Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Szemiotika, archetípus, esztétikai tapasztalat

Többet a könyvről
Elérhetőség:
Raktáron

A képek nyelve és az archetípusok világa

Szemiotika, archetípus, esztétikai tapasztalat

Többet a könyvről
Elérhetőség:
Raktáron

A képek nyelve és az archetípusok világa

Szemiotika, archetípus, esztétikai tapasztalat

Többet a könyvről
Elérhetőség:
Raktáron
10%
3.190 Ft 2.870 Ft
Menny.:db

Szemiotika, archetípus, esztétikai tapasztalat

Többet a könyvről
Elérhetőség:
Raktáron

Hasonló termékek

Gyártó: Fabiny Tibor

Az eljövendő árnyékai

2.990 Ft 2.390 Ft
-20%

Protestáns démonológia és ördögűzés

Protestáns démonológia és protestáns ördögűzés. E fogalmak mindeddig definiálatlanul álltak egy olyan világban, ahol a démonokkal kapcsolatos félelemteljes tudakozódás és az azoktól való szabadulás vágya mindennapi szükséglet a protestáns hívők számára is.

4.990 Ft 4.490 Ft
-10%

A boldogságkeresés útjai és útvesztői

Az érett személyiségtől a kiegyensúlyozott párkapcsolatig

3.500 Ft 2.800 Ft
-20%
Gyártó: Nyírő Miklós

Filozófia a globalizáció árnyékában: Richard Rorty

"A lehető legalapvetőbb intellektuális probléma a demokrácia versus totalitarizmuskérdés" - vallotta az amerikai neopragmatikus filozófus, Richard Rorty (1931-2007).
2.200 Ft 1.760 Ft
-20%
Gyártó: Nyírő Miklós

Filozófia mint de(kon)strukció: Heidegger és Derrida

 

Ez az eszmetörténeti összefüggés vezetett bennünket arra, hogy Martin Heidegger születésének százhúszadik évfordulóján, mely 2009-es év egyúttal Jacques Derrida halálának ötödik évfordulója is volt, e két gondolkodó munkásságának a vizsgálatát tűzzük ki annak az összejövetelnek a témájául, amelyet a 2007-től kezdődően évente megrendezésre kerülő Hermeneutika és jelenkor című filozófiai konferenciasorozatunk keretében rendeztünk. Jelen tanulmánygyűjtemény részben az ott elhangzott előadások szerkesztett, illetve kibővített formában közzétett változatait, részben pedig további, a téma iránt érdeklődő hazai kutatók munkáit tartalmazza.

2.900 Ft 2.320 Ft
-20%

Pszichodinamikus mozgás- és táncterápia

A szabad mozgásra és a testi érzetekre való tudatos figyelemre építő önismereti és pszichoterápiás lehetőségekről szól ez a hiánypótló kötet. A Magyarországon kifejlesztett pszichodinamikus mozgás- és táncterápiáról (PMT) számos rangos folyóiratban jelentek meg elméleti és módszertani tanulmányok, de ez az első olyan könyv, amely a hazai szakemberek írásait integrálja.

 

4.990 Ft 3.990 Ft
-20%

Társadalmi kommunikáció és szakralitás

Közelítések és mélymerülések
3.490 Ft 2.790 Ft
-20%

Táguló realitás

A szociodráma módszere

 

3.490 Ft 2.790 Ft
-20%

Leírás

Ez a kötet annak a kérdésnek jár utána, miként alakult át az igazság és az esztétikai tapasztalat fogalma a modern elit és populáris kultúra folyamataiban. Tanulmányai a szemiotika nézőpontjából vizsgálják a kultúra történeti és mai jelenségeit, különösen a képi művészetet, hogy új értelmezési lehetőségeket – valódi hermeneutikai nyereséget – kínáljanak. Külön figyelem irányul az archetípusok változatos megjelenési formáira egy olyan korban, amelyben a mindennapokat is a képek áradata határozza meg.

Paraméterek

Szerzők(vesszővel elválasztva) Molnár Csilla, Márfai M. László
Megjelenés 2026
Terjedelem 176 oldal
Kötészet kartonált
ISBN 978-963-646-407-3
Arrow Forward