Hasonló termékek
Klasszikus egzisztencializmus
A kötet írásai az egzisztencializmushoz sorolt szerzőket tárgyalnak. E gondolkodókat egyaránt jellemzi az egzisztencia „klasszikus” értelmezése, álláspontjuk közös nevezője az egyéni emberi létezés, az egyénként való létezés tematizálása.
A közlegelők komédiája
Takács-Sánta András (1974) ökológus, az ELTE docense - a Társadalomtudományi Karon a humánökológia mesterszak igazgatója, a Természettudományi Karon a Környezettudományi Centrum munkatársa. A helyi ökoközösségeket segítő Kisközösségi Program szakmai vezetője. Korábbi könyve Bioszféra-átalakításunk nagy ugrásai címmel jelent meg a L'Harmattan Kiadónál.
Kánságtól a köztársaságig
Mongólia története a mandzsu kortól a 21. századig
Összetörve
Őszinte válasz az összeomlásra
(fordította: Stumpf-Biró Balázs)
Búcsú a tizenkilencedik századtól
A kötet Lányi történelmi és irodalomtörténeti tárgyú esszéit tartalmazza. Az Olvasót, ígéri, „egy ellentmondásos, elintézetlen múlt látnivalóihoz kalauzolja.”
Környezet és etika
Milyen értelmezési lehetőségeket és válaszokat kínál az etika a globális környezeti válságra? Mennyiben gazdagította etikai gondolkodásunkat az ökológiai belátás? Bár az elmúlt években örvendetesen nőtt a téma iránti érdeklődés, és több felsőoktatási intézményben indultak kurzusok, amelyek az ökológiai gondolkodásmód társadalomelméleti alkalmazásával foglalkoznak, az ökofilozófia legismertebb képviselőinek munkái magyarul alig hozzáférhetőek. Szöveggyűjteményünk ezt a hiányt pótolja: a környezeti etika klasszikus szövegeit, különféle irányzatait, főbb témaköreit és legvitatottabb kérdéseit mutatja be.
Spontán értelemképződés módosult tudatállapotokban
Trauma, álom és pszichedelikus élmény
Valami jó testnyílás
A szerző első önálló kötete.
Leírás
A bűn, a vétek mindig is megmozgatta az emberek fantáziáját. A mára már kulturális ikonná vált hét főbűn hosszú évszázadok óta kísérti az emberi képzeletet, s számos alkotás létrejöttéhez szolgált inspirációul.
E könyv valódi időutazásra hívja az olvasót. Nem csupán a hét halálosnak bélyegzett vétek megszületését tárja elénk, de az emberiség hajnaláig visszanyúló eredetükre is rávilágít. Megtudhatjuk belőle, hogy a régmúltban miképp szolgálták őseink túlélését, s hogy a még napjainkban is vadászó-gyűjtögető életmódot folytató népcsoportok hogyan tekintenek az emberi természet ezen hét aspektusára.
Elkalauzol bennünket az európai kultúrkör bölcsőjének számító ókori görög világba, s elénk tárja, hogyan vélekedtek a korabeli gondolkodók e hét vétekről. Ezt követően a Római Birodalom mindennapi életébe és e bűnöket illető értékítéletébe nyerhetünk bepillantást, mígnem elérkezünk a kora középkor időszakáig, a hét főbűn megszületésének idejéig.
Innen egyenesen vezet utunk a keresztény tanításoktól a reneszánszon, majd a felvilágosodás eszméin át egészen napjainkig, miközben megismerjük azokat a történelmi mérföldköveket, melyek az idők folyamán előbb az újkor, majd modern világunk normarendszerét formálták
MIRKÓ ERIKA
A szerző elsőként a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán szerzett mesterfokozatú diplomát, majd az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán folytatta tanulmányait, ahol etológia szakirányban szerzett doktori fokozatot. Legfőbb célkitűzései közé tartozik, hogy az emberi viselkedés működési elveit új perspektívákból mutassa be a viselkedéstudományok iránt érdeklődők számára. Kiemelt érdeklődést mutat emellett a kognitív vallástudomány iránt, Magyarországon elsőként ő indított egyetemi kurzust e tárgykörben a Debreceni Egyetemen.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Mirkó Erika |
Megjelenés | 2024 |
Terjedelem | 250 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 978-963-646-091-4 |