Hasonló termékek
Canudos ösvényein
Márai Sándorral és Mario Vargas Llosával Euclides da Cunha nyomán
Canudos. A brazil történelem egyik különös helyszíne. 1896–97-ben több ezer vallási fanatikus lázadt fel itt egy megszállott prédikátor, a Tanácsadó vezetésével a hivatalos rend,a fiatal Brazil Köztársaság ellen.
Good to Be 56
Angol nyelvű kötet Fischer Tibor írásairól és tiszteletére
The essays in this volume were written on Tibor Fischer’s works by Hungarian students majoring in English. Their contextualisations of Fischer’s novels within Hungarian history, English literature, Aristotelian philosophy, narratology, or cognitive linguistics are a tribute to Fischer’s shameless intellect and narrative comedy. They also prove, quite delightfully, that students will respond to literature with the freshness of vision their age offers, and with the creative energy their readings liberate in them.
A szerző árnyképe
Romantikus költőmítosz Kierkegaard és E. T. A. Hoffmann alkotásesztétikájában
A kötet Kierkegaard romantikakritikáját mutatja be a műveiben utalásszerűen felbukkanó Hoffmann-elbeszéléseken keresztül, irodalom és filozófia, forma és egzisztencia, retorika és teória kölcsönhatásában. Az „árnykép” e határvidékek szimbóluma, az egzisztencia belső lényegére, a hamis illúziókon alapuló, költött létezésre és az élet sötét oldalára utal. Megrajzolása anyilvánvaló helyett a rejtett vonatkozások kutatására ösztönöz. A kötet a Laokoón könyvek sorozat része.
Leírás
Csetri Lajos (1928–2001) a szegedi egyetem iskolateremtő professzora, a magyar irodalom 18–19. századi szakaszának kiemelkedő jelentőségű kutatója volt. Berzsenyi-kötete (Nem sokaság, hanem lélek, 1986), valamint a nyelvújítás korával foglalkozó kritikatörténeti monográfiája (Egység vagy különbözőség?, 1990) az irodalmi gondolkodás európai távlatait, stílus- és műfajtörténeti vonatkozásait, nyelvfilozófiai hátterét szövegközeli és mindig ötletes elemzések segítségével gondolta újra. Az Amathus Csetri Lajos kötetben eddig nem publikált tanulmányaiból nyújt bőséges válogatást. Az első kötet a 19. század első két évtizedének nyelv- és irodalomszemléletéről szóló írásait tartalmazza.
Csetri Lajos válogatott tanulmányainak közzététele nem nélkülözi a programadó szándékot sem, hiszen a két kötet a 18–20. századi irodalomtörténetet tárgyul választó új könyvsorozat, a Ligatura nyitánya is.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Csetri Lajos |
Megjelenés | 2017 |
Terjedelem | 308 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 9789632360133 |
Sorozat | Ligatura sorozat |