Hasonló termékek
A nevelés kozmológusai
Karácsony és Kodály a néplélektani megközelítés jegyében a pedagógia és antropológia között rejtett közös keretet teremtett, és ez a keret tanítványaik révén is életképesnek bizonyult a hivatalos pedagógia körein belül és kívül, de e modell általános érvényét bizonyítja Németh László pedagógiájának sikere is, még ha tárgya folytán másképp is jutott ez érvényre. Szellem, lélek és az anyagi világ egysége, hármasságában is egységes antropológiai vállalkozás: az ontológiai helyreállítás pedagógiája. Egy közösség sorsa áll vagy bukik rajta, de nyertesei mindig személyek, a tanítványok.
Túl a szegregáción
Kategóriák burjánzása a magyar közoktatásban
Minél korábban felismerjük, mi akadályozza egy gyerek fejlődését, annál jobbak lesznek az esélyei? Minél tovább marad óvodában, annál jobban teljesít az iskolában? Minél egyénre szabottabb a fejlesztés, annál hatékonyabb? Minél többféle iskola és tagozat közül lehet választani, annál több lehetőséget kapnak a gyerekek? Minél pontosabban ismerjük az egyéni fejlődési ütem szakaszait, annál jobb oktatást tudunk biztosítani? Minél több szakember minél precízebben állapítja meg a gyerek "nevelési igényét", annál jobb fejlesztésben részesülnek?
Bepillantás
Kedves Olvasó, a fülszövegnek dicsérnie kell a kötetet, ezért túlzott várakozással kezdjük olvasni, és így esetleg csalódunk. Ezért inkább nem írok fülszöveget.
Családi életre és kapcsolati kultúrára felkészítés
E kötet 10 tanulmánya a családi életre és kapcsolati kultúrára való felkészítés főbb témaköreinek az oktatásához kíván segítséget nyújtani, igyekezve az elméleti ismeretek mellé gyakorlati, módszertani eszközöket is felkínálni.
A kötet olvasója mind a saját családi önismeretéhez, mind szakmai fejlődéséhez egyaránt értékes ismeretekkel gazdagodhat, s a pedagógusok továbbképzésében szinte nélkülözhetetlen.
Leírás
Az MTA Szociológiai Kutatóintézet a magyar akadémiai társadalomkutatás egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkező műhelye. A közfeladatok ellátásával összhangban tudományos kutatásokat és tudományalapú fejlesztéseket folytat, melyek elősegítik a társadalmi és technológiai innovációt. A szociológiai kutatásokat összekapcsolja technológiai fejlesztésekkel, ami által közvetlen hasznosításra alkalmas,társadalmi problémákra válaszolni képes innovációs modelleket és módszereket dolgoz ki. A munkatársak
kutatásaikkal és tanácsaikkal hozzájárulnak a közép- és hosszú távú nemzeti stratégiák kidolgozásához.Az intézet élénken reagál a témájához tartozó, a magyar társadalom előtt megjelenő problémákra. Kutatásai erős interdiszciplináris kötődésűek, ami a szakszociológiákra való összpontosításból és a tudatos policy-relevanciából következik. Részt vesz a jövő kutatási irányát kijelölő hazai és nemzetközi tudományos munkában, együttműködik a civil társadalom szereplőivel, közte a társadalmi mozgalmak képviselőivel, továbbá
széles nemzetközi tudományos kapcsolathálót alakított ki Európa több országával,a világ nagy egyetemeivel, a külföldi és a határon túli magyar társadalomtudományi műhelyekkel.
A fogyatékossággal élő fiatal felnőttek társadalmi integrációjának esélyei és lehetőségei című kutatásunk alapvető célja a társadalom és a fogyatékos személyek(fiatalok és felnőttek) interakcióinak feltárása, megismerése volt. A társadalompolitika olykor elutasított, olykor pedig kiemelt területének érzékelhetjük a fogyatékosügyet, annak függvényében, hogy a nemzetközi vagy a hazai politika mit helyez előtérbe. Ennek árnyékában végeztük kutatásunkat 2008 és 2010 között, azzal a további céllal, hogy a fogyatékos személyekkel kapcsolatos döntéseken, jogszabályokon kívül, mi jellemzi az integráció valódi formáját, működési sajátosságait,milyen jövőkép vetítődik mind a politika, a gazdaság, de leginkább az érintettek elé.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Laki Ildikó |
Megjelenés | 2010 |
Terjedelem | 230 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 9789632362922 |