Hasonló termékek
A behódolt velszi bárdok kora
A magyarországi írók és a hatalom viszonya a
Rákosi- és a Kádár-korszakban
Hatékonyság és meggyőzés a kommunikációban
Ez a könyv nagy célt tűzött maga elé. Azt a célt, hogy tanítsa az életben a hatékony utánzásnak és meggyőző irányításnak sajátos, életbevágó és életet fenntartó módjait.
A Bibliotheca Corvina
Egy könyvtár sorsa, küldetése és végzete
A könyv a Bibliotheca Corvina sorsát követi úgy, hogy bemutatja, hogy az miként alakult küldetéssé és vált végzetté ebben a történetben.
Pénzt akarunk, vagy életet?
Pierre Rabhi a kortárs ökológiai gondolkodás egyik legnagyszerűbb alakja, aki tízezrek életébe hozott változást Afrikától Indiáig. Mint Yehudi Menuhin írja róla: „Ez az egyszerű életszentségű, tisztán és világosan gondolkodó ember, akinek költői szépségű nyelvezete izzó szenvedélyről tanúskodik, saját verítékével termékenyítette meg a meddő földeket.” Ez a kötet filozófiai és bölcseleti írásait gyűjti egybe.
Élet a Purgatóriumban
Gyermekként úgy képzeltük, a pokol alattunk van, a mennyország felettünk, a purgatórium a kettő között. Tehát itt, a földön. Ez bűneink és ugyanakkor a vezeklés színhelye. Bűnök? Van, hogy nem is tudunk a fájdalomról, amit okoztunk, nem vesszük észre, hogy ártottunk valakinek, netán önmagunknak, vagy közönyösen elárultuk a hitünket, az erkölcsi Jót. Leginkább azok ellen vétkezünk, akik a legközelebb állnak hozzánk: szülők, testvérek, rokonok, szerelmes társak, barátok.
DUK - Rövid baszk nyelvtan
S mit tud a világ a baszkokról, a rokontalan baszk nyelvről, Európa legősibb és legkifejezőbb nyelvéről - teszi fel a kérdést Illyés Gyula Hunok Párizsban c. regényében (Illyés: 1970, 459). Valószínűleg nem túl sokat. Ezt a hiányt igyekszik pótolni a DUK, amely száznegyvenegy évvel Ribáry Ferenc nyelvtanának megjelenése (Ribáry: 1866) után először próbál átfogó képet adni a baszk nyelv sajátos vonásairól.
A látható és a láthatatlan
„A hús nem anyag, nem szellem, és nem szubsztancia. Régi szóval »elemnek« nevezhetnénk, ahogy a víz, a levegő, a föld, és a tűz a négy elem. Elem: általános létminőség, félúton a tér-idő lokalitások és az ideák között, egyfajta megtestesült princípium, aminek bárhol jelenjék is meg akár egy kicsiny darabkája, mindent átitat a környezetében a létezésnek csak rá jellemező stílusával.” Maurice Merleau-Ponty a huszadik század második felének egyik legnagyobb hatású francia filozófusa. Kései, torzóban maradt főműve először válik magyar nyelven hozzáférhetővé.
Leírás
Ez a kötet a XX. századi hazai kerékpársport világába kalauzolja el az olvasót. A könyvet nem más ajánlja, mint az ötszörös Tour de France és Giro d’Italia győztes, Vuelta Espana-győztes, háromszoros világbajnok belga Eddy Merckx. A szerző, aki maga is versenyző volt egykoron, a magyar országúti és pálya szakág kiemelkedő tagjaival, kiváló versenyzőkkel, edzőkkel, sportvezetőkkel tekintett vissza az 1950–2000 közötti időszakra.
A szereplők közül, habitusától függően ki jobban, ki kevésbé nyílt meg. Abban viszont nem különböztek, hogy mindannyian örömmel és jó szívvel idéztek fel részleteket pályafutásuk filmjéből, utazásukról a kerékpársport nevű „bolygón”. Embereket, sportembereket, az ő „filmjük” kockáit ismerhetjük meg. Több, eddig csak leginkább a szakmai berkekben ismert történet is feltárul előttünk.
Olvashatunk a mexikói körverseny győztes, a Békeversenyen kék trikós, olimpiai pontszerző, világbajnokságokon remekül helytálló magyar csapatokról.
Megismerhetjük az 1964-es Tour de Hongrie győztesét, az olimpiai bajnokot nevelő edzőt és az olimpiai bajnokot is. A legeredményesebb magyar bringás mellett megszólal a mexikói, lengyel és olasz „kérőket” kikosarazó Sárkány, a ma is nagyon erős Cérna, a minden országúti bajnokságot megnyerő Deres, az olimpikon, sokszoros bajnok tűzoltóparancsnok.
Mások mellett elmondja még történetét az első magyar „mecénás”, Mecsekalja legendája, a tolnai „titok” megalkotója és letéteményese, a sosem csibészkedő példakép, a világsztároknak kerékpárokat fejlesztő egykori pécsi bringás.
Az összeállításban helyet kaptak néhányan olyanok is, akiknek pályafutása sajnos már az égi országúton, vagy oválban folytatódik. Rájuk is jó szívvel, tisztelettel és szeretettel emlékezhetünk.
A könyv egy rendhagyó, hiánypótló és értékmentő „arcképcsarnok”.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Szűcs István |
Megjelenés | 2022 |
Terjedelem | 160 oldal |
Kötészet | keménytáblás |
ISBN | 978-963-414-890-6 |