben találhatunk rá választ és valós megoldást. Ehhez új térképekre van szükségünk, melyek nem nélkülözik a régiek bölcsességét és eszközeit, de kiegészítik őket a ma tudásával.
Ez az „Útikönyv” ebben a különleges geopillanatban segít eligazodni – 100 térképpel, ábrával, infografikával – mely térképet és iránytűt ad az olvasó kezébe…
Tudásalapú regionális fejlődés
Világos, releváns kérdések, az empíria tiszteletére épülő változatos módszertan és tiszta válaszok - ez Lengyel Balázs könyvének rövid summázata. Miközben mind elméleti, mind gyakorlati szempontból érvényes ismeretekhez és felismerésekhez jutunk a tudásalapú gazdaságban megjelenő regionalitás tekintetében, a legüdítőbb a szerző biztos kezű témavezetése, fölényes módszertani tudása és előítélet-mentessége.
(Láng László, főigazgató, IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola)
A szociális munka és a szociálpedagógia
Dr. Temesváry Zsolt, a Szociálpolitikai Szemle szerkesztőségi tagja, egyetemi adjunktus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Szociológiai Intézetének főállású oktatója és az MCI Management Center Innsbruck Szociális Munka Tanszékének állandó vendégoktatója. Korábban a Nemzeti Család és Szociálpolitikai Intézetben tevékenykedett kutató-elemzőként és évekig dolgozott a szociális segítés gyakorlatában kórházi szociális munkásként.
Összehasonlító gazdaságtan - globális szemléletben
Izgalmas olvasmány, ugyanakkor korszerű, oktatók és hallgatók számára egyaránt haszonnal forgatható tankönyv Andor László kötete. A globalizáció és az információs társadalom korában egyre többet tudunk meg világunkról és egyre nagyobb az igényünk, hogy a különböző gazdasági rendszerek előnyeit és hátrányait tisztán lássuk. Jobb-e valamelyik rendszer a többinél? A Magyarországon még csak gyermekcipőben járó tudományág, a komparatív gazdaságelemzés eddigi eredményeit jól hasznosítva keres választ a szerző ilyen megkerülhetetlen kérdésekre. Szakítva a hagyományos megközelítéssel a különböző modellek fejlődését térben és időben egyaránt bemutatja, szerencsésen ötvözve az elmélet és a gyakorlat, a kutatói igényesség és a felsőoktatási hasznosíthatóság követelményeit.
Vallásfilozófia és vallástörténet
Nehéz és hálátlan feladat egyetlen vékony kötetben foglalni össze a vallási jelenségek, a vallási kultúra világával összefüggő legfontosabb történeti,elméleti és gyakorlati ismereteket. Ám még egy ilyen szűkre szabott áttekintés sem kezdődhet másképpen, mint a vallási jelenségek világának rendszerező áttekintésével és leírásával, hiszen ez a fenomenológiainak nevezett váz az egyedül lehetséges alapja a vallási jelenségek sokasága rendszerezésének és áttekintésének.
Gazda(g)ságunk újrafelfedezése
A folyamatos gazdasági növekedés által teremtett össztársadalmi jólét mítoszáról mára bebizonyosodott, hogy tévút. Nem csak a társadalmi különbségeket növeli elviselhetetlen mértékűre, de ökológiai katasztrófával fenyegeti Földünket. A kötet a fenntartható gazdálkodás feltételeit mutatja be elvi oldalról; a vidéki gazdaságfejlesztés példáján keresztül pedig rámutat: a gyakorlatban is megvalósítható olyan modell, amely erőforrásait nem éli fel, mégis jólétet teremt. A hazai, fenntartható vidékfejlesztés stratégiájára és eszközeire tett javaslatok jelentős része nem csak Magyarországon, de a nemzetközi fejlesztésben is hasznos lehet.
Leírás
A „tisztes munka”, mint a társadalmi integráció kulcsfontosságú kategóriája, az elmúlt évszázadok alatt jelentős fogalmi és tartalmi változásokon ment keresztül. A munka kettős jellege (büntetés - jutalom) végighúzódik az egyes történelmi korszakokon, de, hogy ennek mikor melyik jellemzője válik meghatározóvá a társadalom többsége számára, az leginkább a gazdasági, társadalmi, ideológiai környezettől függ.
Az aktív keresőkorúak közel fele ma már nem jut a hagyományos értelemben vett munkához. A „tisztes munka” társadalmi szerepének térvesztése számos konfliktus forrása. A társadalom számára elfogadható alternatív paradigmák hiánya miatt sokan úgy vélik, kísérletet kell tenni a munkaparadigma tekintélyének és társadalomszervező szerepének helyreállítására, a teljes foglalkoztatás megvalósítására.
A kötet szerzője annak áttekintésére vállalkozik, hogy az elmúlt évtizedek során milyen megoldási kísérletek születtek a jóléti állam alapvető feltételeként definiált teljes foglalkoztatás biztosítására Európában és Magyarországon.
Paraméterek
Megjelenés | 2010 |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632363028 |
Sorozat | Szocio-téka sorozat |