Hasonló termékek
Az üdvösség mint esély és talány. Közelítések a Márk-evangéliumhoz
A Lectio divina sorozat jelen kötete a Márk-evangélium újraolvasásához villant fel néhány szempontot, és adja az olvasó kezébe Márk művének egy új fordítását. Amiről Jézus tanított, és amiért élt, az evangélista hite szerint új esélyt ad minden embernek.
A Jelenlét vonzásában.Szent Ambrus Izsákról és a lélekről. Bevezető, fordítás és kommentár
Szent Ambrus (kb. 330 - 397) szeretné elérni, hogy olvasója ugyanúgy személyesen találkozzék Isten Igéjével, ahogyan Rebekka találkozott Izsákkal, és ahogyan az Énekek éneke menyasszonya találkozott és egybekelt vőlegényével. A Szentírás megértése azt jelenti, hogy Isten Igéje közvetlenül „kiárad” az olvasóra, az Írást olvasva tehát ugyanabban a helyzetben vagyunk, mint amelyben az Énekek Éneke menyasszonya.
A feltámadás és a modern ember
Ezek az írások a Nyugatot hitünk alapvető kérügmájára emlékeztetik, s teszik mindezt saját problémáinak nyelvén, erős, de egyszerű líraisággal hangsúlyozva Krisztus győzelmét a pokol és a halál (minden formája) fölött. Az Egyházat a feltámadás szentségeként láttatják, melyben a halál birodalma a bennünket itt és most élő lénnyé tevő Lehelet birodalmává változik.
Hozzatok szavakat magatokkal. Közelítés a zsoltárokhoz
A kötet szerzője, Simon Tamás László, bencés szerzetes, jelenleg Rómában a Pontificio Ateneo Sant'Anselmo egyetem teológiai fakultásán tanít Újszövetséget.
Idegenek a város szemében
Elmélkedések a benedeki regula eszméiről és értékeiről
A benedeki Regulát olvasva a szerző nem kevesebb, mint 13 olyan témát vesz sorra, melyek a monasztikus szerzetesi élet, de tágabb értelemben a keresztény élet szerves részét képezik.
A nemzeti mítoszok szerkezete és funkciója Kelet-Európában
A kötet tanulmányai a kelet-európai államok történelmének egyes problémakörein át vizsgálják a történetírás és a nemzetállami legitimáció közötti kapcsolatot. A rendszerváltás utáni régi-új nemzetállamok nemzeti közösségeinek létrehozásában − a 19. századhoz hasonlóan − a történészekre kitüntetett szerep hárult. A kötet tanulmányai is jelzik a sokirányú tevékenységet az új, „nemzeti” múlt létrehozására.
Levél a szemlélődő életről
Tizenkét elmélkedés
Karthauzi Guigó (†1188) írása arra keresi a választ, hogy a Szentírás szavai hogyan vezetik az imádkozó embert az Isten felé vezető úton, miként lesz az emberi szavak olvasásából az Igével, Jézus Krisztussal való találkozás.
Leírás
A monostorok és a sorozatok történetének talán közös vonása, hogy időnként megszűnnek, s aztán átalakulva újraindulnak. 1998-ban újraalapított bakonybéli monostorunk 2000-ben könyvsorozatot indított Lectio Divina címmel, melynek azonban csak az első kötete jelent meg. Több éves szünet után most nyílik lehetőségünk arra, hogy a sorozat második kötete megjelenhessen. Ezúttal egy forrás- és tanulmánygyűjteményt tarthat kezében az olvasó, melynek témája a remeteség, ez a sajátos, látszólag az egyház perifériáján, valójában annak szívében megbújó hivatás. A remeteségről alkotott romatikus sztereotípiák helyett felfedezhetjük eme sajátos életforma bibliai és teológiai alapjait, s minden kor számára érvényes üzenetét. A sorozat előkészületben levő kötetei a szentírásmagyarázat, lelkiségtörténet és pasztorálpszichológia egyes kérdéseibe kívánják bevezetni érdeklődő olvasóinkat.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Baán Izsák, Xeravits Géza |
Megjelenés | 2005 |
Terjedelem | 102 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9637343229 |
Sorozat | Lectio Divina |