Hasonló termékek
Egy ismeretlen történet
A Sorsok és szenvedélyek sorozat új kötete egy alkoholbeteggé váló, viszonylag kiegyensúlyozott és derűs asszony élettörténetébe enged bepillantást. Az alkoholizmus Magyarországon népbetegség, a statisztikák szerint közel egymillió embert érint, és persze rajtuk keresztül családjaikat is.
Tintásüveg
Hajnal Ward Judit könyve a hazai gyakorlattól eltérő módon nem szépirodalmi műveket kínál biblioterápiás feldolgozásra, hanem fiktív történeteket mutat be. Sok különböző személyiségű és meghatározottságú, sokféle szenvedéllyel, bajjal, kihívással küzdő hétköznapi halandó hétköznapi élethelyzeteit ismerteti.
Az üveghegyen túl
Magyarországon az „alkoholista” és a „drogos” súlyosan megbélyegző szavak. Ez a stigmatizáció rontja a segítségkérés esélyeit, végső soron a gyógyulás lehetőségét. Ezért fontos megismernünk minden olyan lehetőséget, ami javítja a szenvedélybetegek életminőségét. A felépülési szemlélet a gyógyítás és gyógyulás, a beteg-betegség fogalmak újraértelmezését jelenti.
Bevezetés a szerhasználó nők világába
Ebben a kötetben a nők és a szerhasználat sajátosságainak ismertetése történik meg a legfrissebb nemzetközi és hazai kutatások, valamint a klinikai gyakorlatok tükrében.
Keresztúton
A Keresztúton történetei szenvedélybetegségekkel és mentális zavarokkal küzdő, különböző életkorú és szociokulturális hátterű szereplők mindennapjaival foglalkoznak.
Szerencsejáték életre-halálra
A Szerencsejáték életre-halálra első ránézésre egy kissé hatásvadász, bulváros cím. Pedig nem az. Akik a klinikai gyakorlatban találkoznak előrehaladott állapotú szerencsejáték-függőkkel, jól tudják, hogy ez egy nagyon súlyos betegség. Nincs benne semmi romantikus, vidám vagy könnyed dolog, ami akár kicsit is hasonlítana a játék eredeti értelméhez. A könyv ezt a problémát mutatja be, a korábbi szenvedélybeteg, ma már több mint 20 éve absztinens szerző tollából.
Kővirág - A drogpokol hétköznapjai
Ezeket a történeteket azért nem szoktuk olvasni, mert ezekbe a történetekbe bele szoktak halni. Van, akinek a szülei írják meg utólag, de az inkább róluk szól. Van, aki színészként játssza el, aztán hamar belehal másba. Aki túléli és újrakezd, az ritkán beszél róla.
Biopolitika - Drogprevenció
Tanulmányok a kábítószer-fogyasztás megelőzéséről
AZ ELTE Társadalomtudományi Karának Deviancia szakiránya és a mellette működő Drogtanulmányok Kutatóintézete 2004 májusában kapott megbízást a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium kábítószerügyi koordinációjától, hogy dolgozzon ki egy olyan tantárgyat, amely révén a kábítószer-használat megelőzését célzó modellek és programok bekerülhetnek a felsőoktatási curriculumba.
Leírás
Hoyer Mária – egyetemi docens, a Semmelweis Egyetem Alkalmazott Pszichológia Tanszékének vezetője, klinikai és addiktológiai szakpszichológus. Droghasználó fiatalok kezelésével,hozzátartozói konzultációval foglalkozik, korábban a Nyírő Gyula Kórház Drogambulanciáján, valamint a Kék Pont Drogkonzultációs Központ Ambulanciáján
dolgozott. Jelenleg a Gellérthegy Magánrendelés keretein belül foglalkozik addikciós problémákkal, oktatással és kutatással.
„Drogproblémás, drogfüggő fiatalok terápiájában Magyarországon szakemberek körében a kezdetektől fogva jelentős szerepet kapott a pszichoanalitikus megközelítés
(a megértő és értelmező szemlélet és terápiás módszer). Ennek a magyarázata nem csupán abban rejlik, hogy nálunk a pszichoterápiás képzésben kezdetben az analitikus iskola gyakorolta a legdöntőbb befolyást.
A terapeuták körében a legtöbben ezt a gondolkodásmódot és technikát tanulták meg. Talán inkább az lehetett a fő ok, hogy a pszichoanalitikus viszonyulás segítette a »drogosokkal«, a »narkósokkal« foglalkozó orvosokat és pszichológusokat legjobban abban, hogy a betegek és társas környezetük kaotikus világában észrevegyék a lélektani összefüggéseket, és megpróbálják ezek feltárásán át helyreállítani a belsőélmény-feldolgozási és önszabályozási rendszert, és ezáltal a droghasználat és a drogos életforma feladása, valamint az adaptív lelki működésmód helyreállítása felé vezetni őket.
E könyv szerzője egyike azon úttörőknek, akik a kábítószerek és drogos viselkedési zavarok nagyarányú megjelenését követően (az első speciális járóbeteg-ellátó intézményekben) megindították a pszichoanalitikus jellegű kezeléseket. Természetesen itt nem igazi pszichoanalitikus terápiák történtek, még ha a pszichoanalitikus elméletben az Eissler által ajánlott »paraméterváltást« – vagyis a klasszikus terápiás szabályoknak a súlyos pszichopatológiához alkalmazó engedményes,lazább, módosított használatát – is próbálta volna valaki alkalmazni. Drogbetegekkel szinte lehetetlen ambuláns módon igazi terápiát folytatni. Ez talán terápiás közösségekben, eszmei értékek körül szerveződő életformaműhelyekben valósítható meg. Ám drogfüggő emberekkel is létrehozható terápiás kapcsolat. Felbukkanó nehézségeikben lehet őket segíteni. Kezelhetetlen feszültségeik, zavaró értelmi görcseik feldolgozásába be lehet vonni a szülőket, és lehet próbálkozni a családi rendszerfolyamatok javító befolyásolásával.”
(Dr. Buda Béla)
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Hoyer Mária |
Megjelenés | 2010 |
Terjedelem | 211 oldal |
Kötészet | ragasztókötött, puhatáblás |
ISBN | 978-963-236-251-9 |
Sorozat | Elméletek-modellek sorozat |