Hasonló termékek
Az emberáldozattól az istennév kimondhatatlanságáig
Az Ószövetség gondolatvilágának kétféle megközelítése, a vallástörténeti és a teológiai, igen közel áll egymáshoz, mégsem azonos. A vallástörténeti a vallási gondolatok kialakulását, azok hátterét és a gyakorlatban való megjelenését, a vallásgyakorlatot vizsgálja, míg a teológiai magukra a gondolatokra, azok tartalmára és összefüggésrendszerére koncentrál.
Levél a szemlélődő életről
Tizenkét elmélkedés
Karthauzi Guigó (†1188) írása arra keresi a választ, hogy a Szentírás szavai hogyan vezetik az imádkozó embert az Isten felé vezető úton, miként lesz az emberi szavak olvasásából az Igével, Jézus Krisztussal való találkozás.
A patrisztika műhelyeiből
Füzetünk a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola 2021. március 20-án rendezett online tudományos konferenciáján elhangzott előadások szerkesztett szövegeit tartalmazza.
Pusztinya - Találkozás Istennel a csöndben, a magányban és az imádságban
Ez a könyv az általa alapított világi krisztushívőkből álló közösség spirituális vezérgondolatait foglalja össze, s a hétköznapi, Istenre szomjas olvasó számára is számos kincset tartogat.
Az apostolok hagyománya - II. javított kiadás
Szabados Ádám könyve két nagy kérdésre keresi a választ: beszélhetünk-e történetileg igazolható normatív hagyományról az egyetemes egyház életében, és ha igen, hogyan lehet körülhatárolni ezt a hagyományt. A szerző szerint mindkét kérdésre az apostoli tekintély adja meg a választ.
Az Ószövetség teológiai üzenete
Az Ószövetség vagy Héber Biblia magyarázatának számtalan megközelítési módja lehetséges, és valóban, számtalan magyarázat született: irodalmi és ikonográfiai, régiségtani és történeti, geográfiai és botanikai - és még ezernyi egyéb szempont szerint történt és történik a szövegek újracsoportosítása és (át)értelmezése.
Kiválasztás Krisztusban
Az arminiánus vita teológiai háttere
A magyar parasztság esete a szovjet kolhozzal
A kötet újdonságát az adja, hogy a magyarországi kollektivizálás (1949–1961) történeti elemzése során az ismétlődő erőszakos hatalmi beavatkozások és az általuk kiváltott társadalmi válaszreakciók kölcsönhatásaira koncentrál. Mindhárom kolhozosítási kampányt áttekinti, így érthető meg, hogy miért és miként változtak az állami erőszak-alkalmazás eszközei, s erre reagálva hogyan formálódtak a paraszti társadalom különböző rétegeinek túlélési és alkalmazkodási mechanizmusai.
Leírás
„Hogy a holnap feletti aggodalomból kigyógyuljunk, Jézus az ég madaraihoz és a mező liliomaihoz küld bennünket iskolába. Ők azonban nem ismerik a veszélyt, nem tudják, mi a holnap, mivel nem tudatos és szabad lények. De a tökéletesség abban áll, hogy az ember ismeri a veszélyt, látja saját szemével, éberen virraszt, képes megtapasztalni az anyagi gondok miatti aggodalmat, s mégis képes felülkerekedni a félelmen a hit és a bizalom segítségével, s így valóban szabaddá válik a gondterhelt gondolatoktól a hit gondtalanságában.” R. Cantalamessa
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Cantalamessa Raniero |
Megjelenés | 2022 |
Oldalak száma | 140 oldal |
ISBN | 978-615-6277-04-6 |
Fordító | Baán Izsák |
Sorozat | Sapientia- Kis út könyvek sorozat |