Hasonló termékek
Személyes projekt
...mert hitelesen akarok élni
E kötet a személyes projektet interdiszciplinárisan tárgyalja, részletesen bemutatja személyiségünk átgondolandó dimenzióit, kérdőíveket kínál az önmagunkon való munkához, és útmutatást ad a projekt konkrét megfogalmazásához. Bár elsődlegesen szerzeteseknek íródott, minden hitelességre törekvő ember haszonnal forgathatja.
Szent Odó élete
Cluny bencés apátságát ezeregyszáz éve alapította Jámbor Vilmos aquitániai herceg. Szent Odó (878-942), a 10. századi bencés reformmozgalom legnagyobb alakjának életrajza ez évforduló alkalmából jelenik meg. Odó volt az, aki Burgundiától Rómáig megújította a kolostorokat és Szent Benedek Regulájának követésére bírta őket, ezzel lerakva a későbbi Cluny kolostorszövetség alapjait. Odó tevékenységének eredményeképp az apátság szerény kezdetek után hamarosan meghatározó szerepet játszott a latin kereszténységben.
Szüzesség
A szűzi és napfényesen áttetsző élet elsősorban nem saját erőfeszítésünk eredménye, hanem Isten ajándéka. Krisztus húsvétjából forrásozik, s minden keresztény hívő közös kincse. A megszentelt szüzességben élők arra kaptak meghívást, hogy az egyházban mindenki számára ennek jelévé és tanújává váljanak. A mai társadalmi környezetben a tisztaság megélése leginkább az egyén feladata, aki nem támaszkodhat másra, mint erős személyes meggyőződéseire, melyek istenkapcsolatából, imádságából és Isten igéjéből táplálkoznak. E könyvecske ilyen erős meggyőződések megszületését kívánja elősegíteni.
A keresztény erkölcs alapelvei
A kötet három tanulmánya három eltérő nézőpontból, de azonos irányultsággal közelíti meg a keresztény erkölcs alapelveinek sokat vitatott kérdését. Heinz Schürmann írása azt vizsgálja, mennyiben tekinthetők kötelező érvényűnek az újszövetségi, elsősorban is a Pál apostol által kifejtett erkölcsi intések. Joseph Ratzinger a kereszténység lényegét a helyes tanítással illetve a helyes életgyakorlattal azonosító megközelítések feszültségének terében a hit és az erkölcs normatív szabályozásának kérdését vizsgálja. Hans Urs von Balthasar kilenc átfogó szempont bemutatásával a keresztény etika egészét vázolja fel: az újszövetségi kinyilatkoztatásban megvalósuló beteljesedés elemzésén kívül kitér a keresztény erkölcs nem-keresztény előfeltételeire és a kereszténység "utáni" antropológiai etika problémáira.
Leírás
"Manapság mi sem könnyebb, mint könyvet írni: jól bevált szokás szerint veszünk tíz korábbi munkát ugyanarról a témáról, és írunk belőle egy tizenegyediket" - idézi Czakó István Kierkegaard egyik ironikus mondatát. Hogyan lehet hát úgy írni, hogy egyszerre maradjunk hűek a választott témához, és egyszerre tudjunk valami újat, eredetit is mondani? Jelen munkájában a szerző éppen erre tesz kísérletet, amikor Soren Aabye Kierkegaard hitfelfogását a szöveghez hűen, ugyanakkor egy tágabb filozófiai-teológiai kontextusba állítva vizsgálja, átfogó és alapos kritikai elemzést kínálva olvasóinak.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Czakó István |
Megjelenés | 2001 |
Terjedelem | 196 oldal |
Kötészet | fűzve |
ISBN | 9638616954 |