Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Gyártó:
Elérhetőség:
Nincs raktáron

Simone Weil vallásos metafizikája

Gyártó:
Elérhetőség:
Nincs raktáron

Simone Weil vallásos metafizikája

Gyártó:
Elérhetőség:
Nincs raktáron
Címkék:
Vető Miklós
20%
1.950 Ft 1.560 Ft
Menny.:db
Gyártó:
Elérhetőség:
Nincs raktáron

Leírás

Simone Weil (1909-1943) a XX. századi gondolkodástörténet egyik legjelentősebb alakja, akinek posztumusz életműve filozófiai, vallásos, sőt kifejezetten tudományos, politikai elképzeléseket tartalmazó írásokat foglal magában. Elsősorban mégis filozófus volt: a neoplatonista metafizika kiemelkedő képviselőjeként misztikus meglátásait is filozófiai kategóriákban fogalmazta meg. A ma már világszerte klasszikus szerzőként tisztelt francia gondolkodó a modern kori keresztény spirituális irodalom talán leghitelesebb, legvonzóbb életművét hagyta ránk. Neve a magyar olvasók előtt sem ismeretlen, hiszen Pilinszky János már a hatvanas években lelkes olvasója és hazai népszerűsítője lett. Vető Miklós könyve 1971-ben jelent meg először francia nyelven, de mindmáig kiemelkedik a Simoné Weil életművét tárgyaló munkák közül. Az életmű alapjául szolgáló metafizikai célkitűzésből kiindulva valódi tudományos igénnyel, a lehető legnagyobb fogalmi pontossággal és alapossággal vázolja fel a weili gondolatvilág legfontosabb elemeit. Filozófushoz méltó szisztematikus elemzését nyújtja Simoné Weil egységes, koherens egészként értelmezett filozofikus és vallásos gondolatvilágának, a tisztán ontológiai alapokon felépülő weili vallásos metafizikának.

Paraméterek

Szerzők(vesszővel elválasztva) Vető Miklós
Megjelenés 2005
Terjedelem 223 oldal
Kötészet puhatáblás
ISBN 9789637343131
Sorozat A filozófia útjai sorozat

Szerkesztőink ajánlják a témában

Gyártó: Nyírő Miklós

Hermeneutika és demokrácia

Tanulmányok Fehér M. István tiszteletére

 

 

2.990 Ft 2.390 Ft
20%
Gyártó: Fehér M. István

Vitában egymással

3.990 Ft 3.190 Ft
20%
Gyártó: Michael Quante

A szellem valósága

Jelen kötetének fejezetei tovább viszik Quante érdeklődését a szellemiség és a cselekvés hegeli koncepciói iránt, ugyanakkor kibővítik Hegel legnagyobb hatást gyakorló és legnehezebb tételeinek némelyikével (a spekulatív filozófia lényege, a természet–szellem viszony, a szabadság fogalma, az akarat, a felelősség, valamint a felelősség és az individualitás hegeli koncepciói). Ezek a fejezetek a Hegellel folytatott eszmecsere eredményeit juttatják érvényre az etika és politikai filozófia legfontosabb problémái némelyikének tekintetében.

3.600 Ft 2.880 Ft
20%

Imagináció a filozófiában

Jelen ​kötet anyaga annak a két napos budapesti konferenciának az előadásai köré szerveződik, amely az MTA-ELTE Hermeneutika Kutatócsoport kezdeményezésére 2015. május 21–22-én Imagináció a filozófiában – hermeneutikai, fenomenológiai, vallásfilozófiai megközelítések címmel az ELTE BTK Filozófiai Intézetében került megrendezésre.

 

3.990 Ft 3.190 Ft
20%

Hermeneutika és kritikai filozófia

Míg a kanti filozófia szervesen hozzátartozik a fenomenológia közvetlen előzményeihez, addig szokatlan megközelítésnek számít Kantnak a hermeneutika eredetéhez való hozzákapcsolása, különösen abból a szempontból, hogy miként inspirálta Heidegger, Gadamer vagy Ricoeur kortárs elképzeléseit. E kapcsolódás elsődleges jelentősége nem annyira e gondolkodók hatástörténeti viszonyában rejlik, mint inkább abban, hogy szisztematikus szempontból meghatározott kérdések kerülnek előtérbe. Ilyen pl. a neokantiánusokkal való diszkusszió; Husserl margó-megjegyzései, fenomenológiai hatása; az intuíció, imagináció, sematizmus, világértelmezés, a tárgyiság és igazság kérdése; a mathesis universalis eszméje, újkori tudomány és filozófia, hermeneutika és kritika viszonya, gyakorlati filozófia és szabadság összefüggése, a határképzés gondolatköre, valamint e Kant-recepció teológiai és morálfilozófiai aspektusai. E témakörök mentén a könyv elsősorban azokra a feltáratlan összefüggésekre irányul, amelyeknek különös tétje van a hermeneutikai tradíció jelenkori önértelmezése szempontjából.

 

Lengyel Zsuzsanna Mariann (1976) az ELTE BTK Filozófia Intézet Újkori és Jelenkori Filozófia Tanszékének tudományos munkatársa. Hosszabb kutatásokat folytatott Tübingenben, Wuppertalban és Bécsben. Az elmúlt évek során több kötet társszerkesztője volt. Korábbi monográfiája A végesség hermeneutikája. Az idő mint filozófiai probléma Martin Heidegger gondolkodásában (»Cogito-könyvek« L’Harmattan, 2011).

3.990 Ft 3.190 Ft
20%
Gyártó: Rorty Richard

Filozófia és társadalmi remény

A kortárs filozófiai, irodalmi és kulturális viták egyik legprovokatívabb figurája, Richard Rorty, e kollekcióban filozófiai, politikai és kulturális írásainak széles választékát adja közre. 
2.800 Ft 2.240 Ft
20%
Gyártó: Nyírő Miklós

Hans-Georg Gadamer

- egy 20. századi humanista

 

 

 

2.200 Ft 1.760 Ft
20%
Gyártó: Schwendtner Tibor

Metszéspontok

 - a fenomenológia és a hermeneutika határvidékén

 

 

2.000 Ft 1.600 Ft
20%
Gyártó: Nyírő Miklós

Nyelviség és nyelvfeledtség

– Hans-Georg Gadamer és a nyelv hermeneutikája

 

 

2.000 Ft 1.600 Ft
20%

Útkereső értelmezések

 - A Magyar Filozófiai Társaság Hermeneutikai Szakosztályának munkáiból.

 

 

1.750 Ft 1.400 Ft
20%
Gyártó: Schwendtner Tibor

Szabadság és fenomenológia

- Tanulmányok Husserlről és Heideggerről


 

1.750 Ft 1.400 Ft
20%
Gyártó: Schmidt-Biggemann

Teodícea és tények

A német felvilágosodás filozófiai profilja

 

A kötet a német felvilágosodás filozófiáját nem Kant felől visszatekintve ábrázolja, hanem olyan önálló filozófiaként, amilyenként a korszak szerző
tekintettek rá. Csak a kanti perspektíváról történő tudatos lemondás alapján mutatkoznak meg a német felvilágosodás filozófiájának alapvető sajátosságai, amelyeket tömören a teodícea és a tények címszó jellemez.

 

2.700 Ft 2.160 Ft
20%
Gyártó: Michael Quante

A cselekvés hegeli koncepciója

Az utóbbi közel húsz év német filozófiájának egyik legenergikusabb alakja, Michael Quante (1962) első könyv alakban megjelent műve ezeket a cselekvéselméleti problémákat az analitikus és a pragmatikus filozófia legújabb eredményei alapján dolgozza fel.

2.700 Ft 2.160 Ft
20%
Gyártó: Nyírő Miklós

Filozófia mint de(kon)strukció: Heidegger és Derrida

 

Ez az eszmetörténeti összefüggés vezetett bennünket arra, hogy Martin Heidegger születésének százhúszadik évfordulóján, mely 2009-es év egyúttal Jacques Derrida halálának ötödik évfordulója is volt, e két gondolkodó munkásságának a vizsgálatát tűzzük ki annak az összejövetelnek a témájául, amelyet a 2007-től kezdődően évente megrendezésre kerülő Hermeneutika és jelenkor című filozófiai konferenciasorozatunk keretében rendeztünk. Jelen tanulmánygyűjtemény részben az ott elhangzott előadások szerkesztett, illetve kibővített formában közzétett változatait, részben pedig további, a téma iránt érdeklődő hazai kutatók munkáit tartalmazza.

2.900 Ft 2.320 Ft
20%
Arrow Forward