Hasonló termékek
Hétköznapi hősök
Ellenállók, lázadók és a dzsessz
Ez a könyv gyakorlatilag csak olyan emberekről szól, akiket rendszerint legfeljebb családjuk, szomszédaik, illetve a modern államokban az anyakönyvi hivatalok tartanak számon.
A hatalomgyakorlás lehetőségei és korlátai a Hettita Birodalomban
A Hettita Birodalom mintegy 400 éven át (ca. Kr.e. 1650 és 1200 között) az ókori Közel-Kelet egyik legjelentősebb államalakulati közé tartozott, emléke mégis szinte nyom nélkül tűnt el. Története az erőteljes katonai expanzió és súlyos krízisek hullámzása jegyében telt, amelyek új kihívások elé állították és megújulásra késztették a birodalom államapparátusát.
Portré és imázs
Kötetünk címlapján Johann Felpacher Apellész a szép Pankaszpét festi című festményének egy részlete látható. A kép a kora újkori portrékészítés újdonságaira hívja fel a figyelmet. A festmény középpontjába a történelem „főszereplője”, Nagy Sándor alakja került, mégis a festő az, aki alkotóként aktív a jelenetben. Nagy Sándort körbeveszik az imázsához hozzátartozó ábrázolások: az egyik képen ágaskodó lovon, kivont karddal megfestett hadvezér; a másikon a kezében villámokat tartó páncélos uralkodó; s ott látható még Diogenész és Nagy Sándor találkozása.
A német császárság 1871-1918
A német császárságot 1871. január 18-án, a győztes németfrancia háborút követően a versailles-i palota tükörgalériájában kiáltották ki. A porosz Hohenzollern-dinasztia vezetésével, kisnémet bázison először alakult meg a németek nemzeti állama. A császárság bel-és külpolitikai fejlődésére 1890-ig első kancellárja, Otto von Bismarck személyisége nyomta rá bélyegét. A Német Birodalom a 19. század utolsó évtizedeiben jól fejlett ipari állammá vált.
Leírás
A könyv fő témája a két 17. századi nagyhatalom, Franciaország és a Habsburg Monarchia közötti hatalmi rivalizáció, majd hatalmi egyensúly kialakulásának elemzése. Mindehhez hátteret a kora újkori újságok egyik legjelentősebbike, a Theatrum Europaeum szolgáltat. A Theatrum Europaeum a legnagyobb részletességgel, közérthető és érdekes stílusban számol be a párizsi és bécsi udvar reprezentációs és ceremoniális eseményeiről, hétköznapjairól, de akár az adott év egyéb kuriózumairól is. Ennek köszönhetően elvezeti olvasóit a szárazabb történelmi események "kulisszái" mögé, mintegy azok részesévé, szemlélőjévé téve őt. A háborúk, csaták, békekötések ismertetésén túlmenően a diplomáciatörténeti és művészettörténeti vonatkozásokban is bővelkedő kötetből képet kapunk többek között a fényűző koronázási és esküvői ceremóniákról, a hozzájuk kapcsolódó tűzijátékjokról, balett-és operaelőadásokról, a két uralkodó hétköznapjairól, vagy akár a káprázatos versailles-i rezidencia kialakításáról. Olvasmányos stílusának köszönhetően a könyv nemcsak a történészek, hanem az átlagolvasó érdeklődésére is számot tarthat.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Kovács Zsolt |
Megjelenés | 2020 |
Terjedelem | 492 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634145967 |