Hasonló termékek
A boldogságkeresés útjai és útvesztői
Az érett személyiségtől a kiegyensúlyozott párkapcsolatig
Családi életre és kapcsolati kultúrára felkészítés
E kötet 10 tanulmánya a családi életre és kapcsolati kultúrára való felkészítés főbb témaköreinek az oktatásához kíván segítséget nyújtani, igyekezve az elméleti ismeretek mellé gyakorlati, módszertani eszközöket is felkínálni.
A kötet olvasója mind a saját családi önismeretéhez, mind szakmai fejlődéséhez egyaránt értékes ismeretekkel gazdagodhat, s a pedagógusok továbbképzésében szinte nélkülözhetetlen.
Mélyalkalmazkodás
Eligazodás az éghajlati káosz valóságában
(fordította: Stumpf-Biró Balázs)
Bioszféra-átalakításunk nagy ugrásai
Hogyan vált az idők folyamán az ember bioszféra-átalakító tevékenysége olyan hatalmas mértékűvé, mint amilyen napjainkban? Miként érhetnénk el azokat a viselkedési változásokat, amelyek nyomán környezeti problémáink enyhülnének? Hogyan mérsékelhetnénk a környezeti problémák közvetlen kiváltó okait?
Közösségi projekt
…hogy találkozzunk és közösségben legyünk egymással.
Az itt közölt közösségi projekt egy olyan módszer és eszköz, amely a mindennapi tapasztalatot alapul vévén segít megélnünk és építenünk a testvéri közösséget a kommunió jellegű találkozáson keresztül.
Boldogabb családokért és ifjúságért
A családi élet válsága és a demográfiai válság oka
E könyv szerzői aggódva látják, hogy a felnövekvő fiatal generációk párkapcsolatra, házasságra és családra vonatkozó értékszemlélete alig követhető gyorsaságú változáson megy át. A folyamatról a szerzők tapasztalataik, vagy kutató munkájuk eredményei alapján kívánják a figyelmet a várható következményekre irányítani.
Bevezetés az ökofilozófiába
Kezdő halódóknak
Döntő érvünk a frissen kaszált fű illata, meg a hársfáké. A madarak éneke. Nem történhet meg, hogy ezek nélkül kelljen élni. Nem szabad megtörténnie. Azonban ott tartunk, hogy ezt már sokan nem értik, még többen félreértik. Pedig én nem a természet védelméről beszélek, hanem olyasmiről, aminek a hiánya a saját életemet tenné tönkre.
Boldogabb családokért és ifjúságért 2.
Az első kötet a családi élet válsága és a demográfiai válság okait elemezte. Megállapította, hogy az utóbbi évtizedekben Európában és hazánkban a házasság intézménye ellen komoly támadásokra került sor. A párkapcsolatra, a házasságra és a családra vonatkozó valódi és hamis értékek összekeveredtek. Ezen a területen értékválság, antropológiai válság és káros individualizáció alakult ki. Jelen második könyv e válságok okaira alapozva megoldási lehetőségeket javasol, amelyek szerint a társadalomban a párkapcsolatra, a házasságra és a családra vonatkozó értékek olyan rendszerének terjesztésére és általános elfogadására van szükség, amely elősegíti az egyének és családjaik testi-lelki egészségét, harmonikus fejlődését, valamint védi őket a káros hatásokkal szemben.
Leírás
Sokan ma a család válságáról beszélnek. A család azonban ma is a magánélet centruma, amelynek szocializációs hatásai továbbra is maradandóbbak, kötelékei erősebbek, kapcsolatrendszere pedig fontosabb más intézményeknél. Nem alakult ki életképes alternatívája, tehát a család intézménye nincs válságban. (Természetesen a társadalom válságjelenségei jelentősen érintik.)
A család által képviselt szellemi, etikai, vallási, szociális értékek az egyén jólétének, lelki egészségének és a társadalom fejlődésének alapját jelentik. A családok képezik a társadalom gazdasági, humán és szociális tőkéjét, ezért különösen fontos értékteremtő tevékenységük méltó erkölcsi és anyagi elismerése.
A család az egyház tanítása szerint szentség, mert olyan szövetség, amelynek modellje a szentháromságos szeretet, mert az emberi szabadság legmagasabb fokának gyakorlását teszi lehetővé, és annak keresésére késztet, ami a szeretett személy java és az élet nagylelkű továbbadásának forrása a házastársak révén.
Kötetünkben a család és házasság morálteológiai és szociáletikai áttekintését szeretnénk nyújtani, felhasználva a biblikus, dogmatikai, kánonjogi, kateketikai és liturgikus hátteret is. Ezeket egészítik ki a családszociológiai értékkutatások fejezetei.
A szerző szociológus, teológus, politológus, humánökológus, katekéta és tanár képzettségekkel rendelkezik. A Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet Családpolitikai és kutatási igazgatója és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem óraadó tanára.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Farkas Péter |
Megjelenés | 2014 |
Terjedelem | 302 oldal |
Kötészet | puhatáblás, ragasztókötött |
ISBN | 9789632367859 |