Hasonló termékek
Az árral szemben - Beszélgetések Krausz Tamással
Kérdéstilalom
A könyv egy sötét időben élő filozófus politikai filozófiájának rekonstruálására tesz kísérletet. Eric Voegelin \(1901-1985) volt az a politikai filozófus, aki a modernség válságát diagnosztizálva legfőbb céljának tekintette, hogy a politikatudományt megrendült helyzetéből helyreállítsa. Voegelin saját feladatának a válság leküzdését, a rend helyreállítását,a valóság és egyben a politikai visszaszerzését tekintette. Ezt a feladatot egyenértékűnek gondolta a politikatudomány megújításával. A megújuláshoz azonban Voegelin szerint nem előre, hanem vissza kell lépni, egészen a klasszikus politikai filozófia szemléletmódjáig.
Az emberi nagyság elemei
Két esszé
Rudolf Kassner annak a múlt század végén induló írónemzedéknek volt egyik jeles képviselője, amelyik olyan nagy humanista szellemeket adott Európának, mint Paul Valéry, André Gide, Rainer Maria Rilke, Thomas Mann, Hermann Hesse, T. S. Eliot…
Magyarország a nemzetközi környezetpolitikában
Hogyan születnek a kormányzati döntések? Miért teszi a kormányzat éppen azt, amit? A kötet a közpolitika ezen alapkérdéseiből indul ki, konkretizálva azokat a nemzetközi környezetpolitika területére. Elemzésünk azt igyekszik feltárni, hogy milyen motívumok, tényezők hatására döntött úgy a magyar kormányzat, hogy részt vesz és éppen olyan módon vesz részt, ahogy tette a globális környezetvédelmi együttműködésben, egészen pontosan az éghajlat-változási és a biodiverzitási rezsim munkájában.
Leírás
Hogyan lesz valakiből híres és tekintélyes értelmiségi véleményformáló? A kötet erre a kérdésre keresi a választ a nemzetközi szakirodalomhoz kapcsolódó új elméleti modell és egy arra épülő empirikus kutatás segítségével. A vizsgálat keretében a magyar kulturális elit tagjai nyilatkoztak arról, kiket tartanak a kulturális élet „legnagyobb alakjainak”. A kialakult rangsorok elemzése nyomán megtudhatjuk, hogy a saját szakmában, hivatásban felmutatott teljesítmény mellett milyen más erők formálják az értelmiségi tekintélyt. Lassan felhalmozódó vagyon-e a hírnév, vagy könnyen-jött – könnyen-ment jószág? Lehet-e egy értelmiségi azonosulási pont, igazi sztár? Racionális nyájként viselkedik-e a művelt olvasóközönség? Megéri-e egy művésznek belefolyni a közügyekbe? Mit tegyen a tudós, aki saját szakmáján kívül is hírnévre vágyik? Kiknek a szemében tekintély Esterházy Péter vagy Kocsis Zoltán? Mi az ára a politikai szimpátia kinyilvánításának? Miben különbözik a két fő értelmiségi tábor szerveződése? Létezhet-e a mai Magyarországon univerzális tekintély? A kötet az értelmiségszociológia és az elitkutatások diszciplináris határain túl minden, a magyar közélet folyamatait megérteni kívánó (reménybeli) értelmiségi érdeklődésére is számot tarthat.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Kristóf Luca |
Megjelenés | 2015 |
Terjedelem | 200 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 9789632369501 |