Hasonló termékek
Állami jog és erkölcsi rend
Jelen kötet Ernst-Wolfgang Böckenförde jog- és vallásfilozófiai, államelméleti munkásságából szemelget, főként olyan tanulmányokat állítva középpontba, amelyek jog és erkölcs, vallás és jog bonyolult viszonyrendszerét veszik górcső alá, és máig ható tanulsággal szolgálnak.
Sirin Mama nyugati hadjárata
avagy egy istennő születésének csodás története
Felvilágosodás és babonaság
Erdélyi néphiedelem-gyűjtés 1789–90-ben
A kötet a 18. század végi népi mentalitás egyik eddig legizgalmasabb dokumentuma. Nemcsak Erdély különböző nyelvű és eltérő felekezetű népességének hiedelmeit mutatja be, hanem az értelmiségi gondolkodásra is fényt vet, jelzi, hogy milyen mélyen tudtak behatolni lelkészek a népi képzeletvilágba, és azt is láttatja, hogy külföldi tanulmányaik után milyen olykor ellenséges közegbe kerültek Fogaras vidékén.
A kincskeresés 400 éve Magyarországon
Kötetünk egyfelől ennek a kincskeresés mágiatípusának az eddig csak alkalmanként kutatott válfajait és csak esetenként kiadott forrásait mutatja be (azaz magukat a kincskereső kézikönyveket); másfelől pedig olyan peres forrásokat publikál, amelyek a kézikönyvek használatáról árulkodnak.
A Grimm-meséktől a modern mondákig
Folklorisztikai tanulmányok
A kötet tanulmányaiban a klasszikus epikus szájhagyományra vonatkozó elemzések mellett a kortárs folklór jelenségei is sorra kerülnek: az angyalok óvó-elhárító tevékenységét alátámasztó, az interneten és a könyvesboltok polcain egyaránt nagy népszerűségnek örvendő elbeszélések variálódásáról és előképeiről éppen úgy képet kaphatunk, mint az eltűnő stopposról, a szőnyegbe tekert és elveszített halott nagymamáról, a moziban hagyott fertőzött injekciós tűről szóló városi/modern mondák nemzetközi és magyar kutatástörténetéről.
Kiválasztás Krisztusban
Az arminiánus vita teológiai háttere
Megfeledkezve a világról magnóliavirágzáskor
Skandináv antropocén irodalmi betekintő
Leírás
A vallásközi segédkönyvünk egy új műfajt honosít meg magyar nyelven: tizenkét hónapra lebontva egy teljes év lelkiségi és teológiai vallásközi zarándoklatához kínál elmélyítő kérdéssorokat, és főként szemelvényeket a vallások szent irataiból.
A kötet segítségével olyan kérdéskörök tárulhatnak föl a lelkes párbeszédgyakorlók előtt, mint a vallásilag sokszínű világunk, a teremtés, a vallásalapítók, a szent szövegek, az erkölcsös, hiteles és erényes élet, a közösség és tekintély, az evilági és túlvilági hatalom, az elköteleződés, átalakulás és beteljesülés, a lelkiség, szentség és imádság, a tanúságtétel, az élet és halál, valamint a vallási remény és jövőkép.
A kötetben ezenkívül a hét vallási hagyomány, a zsidóság, a kereszténység (és az unitárizmus), az iszlám, a bahá’í vallás, a Krisna-tudat, a buddhizmus, illetve a Brahma Kumaris rövid bemutatkozó leírását is olvashatjuk, mégpedig nem más vallások vagy éppen a vallástudomány szemszögéből, hanem a saját szavaikkal.
Ezen úttörő vállalkozást annak reményében állítottuk össze, hogy a vallásközi párbeszéd hatékonyan hozzásegítheti az egyes vallásokat és a híveiket, hogy mindig tekintettel legyenek egymásra, és soha többé ne beszéljenek úgy - se maguk között, se nyilvánosan -, mintha azt a többiek nem hallanák.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Nagypál Szabolcs (szerk.) |
Megjelenés | 2012 |
Terjedelem | 148 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632364926 |
Sorozat | Békés Gellért Ökumenikus könyvek |