Hasonló termékek
Családi életre és kapcsolati kultúrára felkészítés
E kötet 10 tanulmánya a családi életre és kapcsolati kultúrára való felkészítés főbb témaköreinek az oktatásához kíván segítséget nyújtani, igyekezve az elméleti ismeretek mellé gyakorlati, módszertani eszközöket is felkínálni.
A kötet olvasója mind a saját családi önismeretéhez, mind szakmai fejlődéséhez egyaránt értékes ismeretekkel gazdagodhat, s a pedagógusok továbbképzésében szinte nélkülözhetetlen.
Boldogabb családokért és ifjúságért 2.
Az első kötet a családi élet válsága és a demográfiai válság okait elemezte. Megállapította, hogy az utóbbi évtizedekben Európában és hazánkban a házasság intézménye ellen komoly támadásokra került sor. A párkapcsolatra, a házasságra és a családra vonatkozó valódi és hamis értékek összekeveredtek. Ezen a területen értékválság, antropológiai válság és káros individualizáció alakult ki. Jelen második könyv e válságok okaira alapozva megoldási lehetőségeket javasol, amelyek szerint a társadalomban a párkapcsolatra, a házasságra és a családra vonatkozó értékek olyan rendszerének terjesztésére és általános elfogadására van szükség, amely elősegíti az egyének és családjaik testi-lelki egészségét, harmonikus fejlődését, valamint védi őket a káros hatásokkal szemben.
A szeretet és az élet bölcsője
Sokan ma a család válságáról beszélnek. A család azonban ma is a magánélet centruma, amelynek szocializációs hatásai továbbra is maradandóbbak, kötelékei erősebbek, kapcsolatrendszere pedig fontosabb más intézményeknél. Nem alakult ki életképes alternatívája, tehát a család intézménye nincs válságban. (Természetesen a társadalom válságjelenségei jelentősen érintik.)
Leírás
E könyv szerzői aggódva látják, hogy a felnövekvő fiatal generációk párkapcsolatra, házasságra és családra vonatkozó értékszemlélete alig követhető gyorsaságú változáson megy át. A folyamatról a szerzők tapasztalataik, vagy kutató munkájuk eredményei alapján kívánják a figyelmet a várható következményekre irányítani. Ennyiben gondolnak eleget tenni nemzedéki és szülői kötelezettségüknek, mivel általában az egyén, de különösen a fiatal generációk figyelme nem igazán tud fókuszálni a lehetséges döntések, utak és életmódok hosszú távú hatásaira. Noha az adott jelenség általánosságban a humán tudományok tárgykörébe tartozik, következménye matematikai pontossággal követhető a demográfiai adatok változásain. Ahhoz, hogy e tendenciákat a társadalmi túlélés esélyének fenntartásához tudatosan kontrollálni legyünk képesek, elengedhetetlen a folyamatok feltérképezése és megértése. Ehhez kíván segítséget nyújtani a kötetbe foglalt, s a tudományok különböző területeiről származó, szellemében azonban azonos platformon álló szerzők tanulmányainak és esszéinek együttese. E kötet a szerzők reményei szerint az érintett témakörben hozzájárulhat a társadalmi együttgondolkodás intenzitásának növekedéséhez. A cél a jelen kötetben éppúgy, mint a továbbiakban megjelenő tanulmánygyűjteményekben: boldogabb családok, boldogabb ifjúság.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Farkas Péter |
Megjelenés | 2018 |
Terjedelem | 488 oldal |
Kötészet | keménytáblás |
ISBN | 9789634144021 |