Hasonló termékek
Kiválasztás Krisztusban
Az arminiánus vita teológiai háttere
Egyéni panaszénekek a Zsoltárok könyvében
A panaszzsoltárok írói vágynak az Istennel való közösségre. Az ő példájuk a mai ember számára is mély üzenetet hordoz, amelyhez útmutatást nyújt ez a könyv.
A reformáció örökségében élve
A Budapesti Károli Református Egyetem Hittudományi Karán a reformáció 500. évforduló tiszteletére szervezett konferencia tanulmánykötetének mottója is lehetne a dr. Bogárdi Szabó István püspök igei köszöntőjében megfogalmazott kijelentés: „Ha valamit meg kell tanulnunk a reformációból, akkor az éppen az, hogy egy tapodt at sem előrébb lépni, ha a múltat rózsaszín szemüvegén át nézzük; és az 500. évfordulón eléggé megkísért ez.”Kocsev Miklós dékán pedig köszöntőjében rámutatott, hogy a reformáció szellemi örökségében na gyszerű lehetőséget lát, amely éltető, előbbre visz és ebből az örökségből a következő nemzedékek is élni fognak. Az oktatókon (is) múlik, hogyan adják át az örökséget, hogy azok jó impulzusokat eredményezzenek.
Poimenika
A három szakaszból építkező egyetemi jegyzet a lelkigondozás elméletébe vezeti be az olvasót. Elsőként bemutatjuk a poimenikai ismeretelmélet világát, ismertetjük a legfontosabb fogalmakat, valamint a keresztény lelkigondozás történetének sajátosságait.
Az imago Dei értelme a Barthi és a Barth utáni teológiában
Az imago Dei értelmezése a barthi és a Barth utáni teológiában című tudományos dolgozata nemcsak a teológusok, de a művelt nagyközönség számára is az újdonság erejével hathat, hiszen arról az emberről szól, aki a teremtő, megváltó és megszentelő Isten által sokkal több, mint amit általában gondol magáról.
Elhívástól kihívásig
Hitetek mellé tudományt
Az alábbi kötet a Fiatal Kutatók és Doktoranduszok V. Nemzetközi Teológus Konferenciáján résztvevõ elõadások publikálásra érdemesnek talált felszólalásainak írott anyagait tartalmazza. Az angol és magyar nyelven megjelent mûvek a teológia szinte minden területét érintik, de nem csupán a szûken vett hittudomány kérdéseit vizsgálják.
Bevezetés a szerhasználó nők világába
Ebben a kötetben a nők és a szerhasználat sajátosságainak ismertetése történik meg a legfrissebb nemzetközi és hazai kutatások, valamint a klinikai gyakorlatok tükrében.
Leírás
Követhető-e Jézus? Sokan úgy gondolják, Jézus különleges személye és nagysága utánozhatatlan. Valóban, elhívása speciális és megismételhetetlen. Azonban a Jézus-történet evangéliumokká formálódó elbeszélései mégsem pusztán az Isten Fiának, a Messiásnak a bemutatását végzik el. Céljuk nemcsak ennek a különleges férfinak az emlékezetét megőrizni, hanem felhívni a követésre, sőt támpontot nyújtani a tanítványsághoz. Ebben a doktori dolgozatból kialakult könyvben az evangéliumi történetek funkciójára kérdezek rá, és az elemzés eredménye az, hogy sok szöveg „mimetikus támpont”, azaz a követés paramétereit adja meg. Körbejárom azokat a tudományos eredményeket, melyek ezt megkérdőjelezik vagy támogatják, megvizsgálom néhány perikópa keletkezésének lehetséges körülményét, melynek során az az izgalmas felfedezés fogalmazódik meg, hogy ezek gyakran mimézisre – azaz a mester utánzására – szólítanak fel. Ahhoz, hogy az állítások ne légüres térben bukkanjanak fel, körültekintek Jézus környezetében, megvizsgálom az ókori hellén–római és zsidó oktatásban meglévő mimetikus elemeket, el egészen Jézus élethelyzetéig, melyben ő mint életformát tanító didaskalos működött. Végül, hogy miben állt az ő követése, arra a könyv vége tér ki – felvillantva az első századi család, otthon, társadalom elvárásait, és vele szemben az azokkal több ponton szakításra buzdító Názáretit.
Kustár György
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Kustár György |
Megjelenés | 2024 |
Terjedelem | 244 oldal |
Kötészet | kartonált |
Sorozat | Károli könyvek - Monográfia sorozat |