Hasonló termékek
Edmund Burke és kritikusai
A tanulmány az ízlés politikáját – a politikai esztétikának nevezett beszédmódot – vizsgálja a Dicsőséges Forradalom utáni brit társadalomban, és arra keres választ, hogyan kapcsolódott össze az ízlés és a politika az ancien régime-ben. Az elemzés a kor egyik legjelesebb brit gondolkodója, Edmund Burke esztétikai és politikai nézeteinek összefüggéseit feltárva közelíti meg a kérdést.
Ki!
A város egykor drámai színház, közösen írott szöveg volt, mára biztos pontok nélküli áramlás, infokommunikációs hálózatok csomópontja. Az indusztrializáció utáni városból végletekig ellenőrzött metropolisz lett. Egyik oldalán egy új globális gazdaság szimbolikus és térbeli előrenyomulásával, a másikon lakóhelyi szegregációval, a ,,láthatatlan" kultúra és a reménytelenség rétegeinek egymásra rakódásával. Ahogyan a kibernetikai urbanizáció fokozatosan térkép- és emlékezet nélküli hellyé változtatja a várost, úgy esik szét a személyiség. A város falaival együtt énünk határai is leomlanak, hogy bizonytalan brand-identitások kiárusítható elemeivé váljunk.
Padlóról padlóra - Magyar baloldal 2010-2014
A baloldal a rendszerváltás óta volt már minden, és annak ellenkezője is. Ebből más nem is kö-vetkezhetett, mint hogy padlóra kerüljön. Ez 2010-ben megtörtént. Onnan már csak felfelé vihet az út – gondolhatták akkor sokan. Felállás volt, de csak egy újabb padlózáshoz volt elég.
Tettesek és bűnrészesek a délszláv háborúban
Hogyan köthetők össze a hadműveletekről döntő, politikai és katonai vezetők azokkal a háborús bűncselekményekkel, melyeket ténylegesen, fizikai értelemben az irányításuk alatt cselekvő fegyveresek követtek el? E kihívást jelentő kérdésre nyújtanak megoldást a felelősségi koncepciók, melyek közül a nemzetközi büntetőjogban máig legmeghatározóbbakat tárják az olvasó elé a kötet feszes, az ICTY joggyakorlatára fókuszáló elemzései: a bűnszervezeti és elöljárói felelősséget, valamint a bűnsegédletet és a felbujtást.
Leírás
Meghökkentő állítás ez egy olyan közéletben, ami a harcról, az ellenfél állandó lejáratásáról szól. Ez a könyv ugyanakkor azt mutatja be konfliktusról konfliktusra haladva, hogy valójában nem baj, ha nem tudunk megállapodni egy nemzeti alapvetésben. Sokkal nagyobb probléma, ha úgy érezzük, hogy erre kell elfecsérelnünk az időnket. Ez pótcselekvéssé válik, és kiszorítja azt az igényt, hogy új és új megoldásokat találjunk társadalmi problémáinkra.
A vita soha sem rossz dolog, hanem éppen társadalmi fejlődésünk alapja. Az a hozzáállás, hogy meg akarjuk érteni, a másik mit, miért mond, tesz, a saját világképünket is alakítja. A gondolatok közötti – jó értelemben vett – harc valójában katalizátor, aminek hatására folyamatos kis kompromisszumok köttetnek. Ezek a kompromisszumok időről-időre mérlegre kerülnek és újra vita tárgyává válnak.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Kiss Ambrus |
Megjelenés | 2017 |
Terjedelem | 210 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 9789634142935 |