Hasonló termékek
Spontán értelemképződés módosult tudatállapotokban
Trauma, álom és pszichedelikus élmény
Miért (nem) leszek pedagógus?
A pedagóguspálya vonzereje, a pályára kerülők száma, színvonala, motivációja évtizedek óta foglalkoztatja a nemzetközi és hazai szakmai nyilvánosságot.
Átmeneti rítusok.
A magyar társadalolmtudományi könyvkiadás nagy adósságai közé tartozik a 20. század elejének klasszikus vallásantropológiai értekezése, Arnold van Gennep Átmeneti rítusok című műve. Noha közel száz évvel ezelőtti (1909) megjelenése óta a rítuskutatás egyik alapművévé (és nyomában az "átmeneti rítus" fogalma mára általánosan bevett terminus technicusszá) vált, a magyar olvasóközönség számára mindeddig nem volt hozzáférhető magyar nyelven.
Családi életre és kapcsolati kultúrára felkészítés
E kötet 10 tanulmánya a családi életre és kapcsolati kultúrára való felkészítés főbb témaköreinek az oktatásához kíván segítséget nyújtani, igyekezve az elméleti ismeretek mellé gyakorlati, módszertani eszközöket is felkínálni.
A kötet olvasója mind a saját családi önismeretéhez, mind szakmai fejlődéséhez egyaránt értékes ismeretekkel gazdagodhat, s a pedagógusok továbbképzésében szinte nélkülözhetetlen.
Kisgyermeknevelés a 21. században
A Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Kara képzési palettájának kínálata teljes vertikumában, a csecsemőkortól a kisgyermekkoron át a kisiskoláskor végéig fogja át a szakemberek felkészítését leendő bölcsődei, óvodai, iskolai hivatásuk gyakorlására.
Második, bővített kiadás
Poimenika
A három szakaszból építkező egyetemi jegyzet a lelkigondozás elméletébe vezeti be az olvasót. Elsőként bemutatjuk a poimenikai ismeretelmélet világát, ismertetjük a legfontosabb fogalmakat, valamint a keresztény lelkigondozás történetének sajátosságait.
A nevelés kozmológusai
Karácsony és Kodály a néplélektani megközelítés jegyében a pedagógia és antropológia között rejtett közös keretet teremtett, és ez a keret tanítványaik révén is életképesnek bizonyult a hivatalos pedagógia körein belül és kívül, de e modell általános érvényét bizonyítja Németh László pedagógiájának sikere is, még ha tárgya folytán másképp is jutott ez érvényre. Szellem, lélek és az anyagi világ egysége, hármasságában is egységes antropológiai vállalkozás: az ontológiai helyreállítás pedagógiája. Egy közösség sorsa áll vagy bukik rajta, de nyertesei mindig személyek, a tanítványok.
Leírás
Miért fontos az apák szerepéről beszélnünk? Milyen az élet a Javítóban? Milyen problémákkal találkozik egy iskolapszichológus? Milyen kérdések foglalkoztatják a kamaszokat? Mit kezdhet a pedagógus az iskolai agresszióval, zaklatással, mássággal?
Sokszínű és sokrétű tanulmánykötetet tart a kezében az olvasó. Az akadémiai hagyományoktól eltérően a szerkesztő nem törekedett a tudományterület egységes és teljes körű bemutatására: a szerzők saját érdeklődésüknek megfelelően mutatják be a különböző pedagógiai-pszichológiai problémákat. A kötetben egyaránt találhatunk szélesebb perspektívájú, átfogóbb tanulmányokat és egyes részterületekre fókuszáló elemzéseket. A kötetben közölt írások gyakorlati jelentősége abban rejlik, hogy a Károli Gáspár Református Egyetem pedagógushallgatói saját feldolgozásmódjukkal, egyéni szűrőjükön keresztül tárják elénk minden leendő és gyakorló pedagógus érdeklődésére számot tartó témafelvetéseiket, kérdéseiket és válaszaikat.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Székely Zsófia |
Megjelenés | 2021 |
Terjedelem | 256 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 9789634147831 |
Sorozat | Károli könyvek - Tanulmánykötetek sorozat |