Hasonló termékek
Az üveghegyen túl
Magyarországon az „alkoholista” és a „drogos” súlyosan megbélyegző szavak. Ez a stigmatizáció rontja a segítségkérés esélyeit, végső soron a gyógyulás lehetőségét. Ezért fontos megismernünk minden olyan lehetőséget, ami javítja a szenvedélybetegek életminőségét. A felépülési szemlélet a gyógyítás és gyógyulás, a beteg-betegség fogalmak újraértelmezését jelenti.
Az interpretatív fenomenológiai analízis (IPA) elmélete, módszertana és alkalmazási területe
Az interpretatív fenomenológiai analízis (IPA) a 2000-es években egyre fontosabb szerepet tölt be a kvalitatív pszichológiai kutatások között. Kezdetben főleg egészségpszichológiai témák kutatására alkalmazták, alapvetően a különböző "betegségtapasztalatok" megértésére.
A nem múló jelen
Trauma és nosztalgia
Hogyan és miért alakulnak ki olyan emlékek, melyek aztán nem eresztenek? Olyan emlékek ezek, amelyek a múltat nem múltként, hanem örökké tartó és változatlan jelenként tárják elénk. Ezek az emlékek egyszerre dominálják a fantáziát és az emlékezetet, strukturálják a tudatot és a tudattalant. Az embert szubjektivitásának börtönébe zárják, miközben a traumatikus történelmi események könnyen társadalmi szintre is léphetnek.
Mediáció mindenkinek Magyarországon
A két részből álló könyv első egysége egy mediációs módszertani fejezet, amely ötvözi Béatrice Blohorn-Brenneur bírói és mediátori hivatása során szerzett sokéves tapasztalatait. A második rész hazai szerzője a mediáció magyarországi jogi környezetét mutatja be, melyben az író gyakorlati példákkal is megvilágítja a mediáció alkalmazhatóságát a peres eljárás előtt és alatt.
Leírás
Nem ritkán tapasztaljuk, hogy egy válás után a szülők - többé vagy kevésbé tudatosan - megpróbálják egymás ellen fordítani a közös gyermeket vagy gyermekeket. Az a szülő, aki úgy érzi, hogy módszeresen elidegenítik tőle a korábban felé szeretettel, rajongással forduló gyermekét, ilyenkor egyre-másra kapja a kért és kéretlen tanácsokat szakértőktől és civilektől egyaránt. De vajon lehetséges-e a szeretetteli kapcsolat fenntartása, megőrzése egy ellenséges környezetben? Érintett szülőként neked milyen eszközeid vannak, ha a gyermeked szeretete a tét?
Amy J. L. Baker és Paul R. Fine rátalált egy olyan módszerre, amellyel gyorsan és hatékonyan tudnak segíteni a szülői elidegenítés áldozatain. Könyvük bemutatja azt az öt stratégiát, mellyel a korábbi partner megpróbálhatja elidegeníteni a közös gyermeket a másik féltől, és hatékony eszközöket ad a másik fél kezébe, melyekkel mérsékelheti ezek következményeit.
Ez a gyakorlatias könyv a kognitív újrastrukturálás technikáját alkalmazva képessé tesz arra, hogy gondolataidnak új keretet adj, hogy szabályozd az érzelmeidet, és gondolataimnak nagyobb mozgásteret adjak. Segít leszámolni azokkal a negatív gondolati beidegződésekkel, melyek aggodalmat és rossz érzést ébresztenek benned: a nem-tudom-megcsinálni beidegződéssel, a borongás beidegződéssel, a kárhozat beidegződéssel, a mindent-vagy-semmit beidegződéssel és így tovább.
A negatív gondolati beidegződések felismerésén keresztül érezni fogod, hogy jobban kézben tudod tartani életedet, és kevesebb szomorúságot és szorongást élsz át. De a legfontosabb, hogy képes leszel tisztábban látni saját magadat és a világot.
A könyv transzdiagnosztikus megközelítésmódja meg fogja mutatni neked is, hogy a negatív gondolati beidegződéseket milyen gyorsan félre tudod tolni magad elől!
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Baker Amy, Fine Paul |
Megjelenés | 2017 |
Terjedelem | 220 oldal |
Kötészet | Kartonborított, ragasztott |
ISBN | 9789634142980 |
Sorozat |