Hasonló termékek
Nemiség és elfojtás a vad társadalomban
1927-ben jelent meg Malinowski – magyarul most először hozzáférhetővé váló – Nemiség és elfojtás a vad társadalomban című könyve, amelyben korábbi tanulmányát további két résszel kibővítve, tételesen is cáfolta Freudnak az „őshordáról” kifejtett nézeteit.
Csak a csöndnek engedelmeskedni
Natura morta
Joan Margarit (1938) és Francesc Parcerisas (1944) a kortárs katalán irodalom meghatározó, sok rangos irodalmi díjjal elismert, sok idegen nyelvre fordított alakjai. Mindkettőt a spanyolországi rendszerváltás kora, az ún. ’70-esek nemzedékéhez sorolják. Nyugdíjba vonulásukig mindketten egyetemi oktatók voltak: Margarit mint az épületszerkezettani számítások tanszékvezető professzora, neves építészmérnök, Parcerisas pedig mint a fordítástudományé, termékeny műfordító és a katalán irodalmi élet szervezője, fontos intézmények vezetője.
A becsület mezején
„Mire jó a lehajtható vászontető, ha az ember sohasem nézheti az eget, mert mindig rossz idő van?”
Ez a végtelen gyöngédséggel és szeretettel megírt regény méltán vált az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb irodalmi szenzációjává Franciaországban.
Az elnök macskája
Egy letűnt mesevilág elevenedik meg a könyv lapjain egy legendás személyiség, Mihail Bgazsba alakján keresztül, aki Hruscsov idején volt Abházia első titkára, s emellett tudós biológus, genetikus. A könyv akár korlenyomatnak is tekinthető, hiszen felbukkan benne Hruscsov és Fidel alakja, a karibi krízis...
Giacomo Ponti
A kötet fejezetekre tagolt szövegében Achillesz, Héraklész, Odüsszeusz természetes szereplőivé válnak a georgiai költészet és a hétköznapok világának, hiszen Georgia nyugati részén az ókori kartvél királyság, Kolhisz a görögök ottani megjelenésével közvetlen kapcsolatba került a görög kultúrával.
Felhőutazók
„Lupo nagy elődje az olasz irodalomban Ariosto; a XX. századi világirodalomból pedig leginkább García Márquezzel rokonítható, nála a Buendía-törzs helyett Leonardo da Vinci, Pico della Mirandola, Isabella d'Este és Gutenberg első követői alkotják a nagy családot… A könyv különleges értéke a korabeli Itáliára jellemző sokszínű nyelvi kultúra felvonultatása” – írja ajánlásában Sebastiano Vassalli.
Artúr király halála
Az Artúr király halálával a Vulgáta-ciklus tragikus zárlatához érkezik. A regény A Szent Grál felkutatásának utórezgéseinél veszi fel a történet fonalát, miközben a király erőfeszítéseket teszi az igen megfogyatkozott kerekasztal újjáélesztésére.
Leírás
,,...ez a történet... az egyetemről szól, Nannáról, Edith Rinkelről, valamint a Nyelvészeti Intézetről. Az intézet munkatársairól, az intézetvezető Paulsenről, kutatásról, témavezetésről, tanításról. Gőzölgő teáscsészékről, a Blindern-campus gyepén rothadó avarról. Az egyetem hallgatóiról, a fiatal, rózsásbőrű Aleksanderről. Szól önteltségről, nagyravágyásról, a tudomány tiszta eszményképéről. Valamint vágyról, szerelemről, féltékenységről és irigységről. És végül megszállott szélhámosságról és ostoba arroganciáról." ,,- ...mi volt ez a duma a gyümölcsökről és zöldségekről? - Nos... - Paul kissé tétován fürkészi Nanna arcát, nem igazán találja a megfelelő kifejezést, de gondol egyet, és gyorsan így válaszol: - Komparatív picsológia. Vagy hívjuk talán erotolingvisztikának. - Hogy minek? - Elnézést a közönséges humoromért, de a fickó az elmúlt tíz évben a női nemi szervre utaló szavakat kutatta."
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Uri Helene |
Megjelenés | 2013 |
Terjedelem | 260 |
Kötészet | puhatáblás, ragasztókötött |
ISBN | 978-963-236-678-4 |