Hasonló termékek
Társadalmi és gazdasági érdekérvényesítés a XX. században.
Az olvasó az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok (OTKA) támogatásával működő Érdek-képviseleti és érdekvédelmi szervezetek Magyarországon és az Európai Unióban kutatócsoport által szervezett 2009. október 15-i konferencián elhangzott előadások szerkesztett változataiból összeállított munkát tartja a kezében. A tanulmányok a társadalmi és gazdasági érdekérvényesítés magyarországi és európai stratégiáit, illetve a különböző érdek-képviseleti szervezetek múltbeli és jelenlegi működésének főbb kérdéseit helyezik új megvilágításba. A kiadványban kutatói közösségünk tagjainak írásai mellett a kérdéskör neves itthoni szakértőinek tanulmányai is megtalálhatók. Jelen kötetünk tisztelgés kutatócsoportunk szeretett vezetője, a közelmúltban elhunyt Gergely Jenő professzor emléke előtt.
A magyar emberitőke-állomány állapota
Platón Európa-programja szerint az igazságos állam feltétele, hogy minden egyes polgárnak csak azt a munkamegosztási helyet szabad elfoglalnia, amelyre „természete születésénél fogva a legalkalmasabb”.
Az iparpolitika metamorfózisa
A gazdaságpolitika egyik legvitatottabb területe az iparpolitika, vagyis az állam szerepvállalása a gazdasági folyamatok alakításában. Évtizedes viták folytak arról, hogy kell-e iparpolitika, s ha igen, mi sikerének titka. Az elmúlt évek válságai bebizonyították, hogy a pénzügyi világ fontos ugyan, de a növekedés záloga a reálszféra gyarapodása. Mindez igen aktuálissá teszi a kötetet, amely a kezdetektől napjainkig, Japántól az Európai Unióig összegzi a témakör elméleti és gyakorlati tapasztalatait.
A tőkén túl II.
Közelítések az átmenet elméletéhez - II. rész: A szocialista kritika történelmi öröksége
A tőkén túl 1995-ben jelent meg angolul Londonban s még ugyanabban az évben New Yorkban. A rákövetkező években számos egyéb nyelven is kiadták, miközben a szerző szülőhazájában, Magyarországon csupán egy-egy részletével találkozhattak a társadalomtudományok iránt érdeklődők, egészen 2008-ig, amikor a monumentális, négyrészes munka első része kiadónknál megjelent magyar fordításban.
Leírás
Térben és időben különleges geopillanat részesei vagyunk, új értékrend van kialakulóban, melyben a tudásé, a kreativitásé a legnagyobb szerep. A gazdasági erővonalak a korábbi centrumokról a perifériákra húzódnak, így alakulhatnak ki a múlt határvidékeiből a jövő központjai.
Kik lesznek ennek a korszaknak a nyertes nemzetei, közösségei, vezetői és hatalmai? A nagyok vagy a kicsik? Az erősek vagy a gyorsak? A centrumok vagy a perifériák?
A 21. század felfedezőinek és geostratégiáinak feladata, hogy e páratlan lehetőségekkel és globális léptékű környezeti, társadalmi, gazdasági kihívásokkal teli, folyamatosan változó korszakhoz útmutatást adjanak.
Fúziók korában élünk, hálózatok világában és minél több oldalról közelítünk meg egy-egy kihívást, annál könnyebben találhatunk rá választ és valós megoldást. Ehhez új térképekre van szükségünk, melyek nem nélkülözik a régiek bölcsességét és eszközeit, de kiegészítik őket a ma tudásával.
Ez az „Útikönyv” ebben a különleges geopillanatban segít eligazodni – 100 térképpel, ábrával, infografikával – mely térképet és iránytűt ad az olvasó kezébe…
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Csizmadia Norbert |
Megjelenés | 2016 |
Terjedelem | 408 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 9789634141471 |