Hasonló termékek
Az új Gyűrűfű
A korombéli ember sok mindent átélt már ebben az országban. Éppen elkerülte a szörnyű ötvenes éveket, az amnesztia után eszmélt és mire felnőtt lett, recsegni ropogni kezdett a szocializmus remek épülete. Aztán beköszöntött a vad kapitalizmus, eredetinek egyáltalán nem nevezhető tőkefelhalmozás, a köztulajdon kiárusításának kora. A következő fordulóban az intézményesített tolvajlás, mostanában pedig az új állami monopolkapitalizmus, nepotizmus és autoriter rezsim kiépítése a cél. A természettel való kapcsolat rendezése ezen időszak alatt soha, sehol nem szerepelt a sürgős teendők listáján. Mégis voltak és vannak, akik megpróbálják. Eme úttörők egy maroknyi csoportjáról szól ez a könyv.
Rablás Brüsszelben
Milyen harcok folynak a brüsszeli folyosókon a multinacionális cégek lobbistáival? Hogyan próbálta aláaknázni az EU egészségügyi irányelvét a dohánycégek konspirációja? A mezőgazdaság kemizálásában és a természet végsőkig való kizsarolásában érdekelt vállalatok hogyan férkőznek a legfelsőbb döntéshozatali szintek közelébe? A szerző leleplezi le a mindannyiunk életét kockára tévő hatalmi mechanizmusokat.
Bevezetés az ökofilozófiába
Kezdő halódóknak
Döntő érvünk a frissen kaszált fű illata, meg a hársfáké. A madarak éneke. Nem történhet meg, hogy ezek nélkül kelljen élni. Nem szabad megtörténnie. Azonban ott tartunk, hogy ezt már sokan nem értik, még többen félreértik. Pedig én nem a természet védelméről beszélek, hanem olyasmiről, aminek a hiánya a saját életemet tenné tönkre.
Az ember fáj a földnek
Utak az ökofilozófiához
Az ember soha sem az, ami, hanem az és még valami, amit megtesz annak tudatában, hogy cselekedhetne másképpen is. És úgy marad hű önmagához, hogy „átáll” a Mások oldalára, akiknek ügyéért felelősséget vállal. Tudja, hogy az olyasmit követel tőle – szeretetet, megértést –, amihez nincs joga: önként részesíthetjük csak ezekben egymást. Ezért emberközpontú etika úgy lehetséges, ha középpontjában nem az Én áll, hanem a Te.
Egymásért szenvedni jobb, ezerszer jobb, mint egymástól szenvedni. A nélkülözhetetlen ökoetika szerintem ennyi és nem több.
Leírás
Andreas Malm műve nem csupán egy újabb a hasonló témájú könyvek sorában. Ha Ön eddig még nem győződött meg az éghajlatváltozás veszélyének valósságáról, most döbbenetes felismerés várja. Ha a tudatos környezetvédők közé tartozik, ez esetben is gondolatébresztő és lélegzetelállító irodalmi élményben lesz része. A fiatal svéd szerző könnyedén ér el hatást az olvasóban: néhol gyönyörködtet, másszor elborzaszt, nemritkán filozófiai mélységeket ér el, a tudományos eseményeket és eredményeket pedig érdekessé, könnyen befogadhatóvá varázsolja. Az élet csodájának, az éghajlatra ható rendszerek működésének és a tudománytörténet meghatározó állomásainak bemutatását követően kiáll egy újfajta természetszemlélet mellett. Leírja annak megdönthetetlen bizonyítékait, hogy a vészterhes klímaváltozás itt és most zajlik, és felfedi, milyen alternatívák állnak rendelkezésünkre a katasztrofális következmények elkerülésére, illetve mérséklésére. Végkicsengése nem más, mint jogos és megalapozott felszólítás az azonnali cselekvésre, amennyiben élő Földünket tovább szeretnénk örökíteni unokáink számára.
Az egyik vezető svéd napilapot idézve: „Andreas Malm klímaváltozásról szóló könyve egy szenzáció. Sokszorosan túlszárnyalja a Néma tavasz apokalipszisét. Kétségtelenül egy áldással ér fel abban az erejét vesztett műfajban, amit tudományos ismeretterjesztő irodalomnak hívnak” – (Sverker Sörlin (Dagens Nyheter).)
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Andreas Malm |
Megjelenés | 2012 |
Terjedelem | 386 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632365404 |
Sorozat | Környezet és társadalom sorozat |