Hasonló termékek
A nagyhatalmak harca Eurázsiában
Mindenütt ölnek és gyilkolnak, bombáznak és lőnek, országokat rohannak le és szállnak meg. Az Európa Unió területét leszámítva reggeltől estig háborúskodásokról, rajtaütésekről, állami vagy magánterrorizmusról hallunk a tv-ben, rádión és interneten. Az emberek számára a torzsalkodás, a feszültségek, a háborúskodás és a viszályok tömkelege sok szenvedést okoz. Miért van ez, és hogyan lehetséges?
Európa a zsidók ellen 1880-1945
A könyv 2018-ban megkapta az igen jelentős németországi Geschwister Scholl-díjat, amelyet minden évben olyan könyvnek adnak, amely "szellemi függetlenségről tanúskodik, és serkentőleg hat a polgári szabadságra, erkölcsi, intellektuális és esztétikai bátorságra, valamit ösztönzést ad jelenbéli felelősségtudatunknak."
Az örmény népirtás története
A 20. század első nagyobb népirtása 1915-ben kezdődött, amikor az oszmán-törökök örmények százezreit deportálták és gyilkolták meg. Az első világháború után kiderült, az áldozatok száma megközelítette a másfélmillió főt. „A sivatagban élhetnek, de másutt sehol” – jegyezte meg Talat pasa – az örmény népirtás első számú kitervelője az örményekkel kapcsolatos elképzelését. Ez a mondat foglalja össze talán leginkább a korabeli oszmán politikai elit cinikus és embertelen gondolatmenetét, melyet később európai körülmények között egy másik politikai ideológia is végrehajt, s amely holokauszt néven mindannyiunk történelmévé válik.
Társadalomfilozófiai gondolkodók a 20. században
Korábbi korokban a filozófusok a lét általános problémáit, a megismerés egyetemes törvényeit és az úgynevezett örök igazságokat igyekeztek feltárni, a modernitás kibontakozásával mindezt már a természettudományok szemléletére alapozták.
Leírás
A könyv fő témája a két 17. századi nagyhatalom, Franciaország és a Habsburg Monarchia közötti hatalmi rivalizáció, majd hatalmi egyensúly kialakulásának elemzése. Mindehhez hátteret a kora újkori újságok egyik legjelentősebbike, a Theatrum Europaeum szolgáltat. A Theatrum Europaeum a legnagyobb részletességgel, közérthető és érdekes stílusban számol be a párizsi és bécsi udvar reprezentációs és ceremoniális eseményeiről, hétköznapjairól, de akár az adott év egyéb kuriózumairól is. Ennek köszönhetően elvezeti olvasóit a szárazabb történelmi események "kulisszái" mögé, mintegy azok részesévé, szemlélőjévé téve őt. A háborúk, csaták, békekötések ismertetésén túlmenően a diplomáciatörténeti és művészettörténeti vonatkozásokban is bővelkedő kötetből képet kapunk többek között a fényűző koronázási és esküvői ceremóniákról, a hozzájuk kapcsolódó tűzijátékjokról, balett-és operaelőadásokról, a két uralkodó hétköznapjairól, vagy akár a káprázatos versailles-i rezidencia kialakításáról. Olvasmányos stílusának köszönhetően a könyv nemcsak a történészek, hanem az átlagolvasó érdeklődésére is számot tarthat.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Kovács Zsolt |
Megjelenés | 2020 |
Terjedelem | 492 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634145967 |