Hasonló termékek
A rendellenesek
A 20. századi ,,rendellenes egyének" eredete három fő történeti alak összekapcsolódásában lelhető fel: a szörnyek, akik áthágják mind a természettörvényeket, mind a társadalmi normákat; a javíthatatlanok, akiket a test idomításának új mechanizmusai vesznek kezelésbe; és a maszturbálók, akikkel szemben a 18. századdal kezdődően kampányt folytattak, a modern kiscsalád megfegyelmezése érdekében.
Az észlelés fenomenológiája
Az észlelés fenomenológiája Merleau-Ponty leghíresebb munkája. Az észlelés vizsgálatának segítségével Platón óta először helyezte vissza a testet a filozófiai gondolkodás homlokterébe.
A lét és a semmi
A lét és a semmi című mű 1943-ban jelent meg, lezárva Sartre első filozófiai korszakát, s egyszersmind meg nyitva egy újat az ekkorra már kibontakozó francia fenomenológia és saját filozófiai életútja számára is. Sartre az egyik legfontosabb szereplője volt ennek a kibontakozó francia mozgalomnak, mint ahogy azoknak a konfrontációknak is, amelyeken a fenomenológia a második világháború utáni időszakban keresztülment.
Református templomok
2010 - 2020
A kötet a Magyarországon 2010 és 2020 között épült református templomok tizenöt szép példáját mutatja be.
Az emberáldozattól az istennév kimondhatatlanságáig
Az Ószövetség gondolatvilágának kétféle megközelítése, a vallástörténeti és a teológiai, igen közel áll egymáshoz, mégsem azonos. A vallástörténeti a vallási gondolatok kialakulását, azok hátterét és a gyakorlatban való megjelenését, a vallásgyakorlatot vizsgálja, míg a teológiai magukra a gondolatokra, azok tartalmára és összefüggésrendszerére koncentrál.
Túl a literalizmuson
A könyv témája a Biblia magyarázatának új iránya: a Szentírás teológiai értelmezése. A szerző a „Túl a literalizmuson és a liberalizmuson“ című röpiratának publikálása után gondolkodó párbeszédre hívott hazai keresztény teológusokat és lelkészeket.
A nagy zarándok végleg célhoz ért
Tanulmányok Xeravits Géza emlékére 50. születésnapja alkalmából
Vallás, ateizmus, hit
Paul Ricœur (1913–2005) a 20. századi filozófia egyik legjelentősebb alakja. A fenomenológia, a filozófiai hermeneutika, a narratív identitás, a metaforaelmélet, az irodalom-, s a történelemelmélet terén megkerülhetetlen a munkássága.
Leírás
Az utóbbi években a közélet egyre élénkebb érdeklõdést mutat a történelmi és társadalmi bûnök természete, kialakulásának okai és következményei iránt. Ezen belül kiemelt figyelmet érdemel az egyházak önkényuralmi rendszerek idején tanúsított magatartásának megítélése, valamint a jelenkori gazdasági és politikai igazságtalanságok láttán elfoglalt pozíciója vagy éppen a saját sorain belül tapasztalható visszaéléseknek az esetei...
Ez a könyv olyan rendszerszemléletû teológiai és etikai értelmezési keret felvázolásában érdekelt, amelynek segítségével jobban megérthetõ és értelmezhetõ (de még nem felmenthetõ) az egyéni meghasonlások története, egyházi vezetõk és testületek kétes értékû magatartása, kritikus helyzetértékelések elmaradása vagy a teológiai tájékozatlanság hiánya, amelyek mind szerepet játszottak a vétkesnek minõsülõ végkifejlet kialakulásában. De ha a rendszerszintû bûnök történetében kollektív módon érintett az egyház, ilyen minõségében a megoldásra is lehetõsége nyílik − hogyan?
Fazakas Sándor (1965) teológus, szociáletikus, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem tanszékvezetõ egyetemi tanára.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Fazakas Sándor |
Megjelenés | 2017 |
Terjedelem | 388 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634142843 |
Sorozat | Ad Marginem sorozat |