Hasonló termékek
Mediáció mindenkinek Magyarországon
A két részből álló könyv első egysége egy mediációs módszertani fejezet, amely ötvözi Béatrice Blohorn-Brenneur bírói és mediátori hivatása során szerzett sokéves tapasztalatait. A második rész hazai szerzője a mediáció magyarországi jogi környezetét mutatja be, melyben az író gyakorlati példákkal is megvilágítja a mediáció alkalmazhatóságát a peres eljárás előtt és alatt.
Drog, család, személyiség
A kötetben bemutatásra kerülő kutatás célja a droghasználat, elsősorban az illegális drogok használatának hátterében megbúvó néhány személyiségpszichológiai és családi tényező feltárása, elemzése volt. A kutatás során elsősorban arra kerestem a választ, hogy mi a droghasználat funkciója a személy életében. Ezen kérdés megválaszolásakor, nem titkoltan, éltem azzal az előfeltevéssel, hogy amennyiben a droghasználatot értékmentes jelenségként próbáljuk értelmezni, akkor felfedezhetjük annak logikáját, racionalitását.
Új utak a pszichoterápiában
A kötetet ajánljuk minden olyan szakembernek, aki szeretne átfogó képet kapni a kognitív viselkedésterápiák új hullámához kapcsolódó terápiás módszerekről. A kötet a Benda Kálmán Szakkollégium Pszichológiai Műhelyének együttműködésével valósult meg.
Az üveghegyen túl
Magyarországon az „alkoholista” és a „drogos” súlyosan megbélyegző szavak. Ez a stigmatizáció rontja a segítségkérés esélyeit, végső soron a gyógyulás lehetőségét. Ezért fontos megismernünk minden olyan lehetőséget, ami javítja a szenvedélybetegek életminőségét. A felépülési szemlélet a gyógyítás és gyógyulás, a beteg-betegség fogalmak újraértelmezését jelenti.
Az alternatív ötfaktoros személyiségmodell és a személyiségklaszterek
A könyv a pszichobiológiai alapokon nyugvó alternatív ötfaktoros személyiségmodellt és a modellen alapuló Zuckerman–Kuhlman–Aluja személyiségkérdőívvel kapcsolatos változó- és személyorientált kutatásokat mutatja be. Célja, hogy a kérdőív alapját képező faktoranalitikus szemléletet összehasonlítsa egy újfajta személyorientált megközelítéssel, amely révén a tipikus személyiségprofilok, -klaszterek feltárhatóak. A könyv olyan kutatásmódszertani példákat is kíván nyújtani, amelyek nemcsak a személyiségpszichológia, hanem más tudományok (például orvostudomány és szociológia) művelői számára is hasznosak lehetnek. A könyv a példák mellett sok gyakorlati tanácsot és útmutatót is tartalmaz arra vonatkozóan, hogyan készíthetőek el a modern személyorientált klaszterelemzések. Ily módon az olvasó lépésről lépésre megtanulhatja, hogyan végezhet modern klaszterelemzéseket, és hogyan tudja azokat validálni, ellenőrizni. Az elemzések megismerése minden olyan kutatás számára hasznos lehet, amely során nagymintás elemzések készülnek.
A boldogságkeresés útjai és útvesztői
Az érett személyiségtől a kiegyensúlyozott párkapcsolatig
Anyátlan nemzedék
Minek köszönhető, hogy mára olyan törékenyek lettek a kapcsolataink, mint az ostya? Miért érezzük önmagunk körül a szolidaritás hiányát, hogy az idő előrehaladtával egyre kevesebbet érünk, egyre kevésbé vagyunk fontosak? Vajon tényleg egy pillanat alatt a semmibe zuhanhatunk? Miért van az, hogy miközben rendkívül büszkék vagyunk önállóságunkra és teljesítményünkre, rettegünk a magánytól, a megsemmisüléstől, a kisemmizéstől és további neurózisok tömkelegét produkáljuk?
Leírás
Nem ritkán tapasztaljuk, hogy egy válás után a szülők - többé vagy kevésbé tudatosan - megpróbálják egymás ellen fordítani a közös gyermeket vagy gyermekeket. Az a szülő, aki úgy érzi, hogy módszeresen elidegenítik tőle a korábban felé szeretettel, rajongással forduló gyermekét, ilyenkor egyre-másra kapja a kért és kéretlen tanácsokat szakértőktől és civilektől egyaránt. De vajon lehetséges-e a szeretetteli kapcsolat fenntartása, megőrzése egy ellenséges környezetben? Érintett szülőként neked milyen eszközeid vannak, ha a gyermeked szeretete a tét?
Amy J. L. Baker és Paul R. Fine rátalált egy olyan módszerre, amellyel gyorsan és hatékonyan tudnak segíteni a szülői elidegenítés áldozatain. Könyvük bemutatja azt az öt stratégiát, mellyel a korábbi partner megpróbálhatja elidegeníteni a közös gyermeket a másik féltől, és hatékony eszközöket ad a másik fél kezébe, melyekkel mérsékelheti ezek következményeit.
Ez a gyakorlatias könyv a kognitív újrastrukturálás technikáját alkalmazva képessé tesz arra, hogy gondolataidnak új keretet adj, hogy szabályozd az érzelmeidet, és gondolataimnak nagyobb mozgásteret adjak. Segít leszámolni azokkal a negatív gondolati beidegződésekkel, melyek aggodalmat és rossz érzést ébresztenek benned: a nem-tudom-megcsinálni beidegződéssel, a borongás beidegződéssel, a kárhozat beidegződéssel, a mindent-vagy-semmit beidegződéssel és így tovább.
A negatív gondolati beidegződések felismerésén keresztül érezni fogod, hogy jobban kézben tudod tartani életedet, és kevesebb szomorúságot és szorongást élsz át. De a legfontosabb, hogy képes leszel tisztábban látni saját magadat és a világot.
A könyv transzdiagnosztikus megközelítésmódja meg fogja mutatni neked is, hogy a negatív gondolati beidegződéseket milyen gyorsan félre tudod tolni magad elől!
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Baker Amy, Fine Paul |
Megjelenés | 2017 |
Terjedelem | 220 oldal |
Kötészet | Kartonborított, ragasztott |
ISBN | 9789634142980 |
Sorozat |