Hasonló termékek
Érdekérvényesítés a közpolitikai döntéshozatlaban az Európai Unióban és Magyarországon
Magyarország európai uniós csatlakozását követően a magyar érdekek közösségi megjelenítése már nem kizárólag állami-diplomáciai feladat,hanem minden érintett hazai gazdasági és társadalmi szereplő számára létező kihívás. Versenytársaink többsége ugyan egyelőre nálunk nagyobb tapasztalatokkal és kiterjedtebb kapcsolatrendszerrel rendelkezik az uniós arénában, ám a közösségi tér érdemi lehetőségeket kínál az alkufolyamatokban,a szövetségkötésben és a támogatások cseréjében való kezdeményező részvételre. Az érdekérvényesítési kultúra fejlettsége ugyanakkor minden tagállam esetében meghatározó az uniós érdekérvényesítés és végső soron a tagállami működés eredményességét illetően.
Döntéshozatal és jogalkotás az Európai Unióban
Az uniós döntéshozatal és jogalkotás, annak intézményei, eljárásai és érdekérvényesítési jelenségei növekvő figyelmet kapnak a hazai felsőoktatásban. Több egyetemen és főiskolán rendszeresen hozzáférhetők olyan kurzusok, melyek ezek elméletével és gyakorlatával igyekeznek megismertetni a hallgatókat, amihez azonban a magyar nyelvű uniós irodalom egyelőre kevés támogatást kínál.
European Politics. Crises, fears, and debates.
A közjog alapjai. Alkotmány – Alaptörvény
Tankönyvünk a magyar jogrendszer közjogi jogterületének alapjait vázolja fel, elsősorban olyan egyetemi és főiskolai hallgatók számára, akiknek nem a jogtudomány a fő tárgya, de minden érdeklődő haszonnal forgathatja.
Protokoll a diplomácia és a nemzetközi kapcsolatok hátterében
Napjaink globális, transz- és multinacionális, illetve multikulturális világában a nemzetköziség és az ökumenizmus terjedésével egyre nagyobb szerepet kapnak a különböző vallások és a hozzájuk kapcsolódó protokolláris ismeretek és teendők megfelelő kezelése. Rendkívül fontos a formális ceremóniák ismertetése és a nemzeti különbségek, előírások pontos ismerete. Ez a jól összeállított munka mindehhez elméleti vallásfilozófiai és gyakorlati tanácsokat, leírásokat nyújt és nélkülözhetetlen kézikönyvvé válhat mind az elméleti, mind a gyakorlati szakemberek, érdeklődők számára.
Gazdasági válságok, társadalmi feszültségek
A két világháború közötti Európa komoly gazdasági, politikai és társadalmi válságokkal nézett szembe. A nyugati típusú laissez faire kapitalizmus és a vele kéz a kézben járó liberalizmus megkérdőjelezhetetlennek tűnő egyeduralma komoly csorbát szenvedett.
Diplomácia és nemzetközi kapcsolatok
Amerika a XIX-XXI. században
Jelen tanulmánykötet két szempontból is újdonságot hoz az amerikai kontinenssel kapcsolatos korábbi kutatásokhoz képest. Egyrészt a teljes amerikai kontinensre kitekintést nyújt, a tanulmányok Észak-Amerika és Latin-Amerika egyes államaira fókuszálnak. Szakmai szempontból megtermékenyítő a két térség együttes bemutatása, az amerikai kontinens egységként kezelése és a későbbiekben is érdekes kutatások születhetnek a közös vizsgálódásból.
A nemzetközi kapcsolatok kézikönyve
Angol-magyar glosszárium
Hiánypótló kézikönyv, hiszen tizenöt év telt el legutóbbi, a politika és a diplomácia területéhez kapcsolódó glosszárium megjelenése óta. A nemzetközi kapcsolatok háttere és gyakorlata nagymértékben változott, az infokommunikáció fejlődésével az egész világ - és ezzel együtt a nemzetközi kapcsolatok rendszere - digitalizálódott, felgyorsult és célorientáltabbá vált.
Leírás
Az Európai Unió külkapcsolatai gyakran kerülnek szembeállításra a tagállamok szuverenitásával, azok külpolitikai önállóságának akadályaként megjelenítve. Holott az uniós külkapcsolati rendszer a tagállamok többsége, köztük Magyarország számára is a nemzeti külpolitika lehetőségein túlmutató mozgásteret kínál a nemzetközi térben. A kötet az integrációs közösség külkapcsolati rendszerét és politikáit bemutató igényes, tankönyvként jól használható szakmai irodalmat nyújt egyetemi hallgatóknak, oktatóknak és kutatóknak, valamint bepillantást enged az uniós külkapcsolatok mindennapi működésébe a téma iránt érdeklődő szélesebb közönségnek. Mindezt a vonatkozó naprakész nemzetközi irodalomra támaszkodva, ám magyar szerzők közreműködésével teszi. Többségük nem csupán rendszeres oktatói, kutatási és publikációs tevékenységet folytat, de személyes tapasztalatokkal is rendelkezik az uniós intézmények működését illetően.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Simon Zoltán |
Megjelenés | 2017 |
Terjedelem | 366 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634142966 |
Sorozat | Föld-rész könyvek sorozat |