Hasonló termékek
A protestáns etika és a kapitalizmus szelleme
Éppen száz évvel ezelőtt, 1920-ban jelent meg könyv alakban a szociológia és az újkori gondolkodástörténet egyik legjelentősebb műve. Most a kritikai kiadás alapján készült új fordításban olvasható Weber korszakos munkája, mely a helyzetünkről és magunkról való gondolkodás klasszikus kiindulópontja, nem csak szociológusok, történészek és a kultúratudományok, hanem mindenki számára, akit az újkor értelemtörténete érdekel.
A hálás élet művészete
Az ember számára a világ már mindig is előzetesen adott, ezt az ember önmagára nézve, életvilágként éli meg, tehát a külvilág és közte levő demarkációs vonal tiszteletben tartása csupán tudatos és szigorú nevelés vagy önnevelés útján eredményezhet egyszerre figyelmes és cselekvőképes magatartást. Ez azonban egyrészt csak keveseknek adatik meg, másrészt - vagy épp azért nem, mert - nem ösztönös, vagyis nem lehet egyszerre életvidám, szabad, találékony és gondoskodó.
Fundamentalizmus, protestantizmus, modernitás
Az akadémiai igényességgel megfogalmazott tanulmányok olyan olvasók számára is követhetőek, akik nem szakmabeli érdeklődők. Hozzájárul ehhez az írások mértéktartó terjedelme. A további tájékozódást pedig az irodalmi utalások bősége segíti.
Leírás
Kodácsy-Simon Eszter munkája a mindennapi valláspedagógiai kihívásokra válaszolva új, eredeti elméleti modellt alkot, amely a dinamizálódó pedagógiai szemléletváltás újabb ígéretét hordozza. A művet fontos mérföldkőnek tekintem, mert több tudományág széles körű, nemzetközi szakirodalmára építve, rendkívül igényes, egyéni értelmezést kínáló tudományos reflexiót és a vallásdidaktikai megújulás egy lehetséges programját foglalja magába, amely a hittanoktatás hazai gyakorlata számára fontos fejlesztés kiindulópontja lehet.
Pusztai Gabriella nevelésszociológus
E könyv témája, az egzisztenciális kérdések a hittanórán, a vallásdidaktikában eddig inkább csak érintőlegesen került szóba, komoly valláspedagógiai kutatások mindeddig nem történtek ezen a téren. Az értekezés sokoldalú és magas tudományos színvonalú elemzések útján teszi az olvasó számára beláthatóvá, hogy a hittantanításban alapvető jelentősége van a tanulói kérdéseknek – akár a kétkedő kérdéseknek is. Mert „a keresztény tanítványi élet alapvetően és elsősorban kérdező élet”, amint azt a könyv összegző mondataiban olvashatjuk.
Németh Dávid református teológus-lelkész
Egyházunk jövőjének kulcsa – emberi nézőpontból mindenképp – a gyermekek, fiatalok kezében van. Stratégiai fontosságú kérdés az, meg tudjuk-e őket szólítani. Kodácsy-Simon Eszter könyvében egy olyan modell felvázolására tesz kísérletet, mely alkalmasnak bizonyulhat arra, hogy a hitoktatásban résztvevők személyes kapcsolatba kerüljenek a bibliai szövegekkel és azokon keresztül Isten embernek szánt üzenetével.
Fabiny Tamás evangélikus püspök
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Kodácsy-Simon Eszter |
Megjelenés | 2025 |
Terjedelem | 282 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 978-963-646-195-9 |
Sorozat | Coram Deo sorozat |