Hasonló termékek
Lotilko szárnyai
TERÁPIÁS TÖRTÉNETEK ÉS MESÉK TRAUMÁT ÁTÉLT GYEREKEKNEK
A Mosoly Alapítvány módszertani kiadványsorozatának második kötetét a terápiás hatással bíró népmeséknek szenteltük. Olyan történeteket válogattunk a könyvbe, melyeket traumát átélt gyerekeknek mesélhetnek a szülők vagy a különböző területekről érkező szakemberek.
Bevezetés a drámapedagógiába
Megfeledkezve a világról magnóliavirágzáskor
Skandináv antropocén irodalmi betekintő
A varázsmese történeti gyökerei
"Mindig arra igyekeztem rámutatni, hogy a varázsmesék [...] egy egységes rendszer részei, és egyetlen kompozíciós séma szerint épülnek fel. Következésképpen nem is igen beszélhetünk különálló mesetípusok keletkezéstörténetéről, sokkal inkább a varázsmesék hagyományrendszerének történetiségéről. A varázsmese történeti gyökerei című munkámat is ennek a kérdésnek szenteltem.”
Sirin Mama nyugati hadjárata
avagy egy istennő születésének csodás története
Az erkölcsi nevelés új perspektívái
"A különböző nézőpontú pedagógiai-szakmai viták erőterében igen fontosnak és szükségesnek tartom azt, hogy a társadalom jövőjét is formáló erkölcsi nevelés kérdéseiben az Olvasót egy szerteágazó és izgalmas szellemi kalandra hívjam."
Dr. Pálvölgyi Ferenc
Felvilágosodás és babonaság
Erdélyi néphiedelem-gyűjtés 1789–90-ben
A kötet a 18. század végi népi mentalitás egyik eddig legizgalmasabb dokumentuma. Nemcsak Erdély különböző nyelvű és eltérő felekezetű népességének hiedelmeit mutatja be, hanem az értelmiségi gondolkodásra is fényt vet, jelzi, hogy milyen mélyen tudtak behatolni lelkészek a népi képzeletvilágba, és azt is láttatja, hogy külföldi tanulmányaik után milyen olykor ellenséges közegbe kerültek Fogaras vidékén.
A család és a közösség szolgálatában
A kötet valamennyi tanulmánya az egyén, a család és a közösségek összefüggésrendszerét közelíti meg, ezzel kapcsolatban fogalmaz meg szempontokat, nyújt fogódzókat, támpontokat – Komlósi Piroska munkásságához kapcsolódva, életmûve elõtt tisztelegve.
Leírás
A Beszterce közelében lévő Árokalját évszázadok óta a Bethlen család birtokolta. Az itt álló kastélyban éltek nagyszüleim, id. gróf Bethlen Balázs és Balázsné (született báró Josika Beata). A család élte csendes, dolgos mindennapjait, emellett gazdálkodtak a Trianon után meghagyott csekélyke birtokon, kertészkedtek, ápolták az egyedülálló parkot a messze földön híres génbankszerű, nagy almáskerttel együtt. Az egyre népesebb unokaseregnek Nagymama – nem mint született mesemondó, de annál nagyobb szeretettel – meséket írt és ezeket a „Csattoskönyvbe” tisztázta. A témákat a mindennapi életből vette, s egyik sem nélkülözi a tanulságot, a jóra való buzdítást, a hazaszeretetet.
1949-ben váratlan történelmi vihar csapott le: a családot elhurcolták, a kastélyt feldúlták. A gazdag, évszázados könyvtár állománya napokig máglyán égett, a Csattoskönyv azonban mégsem lett az enyészet martaléka. Ennek a mesekönyvnek s a családnak kíván emléket állítani a kiadvány, amelyet az olvasó kezében tart. (Atzél Ferenc)
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | id. gróf Bethlen Balázsné, báró Josika Beata |
Megjelenés | 2022 |
Terjedelem | 160 oldal |
Kötészet | keménytáblás |
ISBN | 978-963-414-946-0 |