Hasonló termékek
Hozzatok szavakat magatokkal. Közelítés a zsoltárokhoz
A kötet szerzője, Simon Tamás László, bencés szerzetes, jelenleg Rómában a Pontificio Ateneo Sant'Anselmo egyetem teológiai fakultásán tanít Újszövetséget.
Közelítések az újszövetséghez
Isten gazdagsága
A kereszténység szentháromsági istenképe
A kereszténység legbelsőbb titkának tekintett Szentháromságra irányuló hívő reflexió meglepő módon csak az elmúlt évtizedekben került a teológiai érdeklődés homlokterébe. A mára kialakult számos különböző szentháromságtani elmélet azonban hiányérzetet is kelt: az egyházi dogma türelmes, higgadt, elmélkedő megértési kísérletei híján a hívő tudat egyre nehezebben tud eligazodni a bonyolult elgondolások között. Bertram Stubenrauch bibliai alapú esszéje pontosan ilyen türelmes gondolatmenettel szolgál, sőt a konkrét életet, a konkrét egyházi létezést előtérbe állító könyvében önálló megértési javaslatokat is kidolgoz.
A nagy zarándok végleg célhoz ért
Tanulmányok Xeravits Géza emlékére 50. születésnapja alkalmából
"Helyenként merészebben írtam nektek”
Közelítések A rómaiaknak írt levélhez
„Új bort új tömlőbe”
A mai morálteológia szeretne megújulni, s ehhez merítenie kell az eredeti források frissességéből. Így az erkölcsteológia szisztematikus felépítésében hangsúlyosabban előkerül a Biblia, s főleg a hegyi beszéd. Itt olyan tiszta forrásra, gyújtószikrára találunk, amely a történelem végéig hatni fog. Elbűvölve olvassa minden kor minden kereszténye.
Közösségi projekt
…hogy találkozzunk és közösségben legyünk egymással.
Az itt közölt közösségi projekt egy olyan módszer és eszköz, amely a mindennapi tapasztalatot alapul vévén segít megélnünk és építenünk a testvéri közösséget a kommunió jellegű találkozáson keresztül.
Pusztinya - Találkozás Istennel a csöndben, a magányban és az imádságban
Ez a könyv az általa alapított világi krisztushívőkből álló közösség spirituális vezérgondolatait foglalja össze, s a hétköznapi, Istenre szomjas olvasó számára is számos kincset tartogat.
Leírás
A kötetben olvasható tanulmányok néhány ószövetségi szöveg értelmezéséhez kínálnak útmutatót. A szentírástudomány eredményeiből merítve kalauzolják az olvasót, hogy jobban megismerje a kereszténység e meghatározó dokumentumainak a gazdagságát. A kortárs magyarázatok nemegyszer zavarba ejtő sokszínűsége arról is vall, hogy a Biblia, lévén a világirodalom egyik megkerülhetetlen klasszikusa, szünet nélkül értelmezések sokaságát hívja életre, ugyanakkor állandóan le is rázza magáról ezeket az értelmezéseket. Hiszen a klasszikusok, írja Italo Calvino, „azok a művek, amelyekről minél inkább azt hisszük, hogy ismerjük őket hallomásból, annál inkább újnak, váratlannak és ismeretlennek bizonyulnak, amikor valóban olvassuk őket.”
Simon Tamás László (1963) – bencés szerzetes, magyar–angol szakos tanár. Biblikus teológiából Rómában a Gregoriana egyetemen szerezte PhD-jét. 2000 óta Rómában a Pontificio Ateneo Sant’Anselmo egyetem teológiai fakultásán tanít Újszövetséggel kapcsolatos tárgyakat. Önálló monográfiák: Identity and Identification: An Exegetical and Theological Study of 2 Sam 21-24 (2000); Hozzatok szavakat magatokkal! (2007); Hagyományok dialógusban (2007); Nem írnokok, hanem írástudók (2008); Nem csak Isten evangéliumát (2009); Az üdvösség mint esély és talány (2009); A kezdetek varázsa és lendülete (2012). 2014-ben a Pannonhalmi Főapátság az ő fordításában adta ki az Újszövetséget. Az új fordítás negyedik kiadása 2017 májusában jelent meg.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Simon T. László |
Megjelenés | 2019 |
Terjedelem | 182 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634144786 |
Sorozat | Lectio Divina |