Hasonló termékek
Csak a csöndnek engedelmeskedni
Nemiség és elfojtás a vad társadalomban
1927-ben jelent meg Malinowski – magyarul most először hozzáférhetővé váló – Nemiség és elfojtás a vad társadalomban című könyve, amelyben korábbi tanulmányát további két résszel kibővítve, tételesen is cáfolta Freudnak az „őshordáról” kifejtett nézeteit.
Tanuljunk meg imádkozni a technika korában
„Az, hogy belépet a Pártba és közelebb került az ország döntő pillanataihoz és tereihez, bizonyos módon ezt az egyszerre erotikus és katonai jelentést vette föl.”
„Csodálatos könyv, amely a nyugati irodalom legnagyobbjai közé tartozik. Gonçalo M. Tavaresnek nincs joga ilyen jól írni, ha 35 évvel fiatalabb volnék, úgy érzem, meg tudnám pofozni!”
José Saramago
Logika és gondolkodás
A megismerés elméletei a korai felvilágosodásban
A Bölcsesség útja
„A Bölcsesség könyve által kínált út nagy fontossággal bír számunkra, mai hívő emberek, különösen keresztények számára. A mi történelmi közegünkben nem kell újra felkínálni olyan normákat, amelyeknek alig van értelme napjainkban. A Bölcsesség könyve megvilágításában a Törvény inkább az üdvtörténet változó történelmi helyzetekben aktualizált egészét jelenti egy olyan jövőre tekintve, amely túlmutat minden jelenlegi lehetőségünkön, és abban a meggyőződésben, sőt, abban a hitben, hogy Isten bölcsessége jelen van minden teremtményben és minden emberben.”
Tudomány megértő módban
Lord Sohamár
„Útra kelnek, mint mai argonauták, és meglelik a világot, önmagukat és a szerelmet.”
Natura morta
Joan Margarit (1938) és Francesc Parcerisas (1944) a kortárs katalán irodalom meghatározó, sok rangos irodalmi díjjal elismert, sok idegen nyelvre fordított alakjai. Mindkettőt a spanyolországi rendszerváltás kora, az ún. ’70-esek nemzedékéhez sorolják. Nyugdíjba vonulásukig mindketten egyetemi oktatók voltak: Margarit mint az épületszerkezettani számítások tanszékvezető professzora, neves építészmérnök, Parcerisas pedig mint a fordítástudományé, termékeny műfordító és a katalán irodalmi élet szervezője, fontos intézmények vezetője.
Leírás
LLORENÇ VILLALONGA (Palma de Mallorca, 1897–1980) a modern katalán irodalom egyik nagy klasszikusa. Legjelentősebb műve, az 1961-ben csonkítva, majd 1966-ban végleges változatban megjelent és azóta tizenöt nyelvre lefordított Mallorcai udvarház, lírai képet fest a sziget arisztokráciájának hanyatlásáról. Főhőse, Toni de Bearn eladósodott birtokos, a XIX. század Spanyolországában él ugyan, de gondolatvilágát a XVIII. századi francia felvilágosodás eszméi hatják át. A racionalitásnak engedelmeskedve megkérdőjelezi a legszentebb hagyományokat, köztük a tételes vallást, és tudomásul veszi, hogy a társadalmi hierarchia addigi rendje leáldozóban van.
Szkepticizmusában tagadja a jó és a rossz egymást kizáró ellentétét, és ez a relativista életszemlélet gyakran szórakoztató, de mindig elgondolkodtató szellemi és szerelmi kalandokba sodorja. Kalandjai, amelyek elviszik az akkori Európa két fővárosába, Párizsba és Rómába, és amelyek révén kapcsolatba kerül a szabadkőművesekkel csakúgy, mint XIII. Leó pápával, paradox módon sosem kérdőjelezik meg ragaszkodását szülőföldjéhez és feleségéhez. A már halott Toni de Bearn életútját a ház káplánja, a főhős sejthetőleg vérszerinti fia írja le gyöngéd szeretettel és nem kevés aggodalommal gazdája lelki üdvéért és kéziratban maradt emlékiratainak a jövőjéért. A regény irodalmi értékein túlmenően a magyar olvasó bizonyára érdekesnek találja majd azt az idilli Mallorca-képet, amelynek nem sok köze van a mai, nyüzsgő turistaparadicsomhoz.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Villalonga Llorenç |
Megjelenés | 2014 |
Terjedelem | 340 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632368498 |
Fordította | Tomcsányi Zsuzsanna |
Sorozat | Katalán Könyvtár sorozat |