Hasonló termékek
A sikeres iskolai inklúzió tényezői
A kötet a magyar oktatási rendszerben megjelenő, az országba érkező heterogén nyelvi háttérrrel rendelkező két- és többnyelvű gyermekek befogadásának körülményeit, iskolai inklúziójának nehézségeit és a sikerhez szükséges tényezőit mutatja be.
A homiletikai aptum
A homiletikai aptum az igehirdetés inkarnációs pontja.
A könyvben a következő kérdésekre keressük a választ: Miért nem maradunk inkább csöndben? Milyen kapcsolatban van a klasszikus retorikai aptum a homiletikai aptummal? Mi a kapcsolat az inkarnáció, az igehirdetés és a beszéd között? Mit jelent az a reformátori tanítás, hogy Isten Igéjének hirdetése Isten Igéje? A kalcedóni dogma tükrében hogyan elválaszthatatlan, oszthatatlan, elkülöníthetetlen az igehirdetésben az isteni és emberi? Miért lehet és kell őszinte, akár megválaszolatlan kérdéseket feltenni az igehirdetésben?
A lelki egészségvédelem iskolai modellje
Pedagógiai esettanulmány
Digitális média és történetmesélés a felsőoktatásban
Az internet, az okoskészülékek és a közösségi platformok térhódítása lehetővé tette, hogy a 21. század embere digitális tartalmak befogadója és előállítója is legyen, valamint mikro- és makronarratívák segítségével szociális kapcsolódási igényét is kielégítse. Mindez megváltoztatta korunk emberének kommunikációs és tanulási szokásait is.
A közösségi média önimádó embere
A közösségi média önimádó embere a közösségimédia-felületek elemzésén keresztül napjaink terjedőben lévő emberképének meghatározó vonásait rajzolja meg. A közösségi média által az önmegmutatás és az önmagunkról szóló beszéd egyre inkább individuális vonatkoztatási rendszerben zajlik, ami a közösségben való gondolkodás hanyatlásához vezethet.
Empátia - A beleélés lélektana
Folyamatok, alkalmazások, új szempontok
A könyvnek ez a hatodik, átdolgozott és kibővített kiadása. A szöveg igyekezik lépést tartani a tudományos fejlődéssel, de igyekezett megőrizni az érthetőséget a művelt átlagolvasó számára.
Leírás
A Magyar Tudományos Akadémia Pedagógiai Tudományos Bizottsága 2001-ben indította el az Országos Neveléstudományi Konferencia (ONK) szervezését, amely mára a magyar neveléstudomány reprezentatív szakmai eseményévé vált. A XVIII. Országos Neveléstudományi Konferenciának az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kara adott otthont. A 2018-as év központi témája: Kutatási sokszínűség, oktatási gyakorlat és együttműködések volt. Törekedtünk arra, hogy méltó szellemi közeget biztosítsunk a konferencia számára, megtartva egyetemünk tradícióit és teret adva az új irányoknak is. A rendezvény három napja alatt a neves nemzetközi meghívottak mellett, 37 szimpóziumban, 49 tematikus szekcióban több mint 500 előadó mutatkozott be. E kötet ebből a gazdag anyagból ad válogatást. A hét fejezet 21 tanulmánya megjeleníti azt a tematikai sokszínűséget, mely a konferencia jellemzője is volt. A kötet írói, szerkesztői, lektorai nevében minden olvasó számára hasznos, tartalmas szakmai időtöltést kívánunk!
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Fehérvári Anikó, Széll Krisztián |
Megjelenés | 2018 |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 978-963-414-566-0 |