Hasonló termékek
Átjárók
Cortázar egész művészete – akárcsak Az üldöző főhősének, egy zseniális jazz-zenésznek a muzsikája – állandó keresés, nekifeszülés. A teljesség olthatatlan vágyával törekszik, hogy átjusson a „túloldalra”, ahol a köznapi látszatvalóság mögött megbújó valódi világot és tudást sejti, ahol igazi emberi kapcsolatokat remél.
62/Kirakósjáték
„Valamikor egy könyv gondolatával foglalkozott Morelli, de csak jegyzetlapok lettek belőle. (...)"
Sántaiskola
Az 1963-ban napvilágot látott Rayuela (Sántaiskola), nem csupán Julio Cortázar fő műve, de a huszadik század második felének egyik korszakalkotó regénye.
„Végül a mű címéről is valamit. (...) Cortázar 1963-ban megjelent regényének évtizedekig Ugróiskola volt a magyar „munkacíme". Miért választottam mégis a Sántaiskola címet? Azért, mert jobban kifejezi a féllábas ugrándozás, sántikálás gyakorító, folyamatos jelentéstartalmát."
Benyhe János
Játékok
A kötet novellái a XX. századi világirodalom kiemelkedő, briliáns mesterségbeli tudással, hihetetlen leleményességgel, képzelőerővel és érzékenységgel megírt rejtélyes darabjai.
Itt és most
Ez az elbeszéléskötet az életműsorozat negyedik része.
Sehol sem teljesen jelen
A Cortázar-életműsorozat legújabb kötete az eddig ismeretlen, esszéíró Cortázarral ismertet meg bennünket, aki éppolyan izgalmas és sokszínű, játékos és váratlan, mint a novella- vagy a regényíró.
Rítusok
Legezzünk (megint) egy kicsit. A világirodalom egyik legmagányosabbja. A világirodalom egyik legnagyobb formaművésze (ezért is mondhatja és talán ezért is mondja, hogy »minden nappal rosszabbul kell írni, mert csak a mélypontra elérve lehet a felszínre jutni és konvencióktól mentes, hiteles alkotást létrehozni«). A legeurópaibb latin-amerikai (fehérek közt egy. na igen). A legkevésbé ismert a század legnagyobbjai közt. A dél-amerikai sztárok, Borges, Paz, Garcia Marquez, Vargas Llosa, Fuentes közül őt ismeri a legkevésbé a nyájas."
(Esterházy Péter)
Vízművek
„Ez az ország, amely Valère és Antonine hazája, szüntelenül repedezik, mint a tölgyfa, amibe villám hasított.”
Leírás
„Egy este elmentem a Théâtre des Champs-Elysées-be egyedül egy koncertre, amely nagyon érdekelt. A kakasülőre vettem jegyet, mert az volt a legolcsóbb. A szünetben az emberek mind kimentek cigarettázni stb. Nekem nem volt kedvem kimenni, így hát ott maradtam a helyemen a hirtelen kiürült színházban. Ültem ott, és egyszerre csak kis zöld dolgokat láttam lebegni a színház levegőjében (bár azt, hogy láttam, talán nem kéne szó szerint venni, hiszen másfajta látás volt ez, nem a szokásos érzékelés; inkább ahhoz hasonló kép, amilyet olyankor látunk, ha becsukjuk a szemünket, vagy ha felidézünk egy emléket). Pici zöld léggömbökre emlékeztettek. Hangsúlyozom azonban, hogy nem voltak kézzelfoghatók, igazából nem „láttam” őket. De bizonyos értelemben mégiscsak láttam. És ezeknek a léggömbökre vagy békákra, vagy más hasonlókra emlékeztető, felfújt kis valamiknek a megjelenésével egy időben jelent meg bennem a kronópiók gondolata. A szó a látvánnyal párhuzamosan keletkezett.”
„[…] egyáltalán nem allegorikus ez az egész, inkább valami kedves irónia van benne […] minden oktató, moralizáló szándék nélkül… Sőt, épp ellenkezőleg, olyan elbeszéléseket szerettem volna írni, amelyek a lehető legszabadabbak […] Mindamellett persze megvannak ezeknek a kis bogaraknak a maguk tulajdonságai, és nem is tudják véka alá rejteni őket.”
Julio Cortázar
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Julio Cortázar |
Megjelenés | 2006 |
Terjedelem | 150 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789639683532 |
Fordította | CSÉP ATTILA, DÉS MIHÁLY, IMREI ANDREA, LITVAI NELLI |
Sorozat | Julio Cortázar sorozat |