Hasonló termékek
A becsület mezején
„Mire jó a lehajtható vászontető, ha az ember sohasem nézheti az eget, mert mindig rossz idő van?”
Ez a végtelen gyöngédséggel és szeretettel megírt regény méltán vált az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb irodalmi szenzációjává Franciaországban.
Az álmok kalligráfiája
„Akkora volt ennek az asszonynak a kiábrándultsága, olyan rettenete és olyan elviselhetetlen a szerelmi csalódása, hogy minden valóságérzékelése elhagyta, amikor ráfeküdt azokra a használhatatlan síndarabokra?"
Jeles férfiak
„Édesapa mesés földrajz ura volt: Pont-Aven, Vannes, Quimper, Péaule, Roscoff, Rosporden, Landivisiau, Hennebont, Loudéac.
Az utolsó kis falu is egzotikus ízt kapott a szájában.”
Felmagasztosulás
„Akkora volt ennek az asszonynak a kiábrándultsága, olyan rettenetes és olyan elviselhetetlen."
A Bolgár Kulturális Minisztérium Arany Évszázad-díja,
A Nemzeti Hristo G. Danov-díja, Elias Canetti-díj,
Európai Unió Irodalmi Díj (2014)
Boldogságmutató
A Boldogságmutató csodálatra méltó és rendkívül aktuális regény egy örök optimistáról, aki mindhalálig küzd a saját és a szerettei életéért.
Európai Unió Irodalmi Díj (2015)
Csak a csöndnek engedelmeskedni
Élet a Purgatóriumban
Gyermekként úgy képzeltük, a pokol alattunk van, a mennyország felettünk, a purgatórium a kettő között. Tehát itt, a földön. Ez bűneink és ugyanakkor a vezeklés színhelye. Bűnök? Van, hogy nem is tudunk a fájdalomról, amit okoztunk, nem vesszük észre, hogy ártottunk valakinek, netán önmagunknak, vagy közönyösen elárultuk a hitünket, az erkölcsi Jót. Leginkább azok ellen vétkezünk, akik a legközelebb állnak hozzánk: szülők, testvérek, rokonok, szerelmes társak, barátok.
A fekete bárány és más mesék
A latin-amerikai irodalom kiválósága, Augusto Monterroso (1921–2003) a kispróza nagymestere: fabulák, elbeszélések, prózaversek, esszék, tárcák és karcolatok ünnepelt szerzője. Tucatnyi kötete közül A fekete Bárány és más mesék (1969) talán a legnépszerűbb. Monterroso életében tizennyolcszor jelent meg, és több mint négymillió példányban kelt el. Angol, német, finn, francia, görög, olasz és japán fordítása után most magyarul is olvasható.
Leírás
A Zavaros idők az ír polgárháború előtti és alatti időszak egyszerre komikus és melankolikus szatírája. Hőse, Brendan Archer őrnagy 1919-ben elindul Írországba, hogy felkeresse azt a hölgyet, akiről sejteni véli, hogy a menyasszonya. Az őrnagy a düledező Majestic Szállodából figyeli, ahogy Írország a szabadságáért küzd Nagy-Britannia ellen. A regény groteszk világában a megosztott ír társadalom különbségeit, igazságait és beszűkült tévedéseit egy olyan ember szemével látjuk, aki kívülállását egyre kevésbé tudja megőrizni, naivitását mindinkább elveszti.
J. G. (JAMES GORDON) FARRELL (1935–1979) anglo-ír származású, Oxfordban végzett, liverpooli író, családja a második világháború után Írországba költözött, emiatt (valamint a Zavaros idők sikere miatt) szokták írnek is tekinteni.
Regényei közül a legismertebb a brit gyarmati uralom politikai és emberi visszásságaival foglalkozó, mély humorérzékről tanúskodó Birodalom-trilógia (Zavaros idők, 1970; The Siege of Krishnapur [Krisnapur ostroma], 1973; The Singapore Grip [A szingapúri szorítás], 1978), melynek első két kötete elnyerte a Booker-díjat. Farrell fiatalon halt meg egy tengeri balesetben.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | J. G. Farrell |
Megjelenés | 2013 |
Terjedelem | 460 oldal |
Kötészet | keménytáblás |
ISBN | 9789632365060 |
Fordító | Mesterházi Mónika |
Sorozat | Valahol Európában |