Hasonló termékek
A japán modernizáció ideológiája
FARKAS MÁRIA ILDIKÓ egyetemi docens történelem, angol és japán szakon végzett az ELTE-n, majd történelemtudományból szerezte meg PhD fokozatát. A KRE BTK Keleti Nyelvek és Kultúrák szak oktatója, oktatási és kutatási területe a modern japán történelem, a japán-magyar kapcsolatok története, a japán kultúrtörténet és összehasonlító kultúratudomány.
Magyarország története az ókorban: Kelták és rómaiak
Szabó Miklós és Borhy László akadémikusok több évtizedes kutatási tapasztalatukra és tudományos eredményeikre támaszkodva készítették el ezt az összefoglalást, amely részletesen és széles földrajzi valamint történelmi és kulturális összefüggéseiben taglalja Magyarország területe késő vaskori népeinek és római kori lakosságának történelmét.
A keleti kelták
A késő vaskor a Kárpát-medencében
Minthogy idestova 30 éve nem jelent meg hasonló összefoglalás a Kárpát-medence késő vaskoráról, a keleti kelták történetét, kultúráját és művészetét bemutató, gazdagon illusztrált kötet túlzás nélkül hézagpótlónak minősíthető. A további tájékozódást a függelék segíti, amelyben az ókori forrásokból ismert késő vaskori népek, illetőleg kelta törzsek listája, a legfontosabb régészeti lelőhelyek repertóriuma és a késő vaskorra vonatkozó részletes bibiliográfia található.
Marx & ideológia
Kiss Viktor legújabb könyvének kiindulópontja szerint az ezredforduló után újra kell fogalmaznunk viszonyunkat Marx életművéhez. A marxi ideológia-elméletek rekonstrukciója során ennek lehetőségeit kutatja.
Az egyetértés-gépezet
Az Egyetértés-gépezet tanulságos, felkavaró és ellentmondásos médiaelméleti fejtegetés köszönhetően annak, hogy a nem is olyan távoli múlt becstelenségei, amelyeket feltár, a jelen visszásságairól is árulkodnak.
Magyarország és szomszédai
Kisebbségvédelem a kétoldalú szerződésekben
Leírás
A könyv az európai, és szűkebben a magyar művelődéstörténetet tekinti át. Szerzői szerint az ókor óta létezik európai, „napnyugati” kultúra, amely világosan elhatárolódik a többi kultúrától.Ez a különbség elsősorban abban ragadható meg, hogy a benne élő emberek folyamatos önműveléssel minél többet szeretnének megtudni a világról és önmagukról. Nem akarják feltétlenül elfogadni a hagyományok kínálta igazságokat, ha azok saját tapasztalataikkal ütköznek.
A kötet főként azokat a területeket dolgozza fel, amelyek szorosabban a művelődésről szólnak. Arról, hogy hogyan tudhatott meg a korabeli ember többet önmagáról és a világról, hogyan művelte önmagát. Éppen ezért elsősorban a művészetre, a filozófiára, az oktatásra és a tudományra koncentrál.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Gradvohl Edina, Jászberényi József |
Megjelenés | 2007 |
Terjedelem | 320 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632360270 |