Hasonló termékek
Kortárs Japanológia II.
A Károli Gáspár Református Egyetem és a L'Harmattan Kiadó Kortárs Japanológia című sorozatának második kötetét tartja kezében az olvasó. A japán nyelv és kultúra iránti érdeklődés nem új keletű Magyarországon, változó tartalommal és irányultsággal, immár több mint száz éves múltra tekint vissza.
A japán modernizáció ideológiája
FARKAS MÁRIA ILDIKÓ egyetemi docens történelem, angol és japán szakon végzett az ELTE-n, majd történelemtudományból szerezte meg PhD fokozatát. A KRE BTK Keleti Nyelvek és Kultúrák szak oktatója, oktatási és kutatási területe a modern japán történelem, a japán-magyar kapcsolatok története, a japán kultúrtörténet és összehasonlító kultúratudomány.
Az Edo-kori Japán
Kortárs Japanológia V.
Kortárs japanológia III.
2019 őszén Japán és Ausztria-Magyarország diplomáciai kapcsolatfelvételének 150. évfordulójáról is megemlékezünk, így kötetünk ezen évforduló előtt is tisztelegni kíván.
Kandzsi-gyökök
A Kandzsi-gyökök. Munkafüzet a kínai írásjegyeket, vagyis a kandzsikat felépítő legfontosabb és
leggyakoribb alapelemeket, a gyököket mutatja be.
Az 1910-es évek orosz némafilm-kultúrája
Az amerikai melodráma az örökkévalóságot célozza meg, az orosz melodráma a semmit. Ebben a tekintetben állítható, hogy a tízes évek orosz némafilmje rendkívül modern. Az elviselhetetlenség, a botrány, a cserbenhagyottság és az összeomlás motívumainak sűrítése esztétikai vákuumot eredményez. A filmek végére az idő kimerülésének élményéhez jutunk: „megáll az idő”.
Freud és a felkelő nap országa – A pszichoanalízis Japánban
A Freud és a felkelő nap országa nagy szakértelemmel mutatja be, hogy a pszichonalízis és az azt átvevő japán társadalomtudósok milyen hatással voltak a japán különlegességtudat kultuszára, a nihonjinron-ra. A könyvben a két szerző, Szummer Csaba és Indries Krisztián az eszmetörténeti hátteret, valamint a terepen folytatott kutatási eredményeket remekül ötvözve ábrázolja, hogy Nyugat és Kelet "egymás szemében tükröződve érthetik meg valójában önmagukat, míg ha saját értékrendjükhöz mérik a másik kultúráját, csupán görbetükröt tartanak egymásnak.
Leírás
A tematikus kötetek az 1994 óta működő Japán Tanszék oktatóinak, volt hallgatóinak és az Intézethez kötődő kutatóknak biztosítanak lehetőséget, hogy bemutassák tudományos eredményeiket. A kötetben található tizennégy tanulmány újszerű módon, multi- és interdiszciplináris megközelítésben mutatja be a japán művészet kérdésköreit. Az írások különböző – történeti, irodalmi, kulturális, filozófiai, esztétikai, filmes és színházi – területeket vizsgálnak, összetett szempontrendszerük révén tág perspektívát nyújtva a japán kultúra megismeréséhez. A tanulmányok között találkozhatunk japán kontextusban bemutatott művészettel, illetve különböző Japánon kívüli percepciókkal, emellett betekintést nyerhetünk az egyes művészeti ágakban bekövetkező változásokba is.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Doma Petra, Farkas Mária Ildikó |
Megjelenés | 2022 |
Terjedelem | 320 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 978-963-414-898-2 |
Sorozat | Károli könyvek sorozat |