Hasonló termékek
Testképek a gyógyításban
A testkép napjainkra önálló kutatási területet képvisel, amely a fiziológiai vonatkozásoktól a fejlődéslélektani aspektusokon át a társadalmi kontextus és a testkép közt fennálló, rendkívül összetett viszonyrendszerig számos kérdéskörrel foglalkozik. A most közreadott kötet tanulmányai három tematikus csoportra oszthatók. Az első ezek közül az egészséges fejlődés és a testkép viszonyával foglalkozó írásokat tartalmazza. A második csoportba kerültek a különféle patológiás állapotok és a testkép összefüggéseit taglaló dolgozatok, a harmadik csoportban pedig a gyógyító szakember testképének sajátosságait integratív szemléletben vizsgáló tanulmányok találhatók. Jó olvasást kívánunk!
Az aranytök
Terápiás történetek és mesék traumát átélt gyerekeknek
A Mosoly Alapítvány módszertani kiadványsorozatának első kötetét a gyógyító terápiás történeteknek és meséknek szenteltük. Olyan történeteket válogattunk a könyvbe, melyeket traumát átélt gyerekeknek mesélhetnek a szülők vagy a különböző területről érkező szakemberek.
A tudattalan testkép koncepciója és művészetterápiás vonatkozásai
A testünk révén kapcsolódunk a világhoz, és ez a testek között fennálló szociális viszony Maurice Merleau-Ponty „testköziség” fogalmával ragadható meg. Tapasztalatok alapján a pszichés fejlődés összefüggésbe hozható a testi elakadásokkal.
Lotilko szárnyai
TERÁPIÁS TÖRTÉNETEK ÉS MESÉK TRAUMÁT ÁTÉLT GYEREKEKNEK
A Mosoly Alapítvány módszertani kiadványsorozatának második kötetét a terápiás hatással bíró népmeséknek szenteltük. Olyan történeteket válogattunk a könyvbe, melyeket traumát átélt gyerekeknek mesélhetnek a szülők vagy a különböző területekről érkező szakemberek.
Pszichodinamikus mozgás- és táncterápia
A szabad mozgásra és a testi érzetekre való tudatos figyelemre építő önismereti és pszichoterápiás lehetőségekről szól ez a hiánypótló kötet. A Magyarországon kifejlesztett pszichodinamikus mozgás- és táncterápiáról (PMT) számos rangos folyóiratban jelentek meg elméleti és módszertani tanulmányok, de ez az első olyan könyv, amely a hazai szakemberek írásait integrálja.
Belső zenéd dallama
Zeneterápia és a pszichodráma
A szerző kötetében sikeresen integrálja a zeneterápiát és a pszichodrámát. Mélyrehatóan elemzi a zene lehetséges szerepét a pszichodrámában, magában a játékban és a dráma hatásmechanizmusában. A zeneterápia az improvizációs készségre épül; a gyermeki kreativitást, spontaneitást igyekszik felszínre hozni, a személyiségben mélyen rejlő erőket feltárni és mozgósítani.
A látható és a láthatatlan
„A hús nem anyag, nem szellem, és nem szubsztancia. Régi szóval »elemnek« nevezhetnénk, ahogy a víz, a levegő, a föld, és a tűz a négy elem. Elem: általános létminőség, félúton a tér-idő lokalitások és az ideák között, egyfajta megtestesült princípium, aminek bárhol jelenjék is meg akár egy kicsiny darabkája, mindent átitat a környezetében a létezésnek csak rá jellemező stílusával.” Maurice Merleau-Ponty a huszadik század második felének egyik legnagyobb hatású francia filozófusa. Kései, torzóban maradt főműve először válik magyar nyelven hozzáférhetővé.
Szakrális közösségek - kollektív emlékezet
Jelen tanulmánykötet témája és megközelítésmódja szorosan
kapcsolódik az előző, Társadalmi kommunikáció és szakralitás.
Közelítések és mélymerülések címmel megjelent kötethez.
Leírás
A Testképek sorozat második kötetében arra vállalkoztunk, hogy a testkép és az ember társas, társadalmi és természeti környezete között felépülő, hallatlanul összetett viszonyrendszer néhány kiemelt jelentőségű csomópontjára rávilágítsunk. A kötet a testképfogalom társas jelentéseiről szóló bevezető tanulmányt követően négy részre oszlik. Az első rész a testkép mai társadalomban megjelenő formáit vizsgálja, pl. a művészi testábrázolást, a menstruáló test tárgyiasított élményét, a fogyókúrakultusz jelenségét. A második rész a testkép archetipikus, vizuális és képzeleti vonatkozásait írja le az ősképek fejlődési vetületétől a közösségi média hatásain keresztül a pszichotikus és más módosult tudatállapotokkal járó testképváltozásokig. A harmadik rész a test szóképekben megjelenő használatával foglalkozik, lélektani és kulturális oldalról is bemutatva a különféle valódi csoportok és elképzelt közösségek, valamint a természeti világ emberi szervezetet mintázó metaforáit. A negyedik rész a koronavírus-járvány során megélt testi és társadalmi folyamatok összefüggéseire reflektál, az egyéni tapasztalatoktól a globális gazdasági történésekig értelmezve a helyzetet. Bízunk benne, hogy e szerény hozzájárulással sikerül felkelteni az Olvasó érdeklődését a testesült emberi létmód mindig másokkal megélt, akarva-akaratlanul együttes vonatkozásaira, amelyek mindannyiunk életében tudattalanul is a személyesség leginkább kézzelfogható rétegét alkotják.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Fehér Pálma Virág,Kövesdi Andrea,Szemerey Márton |
Megjelenés | 2023 |
Terjedelem | 352 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 978-963-414-988-0 |
Sorozat | Károli könyvek sorozat |