Hasonló termékek
Cenzorok helyett fekvőrendőrök
Politikai kultúra és kulturális politika
Bozóki András legújabb kötete mindenekelőtt a magyar politikai kultúráról és a kulturális politikáról szól. Arról, hogy ezek a fogalmak nem függetleníthetők egymástól. Arról a tapasztalatról, hogy miközben „voltak nekünk élményeink”, amelyektől sem elhatárolódni nem kell, sem pedig megtagadni azokat, a politikai kultúra mélyáramlatai számos tekintetben nehezen mozdíthatónak – ha nem is változtathatatlannak – bizonyultak. A kötet esszéket, rövidebb írásokat és interjúkat tartalmaz, s bennük olyan meglátásokat, amelyek okulásul szolgálhatnak a téma iránt érdeklődők számára.
Küzdelem az idővel - A cselekvő politika fogalomtörténete
Kari Palonen könyve a politika fogalmának értelmezésről írt első összehasonlító fogalomtörténeti elemzés, amely több évtizeden át folytatott kutatás összegzése és szintézise. Azt mutatja be, hogy a politika kifejezésen mit értettek az emberek az elmúlt bő kétszáz évben Nagy-Britanniában, Franciaországban és Németországban. A Küzdelem az idővel azonban fontos hozzájárulás a politikaelmélet történetéhez is. A szerző ugyanis arra keresi a választ, hogy a politikáról való gondolkodásnak milyen koncepcionális sajátosságai voltak, és ez miként változott a három országban. Úgy találta, hogy ennek három paradigmatikus korszaka volt.
Nemzet és szocializáció
A politika szerepe az identitások formálódásában Magyarországon 1867–2006
A könyv tárgya a nemzeti tematika és a politikai szocializáció történelmileg változó viszonya. Magyarországon a nemzeti tematika mint a politikai hatalomhoz kötődő, diszkurzív cselekvés meghatározó szerepet játszott a kiegyezéstől a huszonegyedik század elejéig az identitáspolitikákban – miközben a legtöbb nyugati országban a második világháborút követően már a demokráciát értelmező tematika dominált.
Igazságosság és politika
Ez a könyv végigvezeti az olvasót az igazságosságról folyó újabb viták főbb csomópontjain abból a célból, hogy érveket fogalmazzon meg az emberi önbecsülésre és méltóságra alapozott igazságosság elvei mellett.
Leírás
Csurka István sokat vitatott, hol ünnepelt, hol bírált személyisége volt a Kádár-rendszer irodalmi életének, majd a rendszerváltozás közéletének, politikai világának. Sokan a nagy váteszt és az óriási talentumot dicsőítették benne, mások radikális vagy épp szélsőségesnek mondott politikai nézetei miatt bírálták. Csurka saját magát leginkább egy XX. századi "muszáj-Herkulesnek" gondolta, akinek íróként és politikusként is küldetése, hogy felemelje szavát a diktatúra lélekpusztító rendszerével szemben, s felemelje szavát a nemzetéért, határon innen és túl, és felrázza a magyar társadalmat a kádárizmus Csipkerózsika-álmából.
E kötet szerzői Borvendég Zsuzsanna, Domonkos László, Pozsgai Zsolt, Vasvári Erika és Zárug Péter Farkas, utóbbi egyben a kötet megálmodója is. Nem teljes monográfiákat írtak Csurkáról, de tanulmányaik - ahogy ennek a könyvnek az alcíme is jelzi - mind fontos adalékok Csurka István életpályájának megértéséhez.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Zárug Péter Farkas |
Megjelenés | 2023 |
Terjedelem | 204 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 9789636460112 |