Hasonló termékek
A magyar emberitőke-állomány állapota
Platón Európa-programja szerint az igazságos állam feltétele, hogy minden egyes polgárnak csak azt a munkamegosztási helyet szabad elfoglalnia, amelyre „természete születésénél fogva a legalkalmasabb”.
Társadalmi és gazdasági érdekérvényesítés a XX. században.
Az olvasó az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) támogatásával működő Érdek-képviseleti és érdekvédelmi szervezetek Magyarországon és az Európai Unióban kutatócsoport által szervezett 2009. október 15-i konferencián elhangzott előadások szerkesztett változataiból összeállított munkát tartja a kezében. A tanulmányok a társadalmi és gazdasági érdekérvényesítés magyarországi és európai stratégiáit, illetve a különböző érdek-képviseleti szervezetek múltbeli és jelenlegi működésének főbb kérdéseit helyezik új megvilágításba. A kiadványban kutatói közösségünk tagjainak írásai mellett a kérdéskör neves itthoni szakértőinek tanulmányai is megtalálhatók. Jelen kötetünk tisztelgés kutatócsoportunk szeretett vezetője, a közelmúltban elhunyt Gergely Jenő professzor emléke előtt.
Az iparpolitika metamorfózisa
A gazdaságpolitika egyik legvitatottabb területe az iparpolitika, vagyis az állam szerepvállalása a gazdasági folyamatok alakításában. Évtizedes viták folytak arról, hogy kell-e iparpolitika, s ha igen, mi sikerének titka. Az elmúlt évek válságai bebizonyították, hogy a pénzügyi világ fontos ugyan, de a növekedés záloga a reálszféra gyarapodása. Mindez igen aktuálissá teszi a kötetet, amely a kezdetektől napjainkig, Japántól az Európai Unióig összegzi a témakör elméleti és gyakorlati tapasztalatait.
A tőkén túl II.
Közelítések az átmenet elméletéhez - II. rész: A szocialista kritika történelmi öröksége
A tőkén túl 1995-ben jelent meg angolul Londonban s még ugyanabban az évben New Yorkban. A rákövetkező években számos egyéb nyelven is kiadták, miközben a szerző szülőhazájában, Magyarországon csupán egy-egy részletével találkozhattak a társadalomtudományok iránt érdeklődők, egészen 2008-ig, amikor a monumentális, négyrészes munka első része kiadónknál megjelent magyar fordításban.
Leírás
Az Egyetértés-gépezet tanulságos, felkavaró és ellentmondásos médiaelméleti fejtegetés köszönhetően annak, hogy a nem is olyan távoli múlt becstelenségei, amelyeket feltár, a jelen visszásságairól is árulkodnak.
Tanulságos, mert részletesen bemutatja, hogy olykor milyen cinikusan részrehajló az újságírás még a szabadnak tekintett nyugati tömegmédiában is, s hogy az ösztönös propagandakövetés és elfogult meggyőződésesség egyáltalán nem ritka a vezető lapok újságírói között. Felkavaró, különösen az 1980-as években Latin-Amerikában (Guatemala, El Salvador) zajlott események kapcsán, amelyek bemutatásakor a kötetből világossá válik az Egyesült Államok néhány tekintélyes médiuma esetenként milyen mély és cinkos hallgatásba burkolózott, s milyen morális engedményeket tett jó néhány igazán elvetemült és embertelen cselekedet (módszeres és rendszeres kínzások, megerőszakolások, politikai gyilkosságok) vonatkozásában. S roppant ellentmondásos, hogy mindez a sajtószabadság és a tényfeltáró újságírás hazájában történt, az emberi jogok és méltóság védelmezőjének, a hidegháborús keleti blokk zsarnokságával szembeni morális felsőbbrendűség legfőbb szószólója, az Egyesült Államok sajtójának a részéről. Nyugtalanító élmény Herman és Chomsky könyve olvastán más színben látni az etalont. (Pólya Tamás)
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Chomsky Noam, Edward S. Herman |
Megjelenés | 2016 |
Terjedelem | 390 oldal |
Kötészet | ragasztókötött, puhatáblás |
ISBN | 9789634140726 |