Hasonló termékek
Levél a szemlélődő életről
Tizenkét elmélkedés
Karthauzi Guigó (†1188) írása arra keresi a választ, hogy a Szentírás szavai hogyan vezetik az imádkozó embert az Isten felé vezető úton, miként lesz az emberi szavak olvasásából az Igével, Jézus Krisztussal való találkozás.
Közösségi projekt
…hogy találkozzunk és közösségben legyünk egymással.
Az itt közölt közösségi projekt egy olyan módszer és eszköz, amely a mindennapi tapasztalatot alapul vévén segít megélnünk és építenünk a testvéri közösséget a kommunió jellegű találkozáson keresztül.
Quoniam tecum est fons vitae in lumine tuo videbimus lumen
A Szentlélek anyai arca
A trinitológia alapjaihoz kötődő koncepció a magyar székelyföldi Boldogasszony-kultuszt, a néphagyományban is átörökített elemeit (Babba-Mária) a mezopotámiai kultusszal "villantja" össze.
Az apostolok hagyománya - II. javított kiadás
Szabados Ádám könyve két nagy kérdésre keresi a választ: beszélhetünk-e történetileg igazolható normatív hagyományról az egyetemes egyház életében, és ha igen, hogyan lehet körülhatárolni ezt a hagyományt. A szerző szerint mindkét kérdésre az apostoli tekintély adja meg a választ.
A homiletikai aptum
A homiletikai aptum az igehirdetés inkarnációs pontja.
A könyvben a következő kérdésekre keressük a választ: Miért nem maradunk inkább csöndben? Milyen kapcsolatban van a klasszikus retorikai aptum a homiletikai aptummal? Mi a kapcsolat az inkarnáció, az igehirdetés és a beszéd között? Mit jelent az a reformátori tanítás, hogy Isten Igéjének hirdetése Isten Igéje? A kalcedóni dogma tükrében hogyan elválaszthatatlan, oszthatatlan, elkülöníthetetlen az igehirdetésben az isteni és emberi? Miért lehet és kell őszinte, akár megválaszolatlan kérdéseket feltenni az igehirdetésben?
A lélek szenvedélyei és más írások
Descartes A lélek szenvedélyei című munkája halála előtt néhány hónappal jelent meg etikai nézeteinek legteljesebb kifejtéseként. Láthatóvá válik benne, hogyan kapcsolta össze Descartes a mechanikára épülő új filozófia alapgondolatait a hagyományos keresztény gondolkodás alapelemeivel annak érdekében, hogy a tudományok és a vallás az új filozófia átfogó rendszerében egységesen léphessenek fel.
A hit erejével
25 év tiszteletreméltó pedagógiai erőfeszítéseiről vall ez a tanulmánykötet. 1990-ben óriási lehetőség nyílt egy kis létszámú, de annál lelkesebb és erősen bízó közösség előtt. A megváltozott politikai viszonyok reményt adtak arra, hogy feléleszthető a patinás tanítóképzés Nagykőrösön. Az egykori pártház falai között ismét életre kelhetett a református intézmény, amely 1839-től 1957-ig oly sok szakmailag jól felkészült, hitben megerősödött tanítót adott az országnak. A negyedszázad elegendőnek bizonyult, hogy beigazolódjék: nem volt eredménytelen az erőfeszítés. Állandó társadalmi változások közepette, az egymásnak feszülő értékrendek között egyensúlyozva az állandóságot a HIT ereje biztosította.
Leírás
"Üljünk le. Helyezkedjünk nyugodt és egyenes testtartásba. Lassan csukjuk be a szemünket. Üljünk kényelmesen, de legyünk figyelmesek. Kezdjünk el mondogatni egyetlen szót, némán, csak magunkban. Tanácsos, hogy a Maranatha kifejezést válasszuk. Miközben mondjuk, hallgassuk is, finoman, de szünet nélkül. Ne gondoljunk semmire, és ne képzeljünk el semmit. Ha gondolatok és képek bukkannak fel bennünk, csak elterelik a figyelmünket a meditációról, ezért ilyenkor mindig térjünk vissza kiválasztott szavunk ismétlésének egyszerű munkájához..."
LAURENCE FREEMAN (1951-) angol bencés szerzetes, John Main tanítványa, a World Community for Christian Meditation szervezet vezetője. Azok közé az új típusú szerzetesi tanítók közé tartozik, akik úgy jelenítik meg a szemlélődő élet és a szemlélődő imádság keresztény formáját, hogy szerte a világban előadásokat és lelkigyakorlatokat tartanak, és kezdeményezéseiket egy kiterjedt nemzetközi szervezet keretében igyekeznek érvényre juttatni.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Laurence Freeman |
Megjelenés | 2019 |
Terjedelem | 190 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634146032 |
Fordította | Görföl Tibor |
Sorozat | Lectio Divina |