Hasonló termékek
A protestáns etika és a kapitalizmus szelleme
Éppen száz évvel ezelőtt, 1920-ban jelent meg könyv alakban a szociológia és az újkori gondolkodástörténet egyik legjelentősebb műve. Most a kritikai kiadás alapján készült új fordításban olvasható Weber korszakos munkája, mely a helyzetünkről és magunkról való gondolkodás klasszikus kiindulópontja, nem csak szociológusok, történészek és a kultúratudományok, hanem mindenki számára, akit az újkor értelemtörténete érdekel.
Egészségszociológia holisztikus megközelítésben
A több mint 40 éve folytatott kutatásaim arra az eredményre vezettek, hogy az egészségszociológia, a népesedési folyamatok, valamint az éghajlatváltozás területén megjelenő új kihívások egymással összefüggnek, és közös okokra vezethetők vissza.
Egy ország arcai
Válogatott szociológiai tanulmányok 1977-2012
Létkérdések a születés körül
Ars Sociologica
Vallomások a szociológiáról mint hivatásról
Női élethelyzetek
"Munkánkban egyfelől a férfi-női viszony olyan tradicionális alapkérdéseit vizsgáljuk meg, mint a nemi szocializáció, a nemi szerepek és a nemi egyenlőtlenségek kérdései. Emellett a napjainkban is a aktuális női élethelyzetek közül mutatunk be párat. A női élethelyzetek szerteágazó kérdéseiből azért választottuk az egészségügyi állapot, a munka és karrier, a sajátos együttélési minták és a családon belüli erőszak területeinek bemutatását, mert ezek egyben a nők kiemelt nehézségeit takarják. A feldolgozásában elsődleges szempont volt, hogy a témák férfi oldalát is érintsük folyamatos reflexióval.
Célunk, hogy az érintett témák megismertetésével, s különösen a férfiak viszonyában való bemutatásukkal, közelebb kerülhessen a két nem a harmonikus együttműködéshez és együttéléshez."
Lánylegény
Az intermentalitás és kialakulásának történeti háttere
A Lánylegény a nők napjainkban is folyó küzdelmes történetétnek plasztikus bemutatására vállalkozott, s ilyenformán semmiképpen sem lányregény.
Leírás
A kötetben a párkapcsolatok felbomlásával és az új párkapcsolatok kialakulásával foglalkozó, 2005 és 2015 között született szociológiai, demográfiai írások szerepelnek. A közölt tanulmányok mindazok figyelmébe ajánlhatók, akik érdeklődnek a párkapcsolatok terén végbemenő változások iránt, akár laikusok, akár szakemberek. A legutóbbi évek fejleményeire azonban nem terjed ki a tanulmányok köre, és egyáltalán alig van olyan kutatás, amelyik ezzel a témakörrel foglalkozik, holott a párkapcsolatok terén bekövetkező jelentős és gyors változások különösen indokolttá tennék a vizsgálódások folytatását. Ez a kötet talán hozzájárulhat a téma iránti érdeklődés felkeltéséhez és új kutatások elindításához.
A kötetben szereplő tanulmányok egy részében az eseménytörténeti elemzés alkalmazásával történik az adatok elemzése. Ez a módszer a demográfiában (és a szociológiában is) széles körben elterjedt, de magyar nyelvű szakirodalom nem áll róla rendelkezésre. A mellékletként közölt rövid összefoglaló segítséget nyújthat azoknak, akik alaposabban szeretnék tanulmányozni az ilyen típusú elemzések mibenlétét, vagy akár saját maguk is használni szeretnék a módszert.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Földházi Erzsébet |
Megjelenés | 2019 |
Terjedelem | 264 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 978-963-414-464-9 |
Sorozat | Ars Sociologica sorozat |