Hasonló termékek
Tudom, kinek hittem
Patrisztikus tanulmányok
E tanulmánykötet az ókeresztény filozófia témakörében folyó mai magyar munkálatok eredményeiből közöl reprezentatív válogatást. A kötet írásai a hazai patrológia helyzetével, az Egyház születésének, a teológia kialakulásának, ember és világ viszonyának, valamint az egyházatyák utóéletének kérdésköreivel foglalkoznak. Így az itt közölt elemzésekből egyúttal a patrisztika egészének íve, értékvilága és jelentősége is körvonalazódik. A kötet mind a szakemberek, mind pedig a filozófia, teológia, egyháztörténet, klasszika-filológia terén tájékozódni kívánó olvasóközönség, egyetemi ifjúság érdeklődésére számot tarthat.
Hittételek és Vélemények Könyve
A felfoghatatlan titok a történelemben
Karl Rahner szentháromságtana a mai teológia összefüggésében
Bármily meglepő, Karl Rahner csak egészen ritkán jelentetett meg rendszeres értekezést a katolikus dogmatika egy-egy kérdéséről. E csekély számú írása közé tartozik a szentháromságtan összefoglalására vállalkozó tanulmánya, amely azért is számít kivételesnek az elmúlt fél évszázad teológiatörténetén belül, mert felekezettől függetlenül minden jelentős teológus állást foglalt az értekezésben kifejtett alapvető tételekkel kapcsolatban.
Izsák megkötözése
Történet és hatástörténet
Kötetünk témája az Ószövetség egyik legérdekesebb perikópája, Izsák megkötözésének (a rabbinikus terminológia szerint az „Aqédának”) a Genesis 22. fejezetében elbeszélt története. A kötet összeállításánál nem csupán biblikus kutatók működtek közre, hanem ennek az olyannyira fontos elbeszélésnek a hatástörténete egyfajta tágabb perspektívába kerül. A kötet anyagának alapjául a Sapientia Főiskola Bibliatudomány Tanszékének 2009. őszi szimpóziumán elhangzott előadások szolgálnak.
Leírás
A kötetben olvasható tanulmányok néhány ószövetségi szöveg értelmezéséhez kínálnak útmutatót. A szentírástudomány eredményeiből merítve kalauzolják az olvasót, hogy jobban megismerje a kereszténység e meghatározó dokumentumainak a gazdagságát. A kortárs magyarázatok nemegyszer zavarba ejtő sokszínűsége arról is vall, hogy a Biblia, lévén a világirodalom egyik megkerülhetetlen klasszikusa, szünet nélkül értelmezések sokaságát hívja életre, ugyanakkor állandóan le is rázza magáról ezeket az értelmezéseket. Hiszen a klasszikusok, írja Italo Calvino, „azok a művek, amelyekről minél inkább azt hisszük, hogy ismerjük őket hallomásból, annál inkább újnak, váratlannak és ismeretlennek bizonyulnak, amikor valóban olvassuk őket.”
Simon Tamás László (1963) – bencés szerzetes, magyar–angol szakos tanár. Biblikus teológiából Rómában a Gregoriana egyetemen szerezte PhD-jét. 2000 óta Rómában a Pontificio Ateneo Sant’Anselmo egyetem teológiai fakultásán tanít Újszövetséggel kapcsolatos tárgyakat. Önálló monográfiák: Identity and Identification: An Exegetical and Theological Study of 2 Sam 21-24 (2000); Hozzatok szavakat magatokkal! (2007); Hagyományok dialógusban (2007); Nem írnokok, hanem írástudók (2008); Nem csak Isten evangéliumát (2009); Az üdvösség mint esély és talány (2009); A kezdetek varázsa és lendülete (2012). 2014-ben a Pannonhalmi Főapátság az ő fordításában adta ki az Újszövetséget. Az új fordítás negyedik kiadása 2017 májusában jelent meg.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Simon T. László |
Megjelenés | 2019 |
Terjedelem | 182 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634144786 |
Sorozat | Lectio Divina |