Hasonló termékek
Tintásüveg
Hajnal Ward Judit könyve a hazai gyakorlattól eltérő módon nem szépirodalmi műveket kínál biblioterápiás feldolgozásra, hanem fiktív történeteket mutat be. Sok különböző személyiségű és meghatározottságú, sokféle szenvedéllyel, bajjal, kihívással küzdő hétköznapi halandó hétköznapi élethelyzeteit ismerteti.
Kővirág - A drogpokol hétköznapjai
Ezeket a történeteket azért nem szoktuk olvasni, mert ezekbe a történetekbe bele szoktak halni. Van, akinek a szülei írják meg utólag, de az inkább róluk szól. Van, aki színészként játssza el, aztán hamar belehal másba. Aki túléli és újrakezd, az ritkán beszél róla.
Szerencsejáték életre-halálra
A Szerencsejáték életre-halálra első ránézésre egy kissé hatásvadász, bulváros cím. Pedig nem az. Akik a klinikai gyakorlatban találkoznak előrehaladott állapotú szerencsejáték-függőkkel, jól tudják, hogy ez egy nagyon súlyos betegség. Nincs benne semmi romantikus, vidám vagy könnyed dolog, ami akár kicsit is hasonlítana a játék eredeti értelméhez. A könyv ezt a problémát mutatja be, a korábbi szenvedélybeteg, ma már több mint 20 éve absztinens szerző tollából.
Sóvárgás és szenvedés.
Az addiktív keresés mélylélektani megközelítése
E könyv szerzője egyike azon úttörőknek, akik a kábítószerek és drogos viselkedési zavarok nagyarányú megjelenését követően (az első speciális járóbeteg-ellátó intézményekben) megindították a pszichoanalitikus jellegű kezeléseket. Természetesen itt nem igazi pszichoanalitikus terápiák történtek, még ha a pszichoanalitikus elméletben az Eissler által ajánlott »paraméterváltást« – vagyis a klasszikus terápiás szabályoknak a súlyos pszichopatológiához alkalmazó engedményes,lazább, módosított használatát – is próbálta volna valaki alkalmazni.
Keresztúton
A Keresztúton történetei szenvedélybetegségekkel és mentális zavarokkal küzdő, különböző életkorú és szociokulturális hátterű szereplők mindennapjaival foglalkoznak.
Drogok és felnőttek
Őszintén ajánlom a könyvet az addiktológia területén tevékenykedő szakemberek mellett (akik számára ez a kötet várhatóan "kötelező olvasmánnyá" válhat) mindazoknak a társadalmi problémák felé nyitott érdeklődőknek, akik nem riadnak vissza az olykor száraznak tűnő, számokkal tarkított tudományos elemzésektől.
Demetrovics Zsolt
Párhuzamosok találkozása
Tisztelgő kötet Hoyer Mária 70. születésnapja alkalmából
Repülök a gyógyszerrel
A kábítószerezés története a szocialista Magyarországon
„Ment ez a Codeine-korszak. Egyre nehezebb volt, rohadt nehéz volt előbb-utóbb már hozzájutni. Gyógyszertárból ki, gyógyszertárba be, folyamatosan a vergődések. Közben ezeken az útjaimon mindig eszembe jutott Berkesi könyvének a címe, hogy Akik nyáron is fáznak.”
Leírás
A Sorsok és szenvedélyek sorozat új kötete egy alkoholbeteggé váló, viszonylag kiegyensúlyozott és derűs asszony élettörténetébe enged bepillantást. Az alkoholizmus Magyarországon népbetegség, a statisztikák szerint közel egymillió embert érint, és persze rajtuk keresztül családjaikat is. Így elmondható, hogy közvetve vagy közvetlenül Magyarország teljes lakosságának mintegy fele, 3-4 millió ember szenved ettől a súlyos problémától. Ezt azért is érdemes kiemelni, mert e könyv főszereplője nemcsak az alkohollal küszködik, hanem a kodepedenciával, vagyis azzal a társfüggő magatartással, amely sok szenvedélybeteg hozzátartozójára jellemző. Csak pár évtizede figyeltek fel a pszichológusok arra, hogy nem csak az alkoholista számít betegnek, de sokszor a mellette álló hozzátartozó is megbetegszik: olyan személyiségvonások jellemzik, amelyek nem tekinthetők egészségesnek, és gyógyításra szorulnak. Az Egy ismeretlen történet is önvallomás, egyúttal család-és kortörténet is. Talán sokan magukra vagy szerettükre ismernek majd a könyv olvastán, amelyben arról is szó esik, hogy melyek lehetnek a felépülés útjai.
Paraméterek
Oldalak száma | 240 |
ISBN | 9789632361352 |
Kiadás éve | 2008 |
Sorozat | Sorsok és szenvedélyek könyvek sorozat |