Hasonló termékek
Ellenforradalom és szabadságharc
Zachar Péter Krisztián kötete az 1848/49-es szabadságharc korai szakaszába, az önvédelmi háború kezdeti időszakába enged betekintést. A szerző arra vállalkozott, hogy a hazai szakirodalmi feldolgozások, forráskiadványok és levéltári állagok mellett elsősorban a bécsi Hadilevéltár anyagainak, illetve az osztrák-német történetírás legújabb eredményeinek hasznosításával rajzolja meg a magyar nemzettudat számára oly meghatározó, Pákozd-Sukoró térségben lezajlott első sikeres csatát követő hónapok történéseit.
A huszadik század emlékezete a Galga mentén
A Galga menti interjúk elkészítése során a huszadik század magyar történelmének azon csomópontjai bemutatására vállalkoztunk, amelyek a társadalom nagyobb részének az életére meghatározó módon hatottak. Különösen fontosnak tartottuk azon témák körbejárását, amelyek a kommunista diktatúra évtizedeiben tabunak számítottak, a tűrt és tiltott „mező” határán találhatóak. Így kötetünkben érintjük a revízió témáját, a második világháborút követő hadifogságot, az egyházi iskolák államosítását, a diktatúra alatti vallásgyakorlást, a kuláktalanítást, az 56-os forradalmat követő megtorlást és a manapság újra fókuszba kerülő ügynökkérdést is.
Önállóság és kiszolgáltatottság
A Sárospataki Református Kollégium a XVIII. század utolsó és a XIX. század első évtizedeiben kivételes helyet foglalt el a hazai kulturális életben. Itt vezették be a magyar tanítási nyelvet hazánkban először, egyedülállóan gyakorlatorientálttá tették a jogászképzést, s számos új tantárgy felvételével bővült, változott a kollégium funkciója.
Eckhardt Tibor amerikai évei 1941-1972
Az Eckhardt Tibor fordulatokkal teli amerikai éveit bemutató munka függelékében eredeti dokumentumok, illetve érdekes képanyag segít teljesebb képet alkotni az emigráns politikus életének utolsó harmincegy esztendejéről.
Leírás
Széchenyi István a Blick kiadása után a döblingi tébolydából sajtóhadjáratot indított Európa-szerte, hogy a közvéleményt befolyásolva az osztrák kormányt rávegye a magyar alkotmány visszaállítására. Fia segítségével a Timesban is publikált cikkeket. Ezek először jelennek meg, bemutatva Széchenyi István és Széchenyi Béla szerepét a kiegyezés felé vezető úton.
Amelie Lanier 1961-ben született Bécsben. Matematikai, filozófiai és történelmi tanulmányait a doktorátus megszerzésével 1988-ban fejezte be. Ezt követően Kelet-Európa és a Balkán történelmével foglalkozik. Számos cikkben elemzi az ott végbement változásokat és a rendszerváltásokat követő válságokat. Nietzschéről, a reformkori magyar hitelviszonyokról, a Sinabankházról, valamint Széchenyi István és Sina György kapcsolatáról jelent meg könyve, ez utóbbi Deák Antal Andrással együtt.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Lanier Amelie |
Megjelenés | 2011 |
Terjedelem | 280 oldal |
ISBN | 978-963-893-500-7 |