Hasonló termékek
Bevezetés a drámapedagógiába
Lotilko szárnyai
TERÁPIÁS TÖRTÉNETEK ÉS MESÉK TRAUMÁT ÁTÉLT GYEREKEKNEK
A Mosoly Alapítvány módszertani kiadványsorozatának második kötetét a terápiás hatással bíró népmeséknek szenteltük. Olyan történeteket válogattunk a könyvbe, melyeket traumát átélt gyerekeknek mesélhetnek a szülők vagy a különböző területekről érkező szakemberek.
A kincskeresés 400 éve Magyarországon
Kötetünk egyfelől ennek a kincskeresés mágiatípusának az eddig csak alkalmanként kutatott válfajait és csak esetenként kiadott forrásait mutatja be (azaz magukat a kincskereső kézikönyveket); másfelől pedig olyan peres forrásokat publikál, amelyek a kézikönyvek használatáról árulkodnak.
Kommunikációs gyakorlatok
„Nem lehet nem kommunikálni” – e kommunikációs alaptételként számontartott kijelentés nem jelenti azt, hogy kommunikációs ismereteinket ne lehetne bővíteni, kommunikációs kompetenciánkat ne lehetne fejleszteni; ebben kíván segítséget nyújtani a jelen kötet.
A Grimm-meséktől a modern mondákig
Folklorisztikai tanulmányok
A kötet tanulmányaiban a klasszikus epikus szájhagyományra vonatkozó elemzések mellett a kortárs folklór jelenségei is sorra kerülnek: az angyalok óvó-elhárító tevékenységét alátámasztó, az interneten és a könyvesboltok polcain egyaránt nagy népszerűségnek örvendő elbeszélések variálódásáról és előképeiről éppen úgy képet kaphatunk, mint az eltűnő stopposról, a szőnyegbe tekert és elveszített halott nagymamáról, a moziban hagyott fertőzött injekciós tűről szóló városi/modern mondák nemzetközi és magyar kutatástörténetéről.
A társas–lelki és mûvészeti folyamatok pszichofiziológiája
Kiválasztás Krisztusban
Az arminiánus vita teológiai háttere
Megfeledkezve a világról magnóliavirágzáskor
Skandináv antropocén irodalmi betekintő
Leírás
A Beszterce közelében lévő Árokalját évszázadok óta a Bethlen család birtokolta. Az itt álló kastélyban éltek nagyszüleim, id. gróf Bethlen Balázs és Balázsné (született báró Josika Beata). A család élte csendes, dolgos mindennapjait, emellett gazdálkodtak a Trianon után meghagyott csekélyke birtokon, kertészkedtek, ápolták az egyedülálló parkot a messze földön híres génbankszerű, nagy almáskerttel együtt. Az egyre népesebb unokaseregnek Nagymama – nem mint született mesemondó, de annál nagyobb szeretettel – meséket írt és ezeket a „Csattoskönyvbe” tisztázta. A témákat a mindennapi életből vette, s egyik sem nélkülözi a tanulságot, a jóra való buzdítást, a hazaszeretetet.
1949-ben váratlan történelmi vihar csapott le: a családot elhurcolták, a kastélyt feldúlták. A gazdag, évszázados könyvtár állománya napokig máglyán égett, a Csattoskönyv azonban mégsem lett az enyészet martaléka. Ennek a mesekönyvnek s a családnak kíván emléket állítani a kiadvány, amelyet az olvasó kezében tart. (Atzél Ferenc)
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | id. gróf Bethlen Balázsné, báró Josika Beata |
Megjelenés | 2022 |
Terjedelem | 160 oldal |
Kötészet | keménytáblás |
ISBN | 978-963-414-946-0 |