Hasonló termékek
Testképek a társadalomban
A Testképek sorozat második kötetében arra vállalkoztunk, hogy a testkép és az ember társas, társadalmi és természeti környezete között felépülő, hallatlanul összetett viszonyrendszer néhány kiemelt jelentőségű csomópontjára rávilágítsunk.
Spontán értelemképződés módosult tudatállapotokban
Trauma, álom és pszichedelikus élmény
Lotilko szárnyai
TERÁPIÁS TÖRTÉNETEK ÉS MESÉK TRAUMÁT ÁTÉLT GYEREKEKNEK
A Mosoly Alapítvány módszertani kiadványsorozatának második kötetét a terápiás hatással bíró népmeséknek szenteltük. Olyan történeteket válogattunk a könyvbe, melyeket traumát átélt gyerekeknek mesélhetnek a szülők vagy a különböző területekről érkező szakemberek.
Az aranytök
Terápiás történetek és mesék traumát átélt gyerekeknek
A Mosoly Alapítvány módszertani kiadványsorozatának első kötetét a gyógyító terápiás történeteknek és meséknek szenteltük. Olyan történeteket válogattunk a könyvbe, melyeket traumát átélt gyerekeknek mesélhetnek a szülők vagy a különböző területről érkező szakemberek.
Testképek a gyógyításban
A testkép napjainkra önálló kutatási területet képvisel, amely a fiziológiai vonatkozásoktól a fejlődéslélektani aspektusokon át a társadalmi kontextus és a testkép közt fennálló, rendkívül összetett viszonyrendszerig számos kérdéskörrel foglalkozik. A most közreadott kötet tanulmányai három tematikus csoportra oszthatók. Az első ezek közül az egészséges fejlődés és a testkép viszonyával foglalkozó írásokat tartalmazza. A második csoportba kerültek a különféle patológiás állapotok és a testkép összefüggéseit taglaló dolgozatok, a harmadik csoportban pedig a gyógyító szakember testképének sajátosságait integratív szemléletben vizsgáló tanulmányok találhatók. Jó olvasást kívánunk!
Átmeneti rítusok.
A magyar társadalolmtudományi könyvkiadás nagy adósságai közé tartozik a 20. század elejének klasszikus vallásantropológiai értekezése, Arnold van Gennep Átmeneti rítusok című műve. Noha közel száz évvel ezelőtti (1909) megjelenése óta a rítuskutatás egyik alapművévé (és nyomában az "átmeneti rítus" fogalma mára általánosan bevett terminus technicusszá) vált, a magyar olvasóközönség számára mindeddig nem volt hozzáférhető magyar nyelven.
A fejlődéspraktika
Ez a könyv arra tesz kísérletet, hogy mindenki számára könnyen érthetően bemutassa, hogyan működünk, és a működésünk alapján hogyan tudjuk megvalósítani céljainkat, kihozni a bennünk rejlő lehetőségeket, miként tudunk változtatni az életünkön, ha akarunk.
Leírás
A testünk révén kapcsolódunk a világhoz, és ez a testek között fennálló szociális viszony Maurice Merleau-Ponty „testköziség” fogalmával ragadható meg. Tapasztalatok alapján a pszichés fejlődés összefüggésbe hozható a testi elakadásokkal. A „testre szabott” terápiás koncepciók a pácienseknek olyan stratégiákat nyújtanak, amelyekkel áthidalhatják az interperszonális űröket.
A művészetterápiában a belső koherencia erősítését szolgáló átmeneti tárgyak csökkentik a szorongást, és jelentős közvetítő funkciójuk van. Az analitikus pszichoterápia képes az archaikus struktúrákig visszanyúlni, ahogy Françoise Dolto esetpéldái mutatják a testhatárok és az énhatárok problematikus voltát tükröző kapcsolati mintákkal, sérülésekkel és vitális affektusokkal kapcsolatban. A kötet második része a testkép művészeti vonatkozásait vizsgálja, azaz hogy a művészeti alkotás miként mozgatja meg a bennünk szunnyadó emlékeinket, például egy művészetterápiás Bálint-csoportban.
Fehér Pálma Virág a nevelési tanácsadás és a felnőtt klinikum területén vezetett szomato-és művészetterápiás csoportokat rekreációs céllal. Felnőtt klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus, pszichoterapeuta, jelenleg is Bálint-csoportot vezet háziorvosoknak. A Magyarországi Bálint Mihály Pszichoszomatikus Társaság és az Aktív-Analitikus Pszichoterapeuták Egyesülete mellett a Sorig Khang International (mindfulness-technikát oktató szervezet) tagja. Egyetemi adjunktus a PPKE Fejlődés-és Klinikai Gyermeklélektan tanszékén. Terápiás praxisát a pszichoanalízis, elsősorban a kurrens német testpszichoterápiás módszertan, a filozófia és a művészetterápiák metszéspontján vezeti.
Bakondi Zsuzsa Magyar-portugál alapszakos bölcsész, pszichológus, klinikai és mentálhigiéniai, gyermek- és ifjúsági szakpszichológus jelölt. Diplomáját a Károli Gáspár Református Egyetemen szerezte, jelenleg a Pécsi Tudományegyetemen folytatja a tanulmányait, és szakértői bizottsági feladatkörben végez diagnosztikai feladatokat, a nevelési tanácsadás keretein belül pedig terápiás munkát.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Fehér Pálma Virág, Bakondi Zsuzsa |
Megjelenés | 2024 |
Terjedelem | 124 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 978-963-646-092-1 |