Hasonló termékek
Logisztika
Tegnap, ma és holnap
Jelen kötet több mint öt év logisztikai témájú tanulmányait fogja össze Vásárhelyi Árpád tollából a szállitmányozási szerzödésektöl kezdve, a multimodális megoldásokon keresztül, egészen a digitalizációig.
Az egyetértés-gépezet
Az Egyetértés-gépezet tanulságos, felkavaró és ellentmondásos médiaelméleti fejtegetés köszönhetően annak, hogy a nem is olyan távoli múlt becstelenségei, amelyeket feltár, a jelen visszásságairól is árulkodnak.
Hiedelem és hagyomány
Átmeneti rítusok.
A magyar társadalolmtudományi könyvkiadás nagy adósságai közé tartozik a 20. század elejének klasszikus vallásantropológiai értekezése, Arnold van Gennep Átmeneti rítusok című műve. Noha közel száz évvel ezelőtti (1909) megjelenése óta a rítuskutatás egyik alapművévé (és nyomában az "átmeneti rítus" fogalma mára általánosan bevett terminus technicusszá) vált, a magyar olvasóközönség számára mindeddig nem volt hozzáférhető magyar nyelven.
Állami jog és erkölcsi rend
Jelen kötet Ernst-Wolfgang Böckenförde jog- és vallásfilozófiai, államelméleti munkásságából szemelget, főként olyan tanulmányokat állítva középpontba, amelyek jog és erkölcs, vallás és jog bonyolult viszonyrendszerét veszik górcső alá, és máig ható tanulsággal szolgálnak.
Nemiség és elfojtás a vad társadalomban
1927-ben jelent meg Malinowski – magyarul most először hozzáférhetővé váló – Nemiség és elfojtás a vad társadalomban című könyve, amelyben korábbi tanulmányát további két résszel kibővítve, tételesen is cáfolta Freudnak az „őshordáról” kifejtett nézeteit.
Beatrijs. Egy apáca története
Egy fiatal apáca szerelmes lesz, elhagyja kolostorát, mély bűnbe esik. Amikor évek múlva visszatér, megérti, hogy távollétében csoda történt - ez a Mária-legenda a középkor óta Európa-szerte ismert. A tizennegyedik századi flamand Beatrijs-be beleépültek az udvari szerelem elemei, a forrásokból az ismeretlen szerző mesterien kidolgozott, lélektanilag is hiteles történetet formált.
A vörösiszap katasztrófa személyes történetei
Társadalmi traumafeldolgozás
Leírás
Az iszlám és Európa, az iszlám és a Nyugat feszültséggel és számos konfliktussal terhelt viszonya új kihívások elé néz. 2015–2016-ban alig néhány hónap leforgása alatt hatalmas migrációs hullám érte el Európát, s a menekültek és bevándorlók számottevő része az iszlám civilizáció országaiból érkezett. Mindeközben megszaporodtak az „Európa szívében” radikális iszlamisták (dzsihádisták) által végrehajtott terrortámadások, melyek százak életét követelték. Egyesek egyenesen „háborúról”, vagy legalábbis Európa, az európai kultúra fenyegetettségéről beszéltek.
A fejlemények hatására széles körben elfogadottá vált egy általánosító, monolitikus iszlámkép, amely a média, a politikusok, az egyházi személyiségek, de még a biztonsági szakértők jelentős részét is jellemzi. Eszerint csupán egyetlen – ellenséges, az európai kultúrától idegen – iszlám létezik, s a fő törésvonal az iszlám és a kereszténység, az iszlám és a Nyugat között húzódik.
ROSTOVÁNYI ZSOLT, a Budapesti Corvinus Egyetem rector emeritusa, iszlám- és Közel-Kelet-szakértő hatalmas ismeretanyagot feldolgozó munkájában cáfolja az iszlám és a radikális iszlamizmus összemosását, az iszlámról kialakult ellenségképet, hiszen a muszlimok túlnyomó többsége maga is elszenvedője a dzsihádisták erőszakos akcióinak. Bemutatja, hogy az iszlám világ gyakorlata nem felel meg a róla kialakult esszencialista, monolitikus víziónak, hanem éppen ellenkezőleg: az egymással vetélkedő, egymásnak gyakran ellentmondó értelmezések színtere, s az iszlám egyik legfontosabb sajátossága mindig is diverzitása, értelmezéseinek és kifejezésmódjainak sokszínűsége, pluralizmusa volt. A szerző kitér az iszlám és a kereszténység között az elmúlt években magas szinten folyó dialógusra is.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Rostoványi Zsolt |
Megjelenés | 2020 |
Terjedelem | 414 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 9789634146773 |