Hasonló termékek
Egy reneszánsz magyar író: Andreas Pannonius
Bene Sándor könyve új megközelítést ajánl. A reneszánsz fénykorát, a 15. századot olyan világként mutatja be, ahol a humanista irodalmi törekvések együtt éltek egyéb, a középkori örökséget szintén megújító, ám nem humanista szellemi irányzatokkal.
Pilinszky János mozdulatlan színháza - Magyar
Pilinszky színházi szövegei sokat merítettek saját költeményeinek egyedi technikájából. Inkább színházi poétikát dolgozott ki, mintsem teatrológiát. Elemzéseink szerint dramaturgiája Simone Weilből, némileg Grotowskiból és főleg a fiatal Robert Wilsonból táplálkozik. A könyv ebben a gondolatkörben eddig kiadatlan forrásokat is feldolgoz.
Átmeneti rítusok.
A magyar társadalolmtudományi könyvkiadás nagy adósságai közé tartozik a 20. század elejének klasszikus vallásantropológiai értekezése, Arnold van Gennep Átmeneti rítusok című műve. Noha közel száz évvel ezelőtti (1909) megjelenése óta a rítuskutatás egyik alapművévé (és nyomában az "átmeneti rítus" fogalma mára általánosan bevett terminus technicusszá) vált, a magyar olvasóközönség számára mindeddig nem volt hozzáférhető magyar nyelven.
Költészet és ritualitás a kortárs magyar színházban
Vidnyánszky Attila és Visky András színházi világa
A színész titkos művészete
Színházantropológiai szótár
A kézikönyv célja, hogy bővítse tudásunkat a színpadi test lehetséges megjelenéseiről és az előadás dinamikájára adott nézői válaszreakciókról. Az egyensúlyról, az ellentétről, a montázsról és egyéb színpadi technikákról szóló gyakorlati fejezeteket olyan elméleti szócikkek követnek, mint a Szöveg és színpad vagy a Tágítás. A szerzők az előadóművészek összetett mesterségét, titkos művészetét helyezik kutatásaik középpontjába.
Szakrális közösségek - kollektív emlékezet
Jelen tanulmánykötet témája és megközelítésmódja szorosan
kapcsolódik az előző, Társadalmi kommunikáció és szakralitás.
Közelítések és mélymerülések címmel megjelent kötethez.
Zeneantropolisz
Hazai utak a zeneantropológiához
A kötet tudományos ismeretközlő mű, elsősorban bölcsész és társadalomtudományi érdeklődésű olvasókra számító összeállítás. A szerkesztő a magyarországi egyetemi oktatásban és tudományos kutatásban ritka, pontosabban eddig még nem létező tematikájú válogatásban két tapasztalati tudásterület interakciójára építi fel azt a komplex megismerés- és megközelítésmódot, amelyet a nyugati tudományosságban a zenei antropológia (és részben az etnomuzikológia) képvisel. Ez a terület csupán egy-két hazai kutató munkásságának margóján sejlik föl, szélesebb körben nem is ismert, s még kevésbé használt megismeréstudományi tematikát ölel fel, ezen belül is szűkebben azt, ami zene és politika összefüggéseire épül.
Leírás
A szemléltető, gyakorlati pedagógia jól bevált módszerét követjük azzal, hogy a történelmi eseményeket hiteles történeti, irodalmi és zenei források alapján végigénekeltetjük. Könyvünkben a XVII-XVIII. századi iskolamesterek által papírra vetett, 825 versszakból álló, anyanyelvű, historikus-epikus tartalmú, rímes énekek találhatók, amelyek végigéneklik a szentek közül Márton és Adalbert püspök, István király, Imre herceg, László király és kortársai, valamint Erzsébet asszony életét. A kötet lapjain és lemezein a magyar államalapítás jeles személyeit és tetteiket 26 tételben elevenítjük meg. Az énekek sorrendje a történeti események időrendjét követi. Magyarázatokkal ellátott, kottás kiadványunk oktatási és ünnepi alkalmazását 2 CD-lemez segíti, amelyeken a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszék diplomás és jelenlegi növendékei és a XVI. Gödöllői Szkólatábor (2015) diákjai énekelnek különböző hangszerek kíséretével.
Kiadványunk a történelem, az irodalom, az ének-zene, a hon- és népismeret és a földrajz oktatásában, szakiskolák egyházzene- és népzene-tagozatán és más, kötelezően alkalmazott művészeti tárgyak tanítása során kíván segédkönyvként szolgálni.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Medgyesy S. Norbert |
Megjelenés | 2016 |
Terjedelem | 134 oldal |
Kötészet | cérnafűzött, keménytáblás |
ISBN | 9789634141907 |